Arabska žametna revolucija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. feb 2011 20:16

Ežoj, četrtič sem šla gledat Al Jazeerin clip in v nisem v tistem kadru našla nobene ženske. Iz tega ne izvajam zaključkov o egitpovski družbi, samo ugotavljam, da v tistem kadru ni žensk. Glede prispevka na TVE je pa totaln enostavno, greš na www.tve.es in izbereš Telediario 2 iz 7. februarja in boš videl (ti bo tudi pri učenju jezika prav prišlo), da so diskusije o oblekah imele Egipčanke.

Tudi mi ne pride na misel, da bi emancipacijo žensk enačila s "splošno kurbarijo". Niti ne mislim, da je "splošna kurbarija" kak dosežek, ki bi bil lasten samo zahodni civilizaciji. Bi prej rekla, da so prakse spolne manipulacije in doseganje moči preko seksualnega izkoriščanja v vseh civilizacijah, samo pojavne oblike so razližne.

In ja, moški se res bojijo žensk. Sicer smo pa to že itak vedele

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. feb 2011 20:28

V bistvu sem pa hotela dodati link na prihod Waela Ghoneima (nov simbol egiptovskega upora, piše, da je v službi pri Googleu) iz zapora. Ker, konec koncev, niti El Baradei niti Amir Musa sta stara 70 in več in v resnici kakšnih planov na dolgi rok ne moreta ponuditi....

Kako se človek počuti hendikepiranega, ker ne zna prebrati arabskih črk....

http://www.youtube.com/watch?v=Cq2bFgvvtYE&featu

Vendelina jr.

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

21. feb 2011 7:33

Imam občutek, da se libijski voditelj ne bo tako hitro umaknil kot tunizijski in egiptovski. Žal. In upam, da bo čim manj žrtev, kljub temu, da "vpoklic" plačancev ni ravno med najbolj optimističnimi signali. Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. feb 2011 8:41

Multi, blazno fino je, če človek misli, pred in medtem ko piše.

Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

21. feb 2011 8:46

Vendy

Nena

Nena-morje

neznan uporabnik

21. feb 2011 8:57

Nena-morje, tole si pa dobr povedala

 

Multiju ni potrebno misliti.

japaja

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

25. feb 2011 21:06

Danes slišano. V Libiji ni vstaje proti Gadafiju, ampak so Libijci zvedeli, da se Zidar in SCT pogovarjajo za gradnjo avtocest v Libiji........... janko1

neznan uporabnik

22. nov 2011 13:04

No, malo mi je dolgčas. Obujam žametno temo. Kar sem napovedal 10 mescev nazaj, se dogaja. In to čisto resno. Pa nisem bil naspidiran, niti nimam vsevednih funkcij.

zlatiribonmb

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti