Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

21. feb 2011 17:25

Ja kupila sem prav te ,so pa ene lilije in pa dalije

kriznana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. feb 2011 18:26

Lilije lahko posadiš takrat, ko ZARES ni več nevarnosti, da bi zemlja pomrznila. Dalije so pa občutljive in se jih v vrt sadi sredi maja, v lonce pa prej samo pod pogojem, da jih imaš v stanovanju. No, razen če si z morja - za tam ne vem. Lisa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. feb 2011 18:48

irena66 je napisal/a:

Odvisno kakšne čebulnice si kupila. večinoma se sadijo v jeseni ker mora čebulica zmrznit. Te ki prodajajo zdaj po akcijski ceni je za mene nateg ljudi.

 

irena66

Men se pa zdi, da če čebulica zmrzne, jo lahko samo še stran fliknemo.

lp

cervus

neznan uporabnik

21. feb 2011 18:54

Poleti cvetoče rožce sadimo spomladi, tiste, ki prve cvetijo (tulpe, narcise...) pa jeseni prejšnje leto.

V globini čebulic zemlja ponavadi ne zmrzne. Sploh, če je sneg gor.

 

Kar tako povprek v trgovinah po moje ne bi nateg***l, saj kakšni inšpektorji tudi kdaj mim pridejo menda

japaja

kozamurnik

sporočila: 2311

24. feb 2011 5:41

1.Imamo pisan liguster, ki ga je napadla virusna bolezen, vsaj tako so mi povedali v specializirani trgovini, kamor sem nesla liste za diagnozo. Glede termina pa niso bili enotni, ena je rekla da je treba škropiti šele pozno spomladi, drugi pa da ni pomembno, glede na to da je zimzelena rastlina. Kdo ve? 2. Imam zimski orešek, hamamelis, ki lepo cveti, vendar me moti, da so na njem suhi listi, tako da cvetov skoraj ni videti. Mislila sem jih odstraniti, pa se bojim, da bi hkrati odstranila tudi nastavke cvetov za naslednje leto.To se mi je zgodilo tudi lani, prej so bile veje vedno lepo gole.Kaj je vzrok? Hvala naprej. murnik

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. mar 2011 18:21

Kozamurnik, lahko ti odgovorim le na drugo vprasanje, sem nasla nekaj podobnega v moji reviji. Hammamelis izjemoma obdrzi liste, ce je bila pozna jesen oz.zacetek zime bolj suh in ni dobil zadostne kolicine vode, tako da je rastlina dozivela nekaksen sok ali dobesedno "stress idrico". Ce ga zelis obrezati, stori to takoj takoj po cvetenju, vendar ne prevec, morda za 1/3. Suhe liste pa raje pusti na miru, spomladi jih bo rastlina tako ali tako sama odvrgla. lp lučka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. mar 2011 9:56

Joj ženske ( tudi občasno kakšen moški), koliko znanja imate. Res vas občudujem. Se mi je zdelo, da kot ljubiteljska vrtnarska navdušenka še nekaj vem, pa vidim, da sem nula proti vam. Kaj ste vse v stroki? Za Rimljansko mislim, da ni dvoma. No moje vprašanje je v zvezi z jagodičico, ki je bila jeseni prelepa, sedaj pa ji je odpadlo listje in je vprašanje, če bo preživela. Neprimeren prostor za prezimovanje pač. Kdaj jo lahko dam ven, ali bi jo s čim poškropila? kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. mar 2011 10:08

Nikar je ne dajaj še ven, počakaj na toplejši čas, tudi obrezovala, če že, jo boš, ko bo pokazala, koliko je še živa. Škropiti je, po moje, nima smisla.

rimljanka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. mar 2011 12:11

Sama bi rada mala zastrla pogled mimoidočih na teraso, zdaj pa razmišljam kaj posaditi? Vsak predlog dobrodošel. Nisem pa ravno ljubeteljci listavcev (ki ne cvetejo), obvezno rabim cvet, za dušo. Razmišljam o gliciniji, pa tudi o plezalnih vrtnicah.Izjemo bi naredila s kakšnim iglavcem. Rastlino oz. grm, bi kupila večji, da bi že letos lahko v miru sedeli na terasi. V merkurju različni grmčki kot so forzicija, metuljnik so zelo majhni. Iščem hitro rastoče cvetke. lp, pinka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. mar 2011 14:45

Imam na vrtu metuljnik in to ni majhen grm. Tudi zrastel mi je hitro. Poleg tega ima dišeče poletne cvetove, ki gostijo metulje. No, kolikor jih pač pride. Morajo biti očitno še drugi pogoji, ker pri nas niso v teko velikem številu. Odločila se boš seveda sama. kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti