"knedli" za piščančjo obaro?

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

28. jan 2011 13:44

Jaz jih naredim takole: eno jajce stepem, dodam mleko,moko in malo sladke smetane ali tudi kisle. vse fino zmešam pustim počivat in zakuham kar v obaro, ali tudi v fižolovo juho. So zelo dobri in dober tek. TUMAAVGUST

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

28. jan 2011 23:38

Temu se pri nas reče žličnki in je to tudi samostojna jed z ocvirki. Nekoč so bili baje ena od osnovnih jedi gozdnih delavcev, ki so v gozdu ostajali po cel teden - kuhanje oglja in tako. So pa originalni samo iz moke vode in soli.

Sergej

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. jan 2011 14:02

Očitno pri vas SergejC govorite povsem knjižno slovenščino......BTW, kje točno je to ?? Drugača pa , vaseršpacli zabeljeni z ocvirki ali še bolje z precvrto prekajeno slanino so višek gurmanskih užitkov, za kdaj, se ve. hedonist

neznan uporabnik

30. jan 2011 16:24

Pri nas tudi tele vaseršpoclne v ajmoht zakuhamo. So nam zdrobovi žličniki prenežni za v obaro (sto ljudi sto čudi).

Tele vaseršpoclne delam iz moke, soli in vode, nekaj kaplic olja morda. Nobenih mlekov in jajčkotov

Kadar me prime, fliknem v maso majaron, šetraj, peteršilj....

Dostikrat jih skuham za malico ali večerjo, zabelim s prepraženimi drobtinami; poleg tega paše skleda solate.

Če solate ni, pa malo več putrčka v drobtine, pa je. Če putrčka ni, pa margarina. Če še margarine ni, potem olje. Če še tega ni, pa mast brez drobtin.

 

(tudi če "ničesar ni doma", lačni ne bomo nikdar KVAK)

 

japaja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

30. jan 2011 16:49

berny je napisal/a:
Ja z ocvirki so vodni žličniki super samo takih ne morem dat v obaro.

V razne mineštre in juhe dam večkrat zasukanco - poznaš? Jajce zamešaš v 'preveč' moke in potem svaljkaš med dlanmi, dokler ne razpade v primeren drobir. To lahko zakuhaš tudi na mleku.

Sergej

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

30. jan 2011 17:07

Ja, v mleku so super :) A ni to potem že "močnk"?

barbara9

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

30. jan 2011 17:31

Verjetno. Besedo močnik pri nas ne poznamo / uporabljamo. Poznamo zasukanco kot zakuho in potem je ta na juhi ali na mleku. Oziroma v juhi ali v mleku.

 

Sergej

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

30. jan 2011 18:19

Si mi naredil take skomine, da sem ga šla skuhat :)

barbara9

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. jan 2011 22:07

barbara9 je napisal/a:

Si mi naredil take skomine, da sem ga šla skuhat :)


barbara9

Mmmmm, mlečni močnik, še boljši z marelicami kot sam.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti