Ekonom lonec - kateri?

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

12. apr 2011 20:26

Jaz pa še v življenju nisem skuhala niti ene stvari v njem. Ga nimam in nikoli nisem razmišljala o nakupu. Res hecno, kako smo si različni; eni si ne predstavljate kuhanja brez njega, drugi nanj sploh ne pomislimo. Še sreča, da je tako, drugače bi ob takih in podobnih akcijah loncev v trgovinah takoj zmanjkalo. ;) s0ncek*

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

12. apr 2011 20:49

Jaz imam moj ekonom že dober teden doma, še vedno neuporabljen , rešujemo "reklamacijo" . Trgovec je zelo prijazen in odziven, bomo videli... Po pošti je ekonom prispel iz dežele "Švabske" , original zapakiran + dodatna embalaža + zračne komore + opozorilo... Kljub vsemu je ročka poškodovana , ne kak vitalni del, pa vendar Ekonom sem si zaželela zaradi preprostejšega kuhanja stročnic v zrnu (fižol, čičerika,...), stročjega fižola in še kakšne zelenjave, s katero nas v poletnem času v enormnih količinah zalaga zlata babica. Sicer pa sem ena tistih, ki jih lahko skoraj vsak dan razveseljujejo testenine (špageti, svedri, rezanci,...) . Upam, da me bo ekonomom bolj očaral kot mikrovalovka . Ne enega ne drugega nisem vajena od doma. Se pustim presenetit kafetarca foto blogec:Sovica Oka

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

12. apr 2011 21:53

kafetarca, srčno upam,da boš ugodno rešila reklamacijo, čeprav je verjetno napaka bolj lepotnega značaja. Verjamem pa, da te jezi, ker mene bi tudi. če človek nekaj kupi, si želi, da je vse tipitop. In prav je tako.

Tudi jaz s testeninami nimam problema, jih imam zelo zelo rada, le moj Človek ima probleme z njimi oz. si dela probleme z njimi.

Balenka

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

12. apr 2011 22:54

@Balenka, hvala Poškodba na ročaju je estetske narave, sem pa v splošnem nekoliko razočarana/zmedena... Pomisleke imam v kakovost materiala . Ne razumem , kako je lahko poškodovan "spodnji" (bakelitni?) del ročaja, medtem ko je vrhnji (plastični?) nedotaknjen? Če bi prišlo do udarca iz strani, bi bil kak drug del lonca in/ali ročaja bolj izpostavljen... Če bi bil udarec od zgoraj, bi najbrž podlegla tudi vrhnja plastika, a ni . Ne otresem se misli, da je bil izdelek kot tak že odpremljen, a to so težke obtožbe Čeprav si v očeh nekaterih najbrž delam sramoto , sem namenoma predstavila primer - naj se vidi, da so spletni nakupi včasih tvegani in da se vselej vse ne izide gladko (čeravno bo morda tudi tokrat na koncu b.p. ). Kupovala sem kakopak na e-bayu . Trgovec ima pri skoraj 11.ooo kupčijah 100-odstotno zgodovino. Ker se je takoj odzval, mi danes ponovno pisal, da misli name in da je v navezi s proizvajalcem za nov ročaj... dopuščam možnost, da se bo uredilo . kafetarca foto blogec:Sovica Oka

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

12. apr 2011 23:07

Jaz imam Zepterjevo hitro pokrovko, pa je kar fajn. Samo navaditi se moram nanjo, pri nas nismo nikoli prej uporabljali ekonom zadevščin. Čarli08

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. apr 2011 9:30

Pri nas smo klasičen ekonom lonec nehali uporabljati pred pribljižno dvajsetimi leti. Zdaj sicer imamo AMC Secuquick, ka ga pa tudi zelo redko uporabljamo. Jaz nikoli (kuham recimo 60% časa), mati pa mogoče 2x na leto. In takega načina kuhanja tudi ne pogrešam. Ravno tako bi lahko živela brez mikrovalovke, ki jo skorajda ne opazim. Občasno v njej tajam kruh, za druge stvari se mi pa zdi precej neuporabna (ok, mogoče še za gretje mleka). Meso se med tajanjem kuha, jedi, ki se jih v njej pogrejejo pa so hitro hladne, tako da jih grejem kar na štedilniku.

JJ

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

15. apr 2011 18:42

Jaz imam dva ekonom lonca in še enega bolj velikega in vse tri uporabljam. V malem kuham riž in krompir, v nedeljah pa juho v velikem , pasul fižol tudi kakne mineštre pa še kaj. Moram reči, da jih kar veliko uporabljam, včasih pa še več, ko nas je več. Imam tudi mrežico za kuhanje v sopari. franciska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

18. apr 2011 10:28

Jaz imam dva ekonom lonca (Lagostina) in ju počasi jemlje konec (sta stara 20 let). Našla sem čez mejo trgovino, kjer še vedno prodajajo tesnila in ventile- ampak ni poceni. Zelo praktična sta mi za kuhanje zrezkov v omaki, mesno omako, rdeče zelje, krompir, manjša količina goveje juhe. Zdaj razmišljam o nabavi novih (enega za juho cca 7 l) in enega za zrezke pa moram sploh razmisliti katero znamko kupiti. Slišala sem o hitri pokrovki pa ne vem ali gre kar na običajno posodo???

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

30. apr 2011 10:37

Silit-update o spletnem nakupu: trgovec mi je poslal komplet novo pokrovko , originalno zapakirano (fotografija naknadno umaknjena, ker je bila brezpredmetna) Waaaaw kafetarca foto blogec:Sovica Oka Sporočilo je spremenil(a) kafetarca dne 30. 2011 23:00

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

30. apr 2011 13:09

Waaaaw... in si naredil tako reklamo, kot si jo ne bi s sto oh in ah nakladanjih po forumih. :)

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti