Sneg iz beljakov

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

tema odprta - 27. jan 2011 21:55 | ogledi: 26.458 | odgovori: 33

Pri potratni potici je napisano, da se beljakom doda voda za izdelavo trdega snega. Ne vem kako to, saj se iz samih beljakov dostikrat ne stepe v trden sneg kako se bo potem z dodatkom vode?Mi lahko kdo to pojasni? Hvala

martn

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

28. jan 2011 8:56

Peci po kakem drugem receptu raje, saj jih je dosti, nikjer drugje nisem tega zasledila razen v enem tle gor. Glede snega - beljake moraš stepati dolgo časa, meni vedno uspe, tudi če dam sladkor kar na začetku, vedno dobim trd sneg. Jajca pa morajo biti čimbolj sveža. Lakica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. jan 2011 10:19

V neki kuharski oddaji sem zasledila, da se za bolj trd sneg v beljake doda nekaj zrnc soli. To sem tudi poizkusila in res se mi je zdel bolj čvrst. JanisJoplin

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

28. jan 2011 10:35

Prvič slišim, da bi se beljaku dodala voda. Jaz jo raje nebi.

JanisJ..., seveda, za dobro stepen beljak dodam slabi ščepec soli; da je pa "sneg" lepo svetleč, se doda nekaj kapljic limoninega soka.

 

Pozdravček!

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

28. jan 2011 10:52

Jaz sem pa ravno včeraj nekaj pekla in v receptu je bilo napisano, naj dodam beljakom hladno vodo. In sem jo. Sneg je bil fantastičen. s0ncek*

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

28. jan 2011 11:08

Res je sOncek* Tudi sama uporabljam dodatek hladne vode pri pripravi beljakov. Sicer je pisalo samo enkrat v nekem receptu a to metodo sedaj uporabljam vedno.

sinicka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jan 2011 12:14

Lakica je napisal/a:
Peci po kakem drugem receptu raje, saj jih je dosti, nikjer drugje nisem tega zasledila razen v enem tle gor. Glede snega - beljake moraš stepati dolgo časa, meni vedno uspe, tudi če dam sladkor kar na začetku, vedno dobim trd sneg. Jajca pa morajo biti čimbolj sveža.

Lakica

 

LAkica, če misliš, da morajo biti beljaki jajc čim bolj sveži, niti ni tako nujno. Beljaki se odlično stepejo tudi če so bili v skrinji 6 mesecev (preverjeno), nekateri recepti, na primer za francoske makrone, pa prav zahtevajo "uležane" beljake.

Spomnim se, da je moja mama dodajala nekaj kapljic vode v beljake, preden jih je stepla. Nimam pojma, zakaj, jaz te navade nisem pobrala.

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jan 2011 12:41

bannanna je napisal/a:

in pa na sobne temperature..



www.mojalbum.com/naredilaana

 

Jaz ga pa vedno stepam zelo ohlajenega, med tem, ko pripravljam kaj drugega, dam beljake v že prej ohlajeni kovinski posodi v hladilnik.

Mogoče se je hladna voda dodajala beljakom prav zato.

nola

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jan 2011 12:58

nigella pa jih potopi v toplo vodo.. ne vem, jaz se načeloma držim hladne smetane in mlačnih beljakov, pa vedno gre. očitno ni več takšnih razlik odkar uporabljamo dobre električne mikserje.

www.mojalbum.com/naredilaana

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. jan 2011 14:08

Meni se zdi, da se beljaki, če so na sobni temperaturi, hitreje stepejo. Tako da jajca vzamem kako uro prej iz hladilnika, če se le spomnim. Sem pa večkrat že delala po nekem receptu, ki zahteva dodatek 2 žlic vode, pa je vedno uspelo... *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti