Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. avg 2012 17:20

Za calicarpo je značilno, da je včasih dokaj" lena "pri samoopraševanju(upam, da imaš ta pravi   kultivar in da  za plodove nista potrebni  dve rastlini), pa se  zato rado  dogaja da ima malo, celo nič plodov.

Vsekakor je bolje imeti dve kot eno samo rastlino.

Čudno pa se mi zdi, da doslej še ni cvetela.Cveti konec maja do junija. Jaz imam eno samo, pa je prepolna

plodov, zelenih seveda.

Po mojih izkušnjah bolje uspeva na soncu in v dobro odcednih tleh. Konec zime, ko odpadejo plodovi, jo malo porežem, ker se sicer pretegne, veje se povesijo  in grm izgubi kompaktno obliko. Sicer je pa skromna in nezahtevna.

 

lp lučka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

19. avg 2012 14:58

Evo nekaj mojih lepotičk.

 

 

   

lp, pinka

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

19. avg 2012 16:48

[citat=--lucka52--]

Za calicarpo je značilno, da je včasih dokaj" lena "pri samoopraševanju(upam, da imaš ta pravi   kultivar in da  za plodove nista potrebni  dve rastlini), pa se  zato rado  dogaja da ima malo, celo nič plodov.

 

Lucka hvala za pojasnila. Bom jeseni kupila še eno. Zanima pa me ali je tudi pri tej rastlini , tako kot pri kiviju potrebno, da sta moška in ženska rastlina in kako naj vem kaj naj kupim?

 

hvala in lp

 

gazela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. avg 2012 21:14

Po moje ne, tukaj se lepo vidi prašnike in vrat z brazdo pestiča v istem cvetu.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. avg 2012 9:05

To je moja callicarpa, zaenkrat še zelena. Letos ne bo najlepša zaradi suše, sicer je pa " pridna " in je vsako leto prepolna vijoličnih bunkic.

Berem nek tuj forum in veliko ljubiteljev te rastline sprašuje, zakaj nima plodov.

Odgovor stroke je vedno isti: ne oprašuje se rada, zato je bolje posaditi dve rastlini skupaj.

gazela, očitno je tudi tvoja bolj lene sorte....

pinka, lepe rožce imaš; tudi pri nas imamo hibiscus palustris, poleg bele še rdeč in roza. Prava paša za oči v teh dneh.

 

 

lp lučka

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

20. avg 2012 12:39

Ja, očitno je res lene sorte. No zdaj po fotki vsaj vidim kakšna naj bi bila v tem času. Jeseni bom sigurno še eno posadila, pa da vidimo kaj bo naslednje leto.

Lucka52 in rimljanka, hvala za odgovore.

 

 

gazela

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

21. okt 2012 10:42

Živijo,

jaz bi pa prosila, če mi lahko kdo predlaga grmovnico podobne postave, kot metuljnik. Rada bi jo rada zasadila ob koncu zelenjavnega vrta. Naj bi bila visoka vsaj meter in pol do 2, ter zračna - hočem reči takšna, da komot pihlja skozi in ne dela vlage na vrtu, ampak samo rahlo zakrije.

Metuljnik namreč povzroči veliko gosenic v vrtu.

Hvala in pozdrav!

 

začetnik

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

21. okt 2012 10:58

Živijo,

jaz bi pa prosila, če mi lahko kdo predlaga grmovnico podobne postave, kot metuljnik. Rada bi jo rada zasadila ob koncu zelenjavnega vrta. Naj bi bila visoka vsaj meter in pol do 2, ter zračna - hočem reči takšna, da komot pihlja skozi in ne dela vlage na vrtu, ampak samo rahlo zakrije.

Metuljnik namreč povzroči veliko gosenic v vrtu.

Hvala in pozdrav!

 

začetnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2012 12:45

medvejka.

lp

cervus

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

21. okt 2012 17:02

Jaz sem ravnokar podarila prijateljici eno vrst rudbekije, ker je bila za moj vrt odločno previsoka (cca 2 m). žal pa ne vem, kako natančno se ji reče. Cveti od začetka julija in zdaj, ko smo jo izkopali in porezali, je imela še ogromno lepih rumenih cvetov.

 

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti