Preprosti piškoti?

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

tema odprta - 11. nov 2003 12:13 | ogledi: 3.649 | odgovori: 8

V soboto bom čuvala nečaka (5 let). Je precej ustvarjalen, zato bi mu rada ponudila možnost oblikovanja in peke piškotov. Poznate kak res preprost recept za testo za piškote, da bi bilo čimmanj pacanja in čimveč zabave?

Hvala!

TanjaG.

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

12. nov 2003 11:27

Kaj nobena mama (ali teta, sestra, ...) še ni pekla piškotkov s svojim otrokom (nečakom, bratcem, ...), da bi v ta forum pristavila svoj lonček? TanjaG. Sporočilo je spremenil(a) TanjaG. dne 12. nov 2003 11:28:13

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

12. nov 2003 11:43

Zdravo! Moja hči rada pripravlja kokosove piškote. Recepta na pamet ne vem. Gre pa za to da vse sestavine na roke v posodi pregmeteš, oblikuješ krogljice in jih položiš v pekač. Otrok lahko s prstkom v krogljico naredi odtis in damo notri marmelado ali kaj podobnega. Recept napišem zvečer. Petra

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. nov 2003 9:14

Jaz sem vceraj z necakinjama (3 in 5 let) pekla muffinije in sta se obe blazno zabavali. Za recept poglej v bazi (muffiniji s cokolado). Ena je vmesala moko, druga je dodala vanilin sladkor, potem sta dodali vsaka po eno jajce, na koncu pa sta mi pomagali polniti skodelice in sta okrasili muffinije z orehovimi jederci. Potem smo vse dali v pec in cakali, da bo malica pripravljena. Sicer pa z njima veliko pecem ali kuham in pridno sodelujeta. Vcasih pade kako jajce na tla, pa tudi pri ciscenju kuhinje imam malo vec dela, vendar se vse tri zelo zabavamo. Vsaka ima svoj valjar in formice za delanje piskotov in s tem se igrata. Z vecjo delam tudi dunajske vanilijeve rogljicke, ki jih sama oblikuje in so navadno celo lepsi kot moji. Moja mama pa z njima dela krompirjeve njoke in se marsikaj. Sploh ne uporabljamo nobenega posebnega recepta, ko kuhamo sta vedno zraven in sodelujeta po svojih moceh. (no snega iz beljakov ne vmesavata onidve, pridno pa opereta solato in razrezeta zelenjavo za zalenjavno juho ali za rizevo solato) - vendar mora biti stalno blizu kak odrasel, sicer ..... Vcasih pa res ne moreta sodelovati. V tem primeru ju zaposlim s kako drugo ustvarjalno zadevico. Najveckrat pa ju zaposlim tako, da zmesam nekaj zlic moke (pravi recepti bi znasal 100 g moke in 100 g soli, vendar za njiju gre prav tudi tako)in vode v testo, ki se lepo oblikuje. Iz tega testa delata najrazlicnejse figure, ki jih potem specemo in pobarvamo. V tem casu lahko naredita iz tega testa okraske za bozicno drevo. ribica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

13. nov 2003 10:52

Bravo, Ribica! Moram rečt da si MEGA-tetka in te stoodstotno podpiram! Otrokom kuhinja res nudi ogromno priložnosti za ustvarjalnost. Res je potem malo več dela pri spravljanju kuhinje v red, ampak je vredno! Včasih med tednom, je sicer malo težje ko bi rada na hitro spackala kosilo in se čimprej rešila prehranjevanja, ampak je vseeno boljše desetkrat globoko vdihnit, umirit tempo in povabit v kuhinjo otroke, kot jih posadit za tistih 40 minut pred televizijo, da je mir, kajne?! Moja dva otroka (sin-7 let in hči-3 leta), sta hvaležna za vsako tako priložnost. Tebi, Tanja, pa svetujem, da pobrskaš kar po bazi, saj je v njej kar nekaj enostavnih receptov za drobna peciva. Lotita se česa takega da bosta morali valjati in izrezovati z modelčki. Lep pozdravček vsem!

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

13. nov 2003 14:18

Nečak ti lahko pomaga pri vsakih piškotih, ki se jih lotiš; lahko ti pomaga vsipati moko, sladkor,... Nabavi mandlje, kakšne kroglice za na torto, barvne mrvice in naj jih z njimi okrasi. Boš videla, kako bo navdušen! Se strinjam s tabo, Noa. Včasih je res težko karkoli narediti, če so otroci zraven, zlasti če pomisliš, kakšna packarija bo potem na tleh od moke in drugega ... ampak otroci so tako navdušeni, sami sebi se zdijo pomembni, ko nosijo stvari iz hladilnika, vsipajo, mesijo in krasijo, na koncu pa še pojejo.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

13. nov 2003 14:43

Morda lahko pripravita tudi kakšno sladico, ki jo krasi marcipan. Potrebuješ marcipan in jedilne barve za obarvanje, vse drugo je stvar domišljije in spretnosti oblikovanja, nečak gotovo pozna plastelin in to je nekaj podobnega. Medtem ko bo ustvarjal, lahko ti skuhaš puding, ki ga je potem treba samo še okrasiti, posneti kakšno fotko, da bo za spomin in nato umetnino pojesti. lp, Irena

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

13. nov 2003 15:19

Suuuper! Misim, da bova pekla linške oči (iz baze receptov, se mi zdi kar preprosto + improvizacija, dodatki....), pa tudi marcipanove figurice bova delala! Komaj čakam! Tudi fotografirala bova, hvala piškotek, zdaj vem, da moram še film priskrbet. Kaj se da fotke na KulSlo tudi objavit? TanjaG.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. nov 2003 12:21

Če ne na Kulslo, pa v domačem albumu zagotovo. Jaz sem kot otrok najraje surovo biskvitno testo poskušala, pa kakšne posode v katerih je nastajala krema po metodi "prst v usta" praznila... in imam kar nekaj fotk iz tega obdobja. Veselje do pekarije mi je pa morda tudi od takrat ostalo, Uživajta. P.s. Pravzaprav si me spodbudila, da morda tudi jaz ta vikend kaj spečem s pomočjo svojega štiriletnika. Lep pozdrav, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti