Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. okt 2012 20:27

začetnik je napisal/a:

Rimljanka hvala. Sem naredila podrobnejšo raziskavo in sta mi medvejka in dojcija zelo všeč,vendar pa bi jaz rada videla, da bi tisto tam pri vrtu, cvetelo poleti, ko sem največ na vrtu, ter ko cvetijo paradižniki, paprike,....-takrat so živalice, ki oprašujejo najbolj dobrodošle.
začetnik

Paradižniku povsem zadošča, da potresaš rastline, najbolje dopoldan, okoli 11. ure, da se cvetni prah s cvetov sproišča in pada na brazde drugih (ali istih) cvetov. Okoli paprik tudi nisem nikoli videla letati kakšnih oppraševalcev, tako, da ta razlog nekako ne zdrži. Celo poletje, od junija do konca septembra od visokih grmov prav nič ne cevti, akr bi ostalko tam tudi pozimi in bi bilo olesenelo. Se strinjam, vajgelija pocvita, če so zadosti visoke, in imaš v širino zadosti prostora, biu bile prim erne tudi kakšne hortenzije, belocvetne lepo zdržijo na polnem soncu.

rimljanka

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

24. okt 2012 21:43

Nekam me boste poslale...

Vajgeli imam že dve, drugje.

Pravzaprav bi še raje videla, da bi se grmiček, tako kot metuljnik, pomladi porezalo na nizko - kot da je tam tudi pozimi, olesenelo.

Če boste  obupale nad mano, nič hudega, sem vseeno zelo hvaležna za pripravljenost pomagat.

 

 

začetnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. okt 2012 21:53

Posadi laški fižol (Phaseolus coccineus), pa boš ubila dve muhi na en mah. Pravzaprav 3: cvet, sad in zastor.

rimljanka

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

24. okt 2012 21:56

Rimljanka, mogoče so pri meni čebele, ker imam veliko sivke okrog. Jih rešujem velikokrat, ko se ujamejo pod streho paradižnika.

Vseeno si želim poleti cvetoč grmiček ob koncu vrta.

začetnik

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

24. okt 2012 22:00

Rimljanka, sva hkrati pisali. Tisti konček je namenjen okrasnim rastlinam. Laški fižol imam v vrtu.

Pravzaprav iščem klon metuljnika, ki ga ne marajo metulji.

začetnik

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. okt 2012 23:47

začetnik je napisal/a:

Lučka52, hvala lepa, ampak viburnum poznam in mi je še vedno pregost. Cornus florida je pa že pravo drevo.

Oba sta lepa.

Vendar jaz iščem prav nekaj mehkovejnega, ki se guga v vetru in se napol skoz vidi.

 



začetnik

Da cornus florida pri nas zraste v drevo, je treba najmanj 30 in več let ....

Tudi tale lepotička verjetno ne ustreza tvojim željam, cveti pozno jeseni, celo pozimi, pod snegom, ampak meni je prav zato všeč. Poleti je namreč vsega več kot preveč.

No vseeno upam, da boš našel rastlino, ki ti bo ustrezala.

 

lp lučka

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

25. okt 2012 0:28

A je to kakšna kamelija? Tvoja?

 

začetnik

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

25. okt 2012 11:40

Lučka, ali je to kamelija, ker jo imam, pa nisem vedela, da jo lahko pustim na mrazu. Ravno sedaj ima popke in mislim, da bo kmalu cvetela. Naj jo kar pustim zunaj?

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. okt 2012 11:59

Nobena kamelija ne zdrži mraza.

rimljanka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

25. okt 2012 12:26

lucka 52, kater grm je to

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti