Kaj iz listnatega testa?

pynsent  

član od: 23.2.2014

sporočila: 2

23. feb 2014 15:34

Zanima me, ali lahko iz listatega testa naredim flancate...kupljenega. Ali morda iz vlečenega? Sama testa ne bi delala. pynsent [posipam-se]

pynsent

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. feb 2014 16:15

Jaz ne bi poskušala, sploh, ker narediti testo za flancate res ni visoka znanost - je pa popolnoma drugačno od listnatega. Gotovo bo pa veliko prej, preden se ti bo kupljeno testo sploh odtajalo. Receptov imaš v bazi toliko, da ne more iti narobe. Poskusi, ne bo ti žal.

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

23. feb 2014 19:06

Cvrenje listnatega testa, se meni zdi malo ''too much'', nekaterim pa očitno ne.

V aktualni reviji Dober tek je namreč recept za Cronuts oz. Krogljičke. Gre za hibrid krofa in rogljička, ki ga je ''izumil'' nek slaščičar iz New yorka.

Ocvrto listnato testo, je baje v Ameriki tako velik hit, kot so bili pred leti Cupcakes.

Sama sem sicer mnenja, da je človeštvo čisto normalno shajalo tudi brez tega odkritja, ti pa lahko seveda preizkusiš ocvrto listnasto testo. Večje škode verjetno ne bo.

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2014 17:16

limnol, listnato testo iz hoferja, lidla in tudi v leclercu se dobi že pripralvjeno za takojšnjo peko, nič ga ni treba tajat. Jaz ga večkrat uporabim, če se mudi ...

 

mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. feb 2014 8:38

Zdaj ne vem ali je že kdo opazil, ali pa se samo meni zdi.. ta razvaljana testa (hofer, lidl, evrospin), ki sem jih jaz kar pogosto kupovala, oz. imela ves čas v hladilniku postajajo vedno manjša. Res je, da se ne spomnim teže izpred let, vem pa, da  sem iz enega zavitka spekla štrudel za celo familijo, danes moram pa kupit dva paketa za eno nedeljsko popoldne, sicer nemudoma zmanjka. So polkilogramski zavitki  postali 300 gramski ali kaj?

Listnatega testa pa tudi jaz ne bi uporabila za flancate, še manj bi ga cvrla. Flancate se pač dela iz kvašenega ali krhkega testa, drugače to niso flancati.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. feb 2014 14:45

Iz listnatega testa se ocvrejo zelo lepe vrtnice - izrežeš kroge treh velikosti, vsakega 4x zarežeš (ne do sredine, seveda), po enega od vsake velikosti zložiš skupaj, stisneš na sredi in daš v olje z najmanjšim spodaj. Ocvreš normalno, vse skupaj se oblikuje v rožo in potem na sredo daš žličko marmelade. Izgleda zelo lepo, ni pa za dietno prehrano (kot tudi večina ostalega pustnega ne).

Lisa

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

10. jul 2014 15:42

Jaz pa bi prosila nasvet glede shranjevanja peciva iz listnatega testa. Danes sem spekla rogljičke in žepke, ki jih bomo imeli jutri zjutraj za zajtrk, pa ne vem kako jih naj shranim, da bodo čimbolj ''sveži''. Jih naj shranim v papirnato vrečko, plastično ali kovinsko posodo?
Hvala!

luccka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jul 2014 16:08

Shrani jih nekam, kjer se ne bodo mogli navlažiti (glede na to, da danes dežuje, je to še posebej važno). Poišči škatlo, ki se neprodušno zapira, in daj po možnosti zraven kako sušilo, če ga imaš, ali pa v platneno vrečko ali gosti robec zavito pest soli, da bo v škatli vlekla nase vlago namesto piškotov. Papirnata vrečka danes ne bo pomagala.

Sonja

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

11. jul 2014 9:01

otrokom malo veselja naredi in jim speci nutelin zavitek :)

Leikolinko

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

12. jul 2014 9:27

Jaz sem imela pred leti prakso, da sem zamrznjene rogljičke zvečer pustila na peki papirju na pekaču, do jutra so lepo narasli in sem jih še pred odhodom v službo/ hčerkiv šolo spekla! Sem pa večkrat pekla tiste brez nadeva in so jih same mazale z Nutello ali marmelado. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti