Ekonom lonec - kateri?

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

28. jan 2011 19:38

Še nimam tega piskra, sicer tudi mene privlači (material in izgled ) Silit... kafetarca Sovica Oka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

28. jan 2011 20:48

_tisa_ je napisal/a:
Redno pa kuham krompir (cel), fižol, kislo zelje (jota in to, samo potem še v navadnem pokuham z ostalo robo), v juho pa rada dodajam zadeve postopoma, da se ne razkuhajo in kuham v kozici. Enako v jedi z rižem.

Sporočilo je spremenil(a) _tisa_ dne 28. 2011 19:21

A v ekonomu brez pokrova pa ne gre, moraš prestaviti v navadnega? Na joto mislim, ne ne juho.

peter

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

29. jan 2011 18:58

Jaz si kuhanja brez ekonom lonca sploh ne predstavljam. Naša družina bi sicer morala velikokrat dolgo dolgo lačna čakati na kosilo, tako pa s pomočjo ekonom lonca velikokrat skuham kosilo zjutraj pred službo.

Kupila sem si lonce WMF in jih uporabljam skorajda dnevno. Brez njega ne znam skuhati juhe, golaža, ričeta, rižote, zrezkov v omaki, kuhanega prekajenega mesa, krompirja, .... skratka vse se da.

Da sem si kupila te, ni naključje, videla sem jih pri eni sodelavki, mi je tudi pokazala, kako se kuha, všeč pa mi je bilo, ker po kuhinji ni bilo sopare in izrazitega vonja po prekajenem mesu, takrat ko sem bila na obisku.

Predlagam ti tele, nabaviš jih pa v Filipovem dvorcu v Ljubljani:

http://www.wmf.de/kochen/schnellkochtoepfe_8251

Če boš rabila kakšen nasvet, pa me kontaktiraj.

Balenka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

29. jan 2011 21:46

Tudi mi imamo WMFjevega (do predlani sem si ga hodila sposojat k teti, potem smo si ga pa sami nabavili) in je odličen za razne zelenjavne mineštre, ješprenje, ričete, suh fižol in nasploh stročnice, ki potrebujejo daljši čas kuhanja, je odličen. Vržeš v lonec, zapreš in se kuha brez skrbi, da bi se kaj prismodilo, pa še pol krajši čas kuhanja je. Ninja24

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

29. jan 2011 22:25

Pozabila sem povedat, juhica vre 20 minut (mlada ), stara pa okrog pol ure. Žolca kuhana en dva tri, prav tako stročnice, pa še kaj.

Balenka

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

30. jan 2011 8:56

Tudi jaz imam WMF lonec- Ne zamenjam ga za drugo znamko, kljub ceni.

karnak

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jan 2011 10:34

Jaz imam AMC Secuquick. V njem kuham golaž, goveje zrezke v omaki, tudi juho, če se mi mudi, pa tudi krompir.

Če bi kupovala kakega drugega, bi kupila Tefalovega, ki ga lahko odpiraš med kuhanjem (v živo sicer še nisem videla, reklama me je pritegnila) :) Se mi zdi, da se mu reče 'Sesame'.

Atina

brankapet  

član od: 6.2.2011

sporočila: 8

6. feb 2011 14:09

jaz sem ga kupila kar v hoferju za 52 evrov to sta dve posodi ena večja in ena manjša in ena hitra pokrovka in ena navadna s tem da pašeta obe pokrovki na obe posodi.Imam ga že 3 leta in sem zelo zadovoljna uprabljam ga dnevno ker z njim porabim pol manj časa za kuhanje v njem pa kuham skoraj vse brankapet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti