Hobotnica kot predjed

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

tema odprta - 2. feb 2011 9:52 | ogledi: 13.859 | odgovori: 25

upam da mi boste lahko pomagali :) enkrat sem kot predjed jela hobotnico in mislim da je bil zraven na koščke zrezan popečen kruh, a je mogoče že kdaj katera to jela? kaj to je hobotnica v solati ali kaj drugega? kako se naredi? kajti bilo mi je zelo fino a še nikoli nisem delala hobotnice. bi mi lahko pomagale? hvala

medvedica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. feb 2011 10:14

Težko si predstavljamo kaj si jedla po napisanem, verjetno v solati. Je bila hladna, topla, je bila dodana zelenjava? Je bila hobotnica narezana, cele lovke...? Mogoče pečena in dodana med kruh?

V bazi je ogromno receptov, če jo za prvič pripraviš v solati po enem izmed njih in dodaš dodatke kot se jih spomniš, bo sigurno v redu.

Pa tudi debat o njen je veliko na tem forumu.

Upam da šteje moje mnenje čeprav nisem ona?

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2011 10:40

S popečenim kruhom je še nisem jedla, lahko pa da je kdo namesto na kocke zrezanega kuhanega krompirja, kot veliko krat delajo hobotnico v solati, hobotnico zmešal s kockami opečenega kruha. Zakaj pa ne?

 

Hobotnico najprej skuhaš, jo zrežeš na koščke in še toplo premešaš s kruhovimi kockami in sve skupaj preliješ z olivnim oljem, sokom limone, dodaš česen, peteršilj, sol in poper, rahlo premešaš in pustiš nekaj ur stati, da se solata lepo prepoji. V tem priemru sicer kruh ne bo več hrustljav. Če želiš, da ostane hrustljav, ga vmešaš v solato malo preden jo postrežeš.

 

No, tako bi jaz naredila, če je ne bi delala s s krompirjem.

Saj tudi ni neke velike filozofije, lahko pa se igraš in osnovni solati, kot sem ti jo zgoraj opisala, dodaš tudi na koščke zrezano zeleno in rdečo papriko in še kakšno sestavino (malo pogledaj po internetnih starneh, se veliko najde).

 

Jaz jo imam, kot hladno predjed, sicer najraje le s krompirjem (čisto malo ga dodam, recimo četrrtino od količine hobotnice) in samo osnovne začimbe.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

2. feb 2011 10:57

Jaz kupim muškatno hobotnico in jo zamrznem. Naslednji dan jo z jušno zelenjavo (korenček, zelena, zrna popra, sol, por, strok česna, malo čebule, pol paradižnika) in malo belega vina dam kuhat v ekonom lonec. Ena muškatna hobotnica je cca 30-35 dkg in običajno vzamem dve za tri odrasle osebe. Kuham jo cca 45 minut (moj ekonom je že bolj star), verjetno bi zadoščalo že pol ure. Meni je dobra, da je res mehka. Hobotnico vzamem ven, očistim glavo in narežem na koščke. Posolim, dodam nasekljan česen, malo popra, olivno olje, kis, malo limoninega soka in malo juhe v kateri se je kuhala. Ohladim. Ohlajeni dodam še peteršilj, včasih narezane olive, všeč pa mi je dodatek balzamičnega kisa. Po želji lahko daš še kakšne druge začimbe, vendar je meni všeč bolj natur. Za božično predjed sem jo postregla na rukoli in nam je bilo zelo všeč. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 02. 2011 10:58

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

2. feb 2011 11:06

bila je hladna, narezana. na eni strani hobotnica brez kakršne koli zelenjava, na sredini neka omaka, in na drugi strani popečen kruh. vsaka stvar je bila posebej. sem mal brala forume ma nisem zasledila da bi bilo kej podobnega, v solati že, ampak ni nikjer omenjenega kruha. hvala za vsak nasvet bomo kej poskusila upam da bo uspelo glede na to da nisem še nikoli delala hobotnice. medvedica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

2. feb 2011 11:37

Jaz bi to omako predstavljala kot kakšno tržaško omako ali pa morda omako, ki je v škampovem koktailu. Si mi dala idejo, da se tudi mi spet malo poigramo z recepti..

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

2. feb 2011 11:44

me veseli, glede omake vem da ni tržaška, mislim da je bla bele barve. ajoj bom morala it spet tam naročit, slikat :))) in vam povedat kaj je ta umetnost :) medvedica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

2. feb 2011 12:31

Najbolje, potem pa jih vprašaj za skrivnost recepta in ga nam zaupaj. Je pa sigurno na smetanovi osnovi....

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. feb 2011 13:20

No ja hobotnica pa smetana ne gresta glih skupaj oziroma ni navada kombinirati te dve sestavini. Vsaj jaz tega nikoli ne bi štulil skupaj. Me kar zmrazi sama misel na tako dejanje. Medvedka,kje si to jedla , ta podatek bi bil kul. Kajti vse bolj se mi doszdeva, da je bila hobotnica samo pečena bodisi pod peko ali v pečici in polita z lastno omako. Bela barva je vedno diskutabilna saj imamo navadno različne pojme o tem kaj je zares belo belo in kaj belo, ali skoraj pozorno. Jasno mi je, da nekatri delajo morske sadeže na najboj nemogoče načine tako da je močno vse. Sploh če si prvič jedla hobo in v bistvu niti ne veš kakšen je njen primaren, lasten okus oz. kak ookus ima tista, ki jo priraviš na najbolj enostaven način, brez smetan, jušnih koc, vegete in podobnih bedarij. lp hedonist

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

2. feb 2011 13:36

jedla sm sem v eni restavraciji za poslovno večerjo, in pa kupčkih je bila hobotnica, bol kiselkasta hladna poleg nje v posodici je bila omaka in na drugi strani pa popečen kruh. sama tega nisem naročila zato ne vem kaj je blo. po branju iz prejšnjih odgovorov je verjetno bila hobotnica v solati, vendar tista omaka ne vem kaj je. sem mislila da verjetno to gre vse skupaj sam očitno ima vsaka restavratija po svoje. medvedica

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

2. feb 2011 14:06

medvedica, saj vemo, da si jedla v restavraciji, povej še, v kateri? s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti