Je se komu tako vsec marmorni kolac iz hoferja?

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. jan 2011 5:12

Tudi doma se naredi zelo dober marmorni kolač - če hočeš bolj sočno varjanto zamenjaj maslo ali margarino z oljem (daš lahko manj kot je masla, pa tudi drobilo se ne bo tako) ali pa vsaj pol na pol, potrebno je dodati vanilin sladkor, limonino lupinico, rum (raje malo več kot manj - potem zmanjšaš količino druge tekočine - npr. mleka), ko v drugo polovico testa vmešaš kakav se ponavadi doda dve žlici mleka, ki ju lahko zamenjaš tudi z rumom in garantiram ti, da boš imela res aromatičen marmorni kolač.

Sicer jaz teh kupljenih varjant raznih kolačev ne poznam, je pa res, da kot so povedale že predhodnice v doma narejenem ni praktično nobene kemije ali pa zelo malo (pecilni prašek, vanilin sladkor), v teh kupljenih slaščicah pa jih ponavadi kar mrgoli, pa tudi sestavine so pogosto popolnoma drugačne. Toda če si ga boš privoščila enkrat na toliko te tudi zaradi tega ne bo konec, če ti je tako všeč.

tedyka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. jan 2011 6:52

Jaz sem pa vedno kupovala piskote, ker sem bila prepricana, da moji niso dobri. Vse dokler....nisem en dan na nasi tv videla kuhasko oddajo o kupljenih sladicah. Prikazovali so postopke dela raznih Kinder merendin in drugih piskotov. Sestavine so pametno zamolcali- se dobro. Videla sem dovolj in prevec. Od takrat naprej pecem najboljse piskote na svetu. lp lučka

Jennny  

član od: 11.9.2010

sporočila: 49

29. jan 2011 10:06

iii,hvala vsem.bo na sporedu nekaj kvasenega za cez vikend,v naslednjih dneh pa se posvetim vasim predlogom. Jennny

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

29. jan 2011 11:07

Jennny, če hočeš narediti skoraj enak kolač, kot je trgovinski, potem kupi že pripravljeno maso za kolače. Mogoče bo precej podobno, ne vem, ker jaz od nekdaj že pečem doma. Se izogibam, kolikor se le da, raznih dodatkov in konzervansov... No, včasih tudi kupim že kaj pripravljenega oz. pečenega, vendar se mi zdi - domače je le domače. regina

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

29. jan 2011 11:12

lucka52...kakšni pa so bili postopki? oz. kaj te je tako šokiralo? blossom

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

29. jan 2011 12:03

Verjetno je videla sestavine, po moje kakšne ogromne količine sladkorja, maščob ...emulgatorjev. Mayisa

ak84  

član od: 20.8.2004

sporočila: 31

29. jan 2011 20:52

V bazi je Najboljši marmorni kolač od tete torte... Super recept: se ne drobi, mehak, okus božanski, priprava enostavna. Res da nisem še poskusila kolača iz Hoferja (imam celiakijo), ampak od vseh je ta od tete torte res najboljši. Poskusi!

Jennny  

član od: 11.9.2010

sporočila: 49

5. feb 2011 18:07

no,pa sem poskusila danes Najboljsi marmorni kolac.hm...mislim,da je res najboljsi od preizkusenih,a...prevec jajcen okus(notri gre 7 jajc).ostalo(socnost,rezanje,...)pa vse pohvale. Jennny

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

5. feb 2011 21:09

Ak84, predvidevam, da delaš ta Najboljši marmorni kolač iz brezglutenske moke, pa me zanima iz katere. Tudi sama imam celiakijo in so mi kar nekam drobljivi ti kolači, pa še nisem pogruntala ali zaradi recepta ali zaradi moke. Hvala patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti