Sojin jogurt

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

11. apr 2011 10:36

v skrinji pri nas odpade ker imam tako nabito polno da je joj. poleti bo pa še zelenjava nafilala dodatno in ni šans, da še kaj notri spravim. sem mislila, da kako v kozarce shranjuješ. ah telje otroci. naš se je odločil, da pa ne bi nič jedel sploh. ga zjutraj vprašam kaj bo pa reče čokolino ok bom mleko pogrela, potem reče ne ne mami kruh in čokoladni namaz. ja dvakrat ugrizne in to je to. zdajle pa kosmiče grizlja. seveda jih v mleku ali jogurtu ne bo jedel, same pa ja. ah. zanna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. apr 2011 10:55

zanna, poljubno sadje očistiš, narežeš na kose, daš v posodo, dodaš malce vode (kakšen cm na dnu posode), zavreš in dušiš na rahlem ognju do mehkega. Koliko časa je to je odvisno od sadja. Proti koncu jaz posodo odprem, da izpari čim več tekočine in da je kaša bolj gosta. To potem spasiram s paličnim mešalnikom in nalijem/nadevam v čiste, sterilizirane kozarčke in zaprem ter v počasi ohladim. Po okusu lahko dodaš tudi rjavi sladkor ali fruktozo.



katjushka

Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 11. 2011 13:39

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

11. apr 2011 11:02

tako sem že enkrat probala z jabolki pa mi je potem skoraj kozarec razneslo :( zanna

tejčika  

član od: 2.10.2008

sporočila: 251

11. apr 2011 12:13

zanna,jaz tako kot katjushka delam domače futeke in dolgo zdržijo zaprti.Kozarčki morejo biti dobro umiti,jaz jih prvo na roko umijem,potem pa jih dam v pomivalni stroj,na hitri program,potem pa jih dam v pečico gret na 70stopinj in v vroče kozarčke nadevam frutek.Kozarčke obrnem na pokrovček za 5min in jih potem obrnem in pod kocom počasi hladim.Nikoli mi nič ni eksplodiralo.Jaz sem kašico rahko sladkala z frutkozo. 



tejčika

Sporočilo je spremenil(a) tejčika dne 11. 2011 12:14

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. apr 2011 13:45

tejčika je napisal/a:

zanna,jaz tako kot katjushka delam domače futeke in dolgo zdržijo zaprti.Kozarčki morejo biti dobro umiti,jaz jih prvo na roko umijem,potem pa jih dam v pomivalni stroj,na hitri program,potem pa jih dam v pečico gret na 70stopinj in v vroče kozarčke nadevam frutek.Kozarčke obrnem na pokrovček za 5min in jih potem obrnem in pod kocom počasi hladim.Nikoli mi nič ni eksplodiralo.Jaz sem kašico rahko sladkala z frutkozo. 



tejčika



Sporočilo je spremenil(a) tejčika dne 11. 2011 12:14

 

Se strinjam s tejčiko ... zanna, sterilnost kozarcev je tukaj ključna ... treba je poskrbeti, da so res čisti .... pri polnjenju se rado zgodi, da kakšnja kaplja pade na rob .... to je treba temeljito sčistiti .... jaz preden zaprem s pokrovom vedno še 1x obrišem z brisačko namočeno z alkoholom in čim bolj zategnem kozarec. Pa pokrovi tudi ne smejo biti poškodovani. Če boš vse to upoštevala, ne bi smelo biti problema .... v končni fazi so tudi frutki, ki jih kupimo, narejeni na podoben način ...

katjushka

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

11. apr 2011 14:41

hmmm mogoče sem bila malo preveč frfrasta....pa mali je bil siten pa jaz živčna. bom probala še enkrat. se pravi, če bom hotla jabolka dat v kozarce jih samo skuham in spasiram? sladkorja ne bi nič dajala, bom sproti videla v kakšen namen bi se jabolka porabila. zanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. apr 2011 15:17

zanna je napisal/a:

se pravi, če bom hotla jabolka dat v kozarce jih samo skuham in spasiram? sladkorja ne bi nič dajala, bom sproti videla v kakšen namen bi se jabolka porabila.
zanna

V tem primeru bi jaz polne, zaprte kozarčke še pasterizirala.

rimljanka

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

11. apr 2011 18:04

to pa narediš kako? jaz o tem res nimam pojma :( zanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti