Kaj iz listnatega testa?

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 30. jan 2011 9:24 | ogledi: 27.134 | odgovori: 40

Pozdravljeni!

V hoferju sem kupila sveže listnato testo z manj maščob. Ker mu bo jutri potekel rok bi rada danes iz njega kaj pripravila.
Ker imam občutljiv želodec - želodčna kislina in hkrati se doma zdravo prehranjujemo - tudi hujšamo z zdravo prehrano, me zanima kaj mi svetujete da iz njega pripravim?

Kakšen recept bi bil dobrodošel.

Na voljo imam jabolka, skuto, kislo smetano, rozine,....

Hvala za nasvete!

Al-Ni

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

30. jan 2011 9:29

Jaz iz njega naredim špinačni zavitek s skuto. Pasirano špinačo prepražim na olivnem olju, dodam sol,poper,muškatni orešček,peteršilj.V to zmes umešam malo skute in kisle smetane, da je fino mazavo.To potem namažem na testo,potresem še malo naribanega sira ,zavijem in spečem. Odlično. To je slana varijanta. linolina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. jan 2011 9:32

Jabolčni štrudel, skutin zavitek.

jade

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

30. jan 2011 10:27

Bi naredila jabolčnega ozr. skutinega ampak me skrbi, da ne bo ok za mojo kislino in hujšanje.

 

Glede na to, da moram v jabolčnega dati sladkor, drobtine.

 

Skutin prav tako sladkor.

 

Bo to ok?

 

Kateri je v tem primeru boljši? (za hujšanje in kislino)

Al-Ni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jan 2011 10:49

Draga moja, če hujšaš, potem ne jej listantega testa. Maslo, ljubica, maslo je v njem, in to ni ravno najboljše za hujšanje...

 

Tomespominja na prijateljico, ki je bilana dieti. Je težila natakarju, ker nii imel natrena za kavo, za sladico si je pa naročila palačinke z orehi in smetano ...

 

Mamamia

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

30. jan 2011 10:50

Če hočeš, da bo čim manj kaloričen, le naribaj jabolka, jih oblikuj na testo, posuj z malo vanilijevega sladkorja in speci. Dušena jabolka niso prav nič slaba za želodec (saj prav priporočajo čežano) in ker bodo manj sladkana tudi zelo primerna za hujšanje.

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

30. jan 2011 10:57

Bi naredila jabolčnega ozr. skutinega ampak me skrbi, da ne bo ok za mojo kislino in hujšanje.

 

Glede na to, da moram v jabolčnega dati sladkor, drobtine.

 

Skutin prav tako sladkor.

 

Bo to ok?

 

Kateri je v tem primeru boljši? (za hujšanje in kislino)

Al-Ni

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. jan 2011 11:03

se podpišem pod mamamio. Če hujšate in se zdravo prehranjujete, listnato testo odpade, pa čeprav ima manj maščobe.

 

Če pa že moraš in hočeš, samo naribaj jabolka in jih zavij, brez sladkorja pač.

tulka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

30. jan 2011 11:03

,draga Al-Ni, podari ga sosedi! Že samo zdrava prehrana in hujšanje ne gresta skupaj z listnatim testom (tisto z manj maščobe ni omembe vredno) , za kislino pa je strup! In še kupljen za povrh! Kar nekaj čudnih reči najdeš med branjem sestavin. Sladkor je še najmanjši problem.

lp



mzm

p.s.: med moji ustvarjanjem je že mamamia povedala vse.

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 30. 2011 11:04

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

30. jan 2011 11:07

Testo razvaljaj in pazi na enakomerno debelino, oblikuj raketo s pregibanjem (kot iz papirja), peci na 180 cca 10 minut, da lepo zarumeni. Ko se ohladi, nesi na bolkon in preveri, če leti. Drugič pa po blagovnicah ne kupuj vse kar se blešči v akciji!

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti