Turška pravljica

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

tema odprta - 24. jan 2011 18:58 | ogledi: 8.267 | odgovori: 18

Pozdravljeni vsi !

Listam nov katalog počitnic pa me zanima,če je že kdo bil na potovanju z Palmo in sicer Antalya-pravljična Kapadokija-počitnice v Alanji. To je tedenski program in že kar dolgo me vleče v Turčijo. Kakšne so vaše izkušnje? Hvala vsem za odgovore.

linolina

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

24. jan 2011 19:17

Midva sva že večkrat potovala s Palmo, pa do sedaj ni bilo nobenih problemov. Kar sva plačala, to sva dobila.

V Turčiji pa s Palmo še nisva bila. Tudi sin je do sedaj hodil na dopust s to agencijo in je bil vedno zadovoljen.

LP

dixi

Mavi_  

član od: 7.1.2011

sporočila: 1

24. jan 2011 19:48

Hej! Trenutno teče že peti mesec odkar sem v Turčiji, in sicer v Antalyi. Tukaj delam kot prostovoljka, ampak si vsake toliko časa vzamem dopust pa grem malo naokrog :). Bila sem v Kapadokiji in ti toplo priporočam, da jo obiščeš, če imaš možnost! Edinstvena pokrajina. Če pa greš z agencijo, bo pa še lažje, predvsem zaradi prevoza. Jaz sem šla v lastni režiji pa sem videla le en majhen del, ampak dovolj da me je navdušil. Pravijo, da je Kapadokijo najlepše videti iz balona - ogromno agencij tam ponuja polet z balonom, ki je sicer kar precej drag, ampak mogoče je ta možnost zajeta v programu Palme. V Antalyi je (vsaj zame) stari del mesta - Kaleiçi najlepši. Množica prepletenih ulic, ki te pripeljejo do morja. Pa nešteto trgovcev, ki te ogovorijo vsaj v 5 različnih jezikih in seveda na vsakem koraku čaj! Poleti je Antalya polna turistov, plaže so popolnoma prekrite ... Tako da meni je šel poleti ta vrvež kar malo na živce, hm ... Sem zavila v kako stransko ulico pa je takoj bilo boljše :). Turčijo se splača videt, sem jo kar precej prepotovala in je pestra in raznolika tako kot turška hrana! :) Mogoče sem ti malo pomagala pri odločitvi, če te še kaj zanima pa samo vprašaj, en lep pozdrav iz Antalye! Mavi

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

24. jan 2011 19:58

Mavi,saj v bistvu sem že odločena, zanimajo me mnenja,izkušnje. Hvala za izčrpen opis. linolina

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

24. jan 2011 20:05

mi2 sva bila z sončkom v turčiji, organiziran je bil le hotel ter transferji. vse ostalo sva si plačala sama pri njihovi lokalni agenciji in vse je bilo tako poceni. ogledala sva si pamukkale, bi si tudi Kapadokijo pa ni bilo časa vsekakor turčijo priporočam pa priporočam tudi da si vzamete nekaj denarja viška zraven za razna celodnevna potovanja ki so res ugodna predlani so bila od 25-40€ http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

24. jan 2011 20:11

t-baby je napisal/a:
mi2 sva bila z sončkom v turčiji, organiziran je bil le hotel ter transferji. vse ostalo sva si plačala sama pri njihovi lokalni agenciji in vse je bilo tako poceni. ogledala sva si pamukkale, bi si tudi Kapadokijo pa ni bilo časa vsekakor turčijo priporočam pa priporočam tudi da si vzamete nekaj denarja viška zraven za razna celodnevna potovanja ki so res ugodna predlani so bila od 25-40€
s S, T, V, O, P, T, P, in kup ,,,,,,,,

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2011 21:20

ježešna, pa saj je samo enotedenski standardizirani turistični program - kaj je pa treba še več vedeti - saj so v agenciji za to, da povedo, kaj ja in kaj ne. ?Ne rečem, če bi šla trekkirat na Grenladijo, potem bi iskanje infotov po forumih še imelo fazon....

 Pa to je tako (huje), kot da bi hotela, da ti nekdo pove vnaprej vsebino filma, potem bi šla v  kino in pričakovala, da te bo ta isti vnaprej povedan film presenetil.

Pa daj si pusti malo neznanega. Če bo neznano prijetno, toliko bolje, če pa ne bo prijetno, boš pa imela izkušnje.  Dajte si no, pustite malo začimb v svoje življenje, ker v standardiziranem paketu jih ravno veliko itak ni.

Vendelina jr.

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

24. jan 2011 21:56

Linolina pozdravljena! Že lansko leto me je mikalo,da bi šla v Turčijo na to potovanje,zdaj mi pa nikakor ne odpre,kataloga.Ali mi lahko poveš kakšna je letos cena? Zgleda,da bom morala v agencijo in na peš pregledat kataloge,me tehnika zafrkava Hvala in lep večer! jesen

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

24. jan 2011 22:25

Antaliya bolj tako,tako,Alanyo pa ti toplo prioročam,pa veliko kulinaričnih užitkov. ultranova

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

25. jan 2011 16:35

Jesen,najbolje da greš po katalog, so ga že dobili. Cene so pa itak različne glede na datum. linolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2011 16:47

Turčija je preveč zanimiva, da bi tja šla z agencijo. A ni bolj vznemirljivo odriniti sam? Pa saj to ni neka neznana eksotična destinacija, da bi bil nek problem si sam organizirat pot.

Samo vprašam, saj vem, da smi si različni ...

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti