Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

NUŠA  

član od: 29.9.2006

sporočila: 44

30. jun 2015 21:31

Pozdravljeni,

Zanima me , ali kdo pozna to rastlino? Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

NUŠA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2015 21:42

Mislim, da je indijski jagodnjak (ima rumene cvetove, plodovi pa so pokončni, ne viseči kot pri našem jagodnjaku. Ti plodovi NISO užitni. Vsekakor bi jo bilo lažje prepoznati, če bi pokazala celo rastlino in vsaj en njen cel list, plod,....

rimljanka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. jul 2015 14:30

Rimljanka lepo prosim za mnenje: so ti čudoviti plodovi na tem grmičku zgolj za lep izgled in občudovanje ali pa jih lahko tudi brezskrbno uživamo, kot to npr.počne moja svakinja vsakič ko gre mimo enega teh grmičkov? Hvala.

svenska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. jul 2015 15:17

Tole so plodovi mahonije. Nisem jih nikoli poskusila, ampak, kolikor se spomnim, je v eni knjigi o sadju to med užitnimi rečmi. Sorodnica češmina sicer. Nekaj branja v jeziku sosedov, te bo motilo?

 

rimljanka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. jul 2015 21:53

Niti malo Rimljanka, vse jasno, razumljivo in predvsem izčrpno. Najlepša hvala. Me veseli da so plodovi dejansko uporabni ker je kar nekaj teh grmičkov v našem novem vrtu. Med drugim tudi to drevo zaradi katerega se počutim kot Alice v čudežni deželi:

svenska

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. avg 2015 20:22

Rimljanka ponovno imam vprašanje in sicer smo v vrtu naleteli še na to drevo za katero ne vemo katere vrste je in ali so plodovi užitni:

svenska

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. avg 2015 20:23

Vnaprej hvala za pomoč in odgovor.

 

svenska

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. avg 2015 20:31

Plodovi se malo slabo vidijo, ampak, po moje gre za eno od okrasnih jablan, ki cveti močno rožnato. Preveri, če so plodovi mala jabolka. In enega prereži. Mislim, da bi tudi v notranjosti moralo biti rožnato meso. Taka jabolka, ko so zrela, so super za kak žele. Nabereš, potrgaš peclje, narežeš ali kuhaš cele, z dodatkom vode, odcediš sok,....skratka, kot se delajo želeji. Tukaj so fotke podobne sorte, po moje. Če je jablana na fotki tvoja, ti jo kar zavidam, naša zadnja leta noče roditi.

 

rimljanka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. avg 2015 22:05

Hvala Rimljanka, zelo zanimivo. Nisem si mislila da bi to lahko bila vrsta jabolka. Bom ob naslednji priliki poskusila plod prerezati čeprav je zelo droben. Pa priprave želeja se tudi že veselim.

Imamo pa na vrtu tudi vrsto jablane katere jabolka imajo okus po bananah. Bom naslednjič tudi poslikala.

Po ogledu vašega linka o mahoniji sem se spravila delat marmelado in dobila lepo,čvrsto marmelado z edinstvenim okusom.

Imam še vpŕašanje glede oreha: veje so se pod težo plodov upognile vse do tal,, da smo jih morali podpreti z raznimi letvami, grabljami in ne vem še s čim. Je to normalno za orehova drevesa in kdaj dejansko plodovi odpadejo oz.so primerni za obiranje? Ali enostavno počakamo da orehi sami popadajo na tla? Tole je zame vse prvič letos in zato vsa ta vprašanja. Hvala.

 

svenska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti