Topli kruhki- ideje

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

tema odprta - 2. feb 2011 14:09 | ogledi: 15.286 | odgovori: 10

Pozdravljeni,

kmalu bom pripravila praznovanje na katerem bi rada na začetku postregla s toplimi kruhki (tistimi, ki jih premažeš z nadevom in pečeš v pečici). Na foromu sem našla kar nekaj receptov, vendar so skoraj vsi s klasičnimi sestavinami (sir, šunka, kisla smetana,..). Prosila bi če mi kdo zaupa še kakšno drugo varianto na primer s tuno, zelenjavo, različnimi siri, itd. vse ideje dobrodošle, tako da bi lahko naredila čim več variant.

LP, Barbara

barbara987

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. feb 2011 14:45

barbara987, a 11 receptov v naši bazi ti je premalo?

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2011 16:12

Barbara, na zmehčan kozji sir daj grobo mlete ali zgolj stre orehe.

 

Na karameliziranem sladkorju postekleniš čebulo, zaliješ z malo vina in počasi mešaj, da dobio čebula rjavo barvo. To daj na kruhke in potresi s sveže mletim poprom.

 

Drobno sesekljaj paradižnik in zeleno papriko, dodaj sesekljane kapre in olive, malo olivnega olja in začimb, sol, poper, zmešaj, da dobiš tako grobo pasto, in namaži na kruhke.

 

Na kruhke izmenično zloži na kolobarje zrezano mocarelo in paradižnik (kot strešnike), potresi z origanom.

 

V googla vpiši bruschette, pa bo pokazalo še in še kombinacij.

http://www.google.si/images?q=bruschette&oe=ut

Nekaj bo.

http://www.coolinarika.com/tag/bruschette/

http://www.jamieoliver.com/recipes/bread-recipes/brusche

A bo?

 

Mamamia

 

 

mamamia

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

2. feb 2011 16:23

Barbara živjo.Nam je zelo všeč tuna,koruza,majoneza to zmešaš in daš na popečeni toast ali pa kruhke. kepca

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

2. feb 2011 16:53

Oj, mamamia!

Tvoji posti pa vedno spodbudijo moje žleze slinavke ... ja kot kakšen slinast polž sem zdajle!

 

LP

 

kuharica Mici

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2011 16:58

Saj veš, kak oje, ko je človek lačen, vse živo ima pred očmi .... J

Jaz pa itak obožujem bruskete na sto in en način. Že maslo in česen sta dovolj, samo da je kruh opečen...

 

Se že dve sliniva ....

Mamamia

mamamia

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

2. feb 2011 17:13

Tokrat priznam; dobro da sem doma z vzhoda; s periferije...; namreč bruskete nisem nikoli videla ne jedla.... Sem čisto paf! Kot da bi tovrstno bila amnestična. Obloženi kruhki da, popečeni obloženi kruhki (ajde, no...vedela sem da obstajajo) ampak beseda brusketa pa mi je čisto nova! Mamamia...tu in tam; edinstvena! Širiš obzorja. Desanka

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

3. feb 2011 12:03

Prejšnji teden so bile uspešnica bruskete z olivnim namazom (olive+slani mandlji+začimbe), recept čaka na objavo. Eden meni naprijetnejših načinov za "recikliranje" kruha: koščke kruha premažeš z mešanico začimb (nama je najljubša rožmarin+malo česna+sol) in olivnim oljem (radodarno z oljem), zapečeš v pečici, tako da so kruhki zlato-rjavkasti, in kombiniraš s kakšnim nežnim sirom..., solato.... Saša

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

3. feb 2011 12:19

Hvala vsem za ideje, posebej pa tebi Mamamija, ker imaš vedno nekaj izvirnega in svežega, ravno nekaj takega sem iskala. Že komaj čakam, da vse sprobam. HVALA še enkrat! barbara987

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

3. feb 2011 12:36

Še en namaz: poli salama topljiv sir kumarice 1-2 trdo kuhani jajci sol poper origano majoneza V sesekljalniku vse skupaj nasekljaš, dodaš majonezo in namažeš na kruhke in spečeš. Lahko pa jih obložiš z sirom na katere daš različno svežo zelenjavo (ala pizza vegetarijanska) in origano in zapečeš.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti