Kombuča

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

tema odprta - 28. jan 2011 14:19 | ogledi: 13.674 | odgovori: 3

Pozdravljeni! Zanima me ali ima kdo izkušnje oz pozna Kombučo?

Je goba iz katere se izdeluje čaj. Pravijo ji Kombu-cha. Izvira iz Daljnega vzhoda. Znanstveniki so odkrili, da Kombuča vsebuje sestavine B-kompleksa in E, mlečno kislino, ki veže nase odpadni material in tujke v telesu. Baje je bogata tudi s penicilinom.

Teorijo poznam, prebrala v eni reviji. Zdaj me pa zanima v praksi ali kdo pozna zadevo? Vem, da so pred tremi leti odkrivali pri katerih vrstah raka naj bi pomagala. Pa en kup drugih bolezni. Ima kdo kakšne izkušnje ali pozna koga, ki je zadevo izprobal?

Tanaya

Tanaya  

član od: 10.12.2010

sporočila: 152

29. jan 2011 23:00

Hvala za nasvet Tanaya

milanlo  

član od: 31.8.2010

sporočila: 5

12. feb 2012 10:08

INTERNETNA STRAN

KOMENTARJI

RECEPTI

 

Recepti kombuča

Kombuča - pridobitev za vse življenje

Ko pridete do gobe na tak ali drugačen način in če boste z njo pravilno ravnali, jo lahko imate za vse življenje. Iz matične gobe nastajajo vedno nove kuture, tako da boste lahko višek dali naprej svojcem ali prijateljem, kakšno gobo pa tudi shranite na hladno, če se z matično kaj zgodi. Če se pač naveličate tega napitka in se odločite, da ga ne boste več pripravljali, potem gobo shranite v hladilnik z nekaj sladkanega čaja. Tako lahko živi cca 3 mesece.

PRIPOROČAM, DA POSKUSITE TA RECEPT:
Za 2 litra čaja:
2 čajni žlički rdečega čaja - puerth
2 čajni žlički EARL GREY SUPERIOR
1 čajna žlička kitajski zelenegi čaj
180 g sladkorja
Čas priprave cca 5 - 7 dni - stvar okusa

 

ZA HUJŠANJE IN ZA ZDRAVJE - OKUS PO CVIČKU.
Za 2 litra čaja:
2 čajni žlički rdečega čaja - puerth
1 čajna žlička kitajski zelenegi čaj
3 čajne žličke šipka
3 žlice sladkorj

milanlo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti