Odtaljevanje piščančjega fileja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

1. feb 2011 8:33

Moj postopek odtaljevanja je: včeraj zvečer premislim, kaj se bo kuhalo jutri, odprem zmrzovalnik in stvar dam iz skrinje v hladilnik.

Če je pa zelo zelo huda nuja, vrečko za kratek čas dam na krožnik s hladno vodo. Nekaj najbolj nagravžnega mi je odtajevanje mesa v vodi, še posebej v vroči.

 

Pozdravžek!

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

1. feb 2011 10:10

Rimljanka, opisala sem samo možnosti, vsak se pa sam odloči po svojih zmožnostih in po lastni presoji... če se nekdo odloči, da bo odtalil v vroči vodi, pa še to brez vrečke, je pač to njegova odločitev, jaz sem samo povedala, da to ni prav. valikaben

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. feb 2011 10:14

Zakaj pa je sploh potrebno nekaj tako nežnega, kot je piščančji file zamrzovati ? Sej kure se ja dobijo vedno in povsod in ne vidim pravega razloga, da si delamo zalogo . Sveže meso je meni najboljše, čim ga zmrzneš to ni več tisto pravo. Spremeni vse, videz in okus. hedonist

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

1. feb 2011 10:48

Dvomim, da je kdorkoli od nas, ki pod nujo odmrzujemo v vroči vodi (iz pipe cca 55 stopinj), mislil na odmrzovanje brez vrečke. Meni se je to zdelo samoumevno. Prepričana sem tudi, da se je že vsakemu od nas kdaj zgodilo, da kupljenega mesa ni mogel porabiti zaradi tega ali onega razloga. In potem se mi zdi še vedno bolje, da se zamrzne in porabi ob prvi priliki, kot pa zavrže. sooonck

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. feb 2011 11:14

Ali tako kot dragička - en večer prej vrečko ven (hja, je treba malo misliti vnaprej, ne?) ali tako kot darling mamamia (da se zadeva v loncu odtaja), sem pa tudi že v pečici naredila soparo in potem dala zadevo notri, tako da je bilo "v savni"

Vendelina jr.

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

1. feb 2011 11:42

No, mogoče sem bila napačno razumljena. Nikoli se ne odtaljuje z vročo vodo, pa je to v vrečki ali brez! Edini sprejemljivi način odtajevanja v vodi je hladna tekoča voda (živilo pa mora bit v vrečki). Sploh pa, če piščančje zrezke zamrznete po kosih, pa ja ne rabijo toliko časa, da se odtalijo...?? valikaben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. feb 2011 11:43

Pa saj zgodba se je začela z bolj izjemno situacijo, torej ko se ti naenkrat zahoče, pa ni svežega pri roki, v zamrzovalniku pa je. Itak da če načtujemo, tajamo v hladilniku in potem na sobni.

 

Soonck, verjemi, da jih kar nekaj meso taja v vodi, brez vrečke (doma gledam dve taki gospdinji ...). Meni je to res bljak.

 

Je pa praktično če razmišljaš v naprej še pred zamrzovanjem. Jaz vsak zrezek zamrznem posebej, da lahko potem vzamem  samo toliko kosov, kot jih potrebujem. Pa še to je bolj izjemna situacija, najraje delam s svežim mesom.

 

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

1. feb 2011 12:47

Seveda, že kvalitetno zamrzovanje vpliva na končni efekt.

Pri nas zmrznemo porcije za 1 osebo.

Nikoli preveč naenkrat.

V zmrzovalniku imam en vogal rezerviran za zamrzovanje. Ko porcija zmrzne, preložim v drug kot.

 

Čeprav je bistveno več dela v predpripravi, se na koncu obrestuje. Hitreje je odtajano brez umetnih popadkov, včasih se mi tisti file odmrzne že, če ga nekajkrat med dlanmi obrnem (revma me še čaka), količina hrane, ki jo vzamem iz skrinje, je točno taprava.

 

Viške hrane zamrznem zato, ker sem blond in takoj letim v akcijo in kupim 2 za 1.

Ker sem pa pridna punca, mi  tudi žlahta kdaj kaj primakne.

In pravzaprav se mi ne ljubi vsak dan letati po štacunah (in njihovih kotičkih za preganjanje dolgčasa ali za preživljanje prostega časa ), grem rajši pogledat kaj takega za dušo kam drugam.

 

 

 

japaja

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

1. feb 2011 14:15

Japaja, kje so pa vsi ostali metuljčki?

Blanchy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. feb 2011 14:34

valikaben je napisal/a:

Nikoli se ne odtaljuje z vročo vodo, pa je to v vrečki ali brez! valikaben

In zakaj pravzaprav ne?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti