Sneg iz beljakov

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

21. nov 2011 22:15

se strinjam z Loni, če je mal rumenjaka vmes potem ponavadi sneg ne uspe...

spelja

neznan uporabnik

21. nov 2011 23:47

Evo ti še jaz pritrim. Ločiš beljak od rumenjka. Pol pa vzameš metlico in stepaš oni beljak. Meni skoro roka odpadla od muke. Lahko tudi z mikserejm. Iskreno ti povem, da je to grozno. Preden stepeš one beljake na roko ti ge ura  zal pa dve. To ti je podobno kot da doma delaš  majonezo. Tam morš met rumenjake in stepat ko zmešan, pa morš met nekoga da ti n kaplje doliva olje. Če boš sneg metla v mašini pa vsekakor in izključno beljak. To vliješ not, in eno 3 minute na ful power. Rumenjake uporabiš za kako filo ali pa enostavni ham&eggs. Če se ti ljubi, vzameš pol kile belega kruha, dva dni starega al pa vsaj trdega. Ta kruh poliješ z mlekom, poebajspražiš čebulo in česen. Če imaš prekajeno slanino je super. Če ne daš malo več popra. Dodaš čisto malo peteršilja in  to zgneteš v štruco. Tako pacasto, ne tekočo niti ne trdo. Pol to zviješ v alu folijo in daš pečt.Ma to ti paše na vse.

zlatiribonmb

neznan uporabnik

22. nov 2011 0:03

Aja, tako filo lahko kdaj odigraš za fino kosilo ali  večerjo. Rabiš samo  pol kile kruha,malo mleka,peteršila,poper. Zaj je čisto en šmorn al boš dala sol al pa vegeto ali začinko. To sploh nima veze. Po zgoraj navedenem to vse skup zamutiš v štruco. Če ni konsistentno dodajaj drobtine, žličko po žličko. Ko to spečeš ti je izvrstna priloga, ker to je v bistvu fila za picek. Al pa kr tak. Samo filo spečeš,solatko pa maš super kosilo al večerjo.

zlatiribonmb

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

21. dec 2011 12:11

Eno vprašanje, koliko približno tehta en beljak? Čez cel teden sem jih shranjevala v eno posodo in sedaj ne vem koliko jih je. Sedaj sem našla en recept, kjer pa rabim dva beljaka, pa me zanima, če kdo ve koliko približno bi tehtal en beljak.

doloress

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. dec 2011 13:18

Masa beljaka naj bi bila cca 60% teze jajca.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. dec 2011 13:29

zvagaj en jajc, zanemari težo lupine, oz ji daj 10 %, beljak je pa 2/3 teže jajca. no, evo, podobno kot je rebecca napisala

www.mojalbum.com/naredilaana

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

21. dec 2011 15:36

doloress, če receptura navaja količino beljakov in rumenjakov v gramih, se računa, da eden beljak tehta 30 g, rumenjak pa 20 g, celo jajce pa 50 g (brez lupine).



Miroslav Vulović

 

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 21.dec 2011 15:47

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. dec 2011 8:06

V zapiskih tukaj pogosto imenovanega kuharja piše, da beljak tehta 30 g. Jaz se tega držim.

 

Atina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. dec 2011 9:15

Uporaben podatek, hvala.

nola

Mateyaaa  

član od: 9.2.2014

sporočila: 12

14. nov 2014 21:28

Pozdravljeni!

Imam mogoče eno smešno vprašanje ampak sem v tem začetnica in se ne spoznam.. zanima me ali se lahko sneg iz beljakov shrani v hladilniku čez noč? Je sneg užiten naslednji dan? Hvala za odgovore in lp :)

Mateyaaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti