Pecivo ne naraste zaradi pečice?

T3jchY  

član od: 23.8.2009

sporočila: 1

tema odprta - 23. jan 2011 16:12 | ogledi: 8.869 | odgovori: 11

Zdravo.

Doma imamo že kar nekaj let staro Gorenjevo pečico.

Zanima me, če je lahko pečica kriva da pecivo ne naraste tako kot bi moralo? (Ponavadi naraste neenakomerno, ali pa sploh ne...)

Ali bi jo mogoče morali bolj na pogosto čistiti?

Ali pečica pri tem ne igra nobene vloge?

Hvala za odgovore in lep pozdrav :)

T3jchY

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

23. jan 2011 18:14

Jaz mislim, da nima pečica bistvene vloge, če ti vrata dobro tesnijo, če ti grelec dela, potem nebi smelo imeti problemov. Jaz bi se prej vprašala, kako pripraviš biskvitno testo. Bistvo pri tem testu je, da iz beljakov narediš trd sneg (da ti ko posodo obrneš na glavo ne steče ven ) in da ga z kuhalnico počasi obračaš (umešaš )med prej pripravljeno maso, da ti pecilni prašek ni star, da ga je zadosti glede na količino moke, da je mešanica dovolj tekoča, ... Veliko stvari gre lahko narobe , nevem kaj je pri tebi natančno narobe. mlg

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2011 18:31

Lahko da zgornji grelec pečice neenakomerno dela, lahko da je s testom (tudi kvašenim, ni nujno da le biskvitno ne raste dovolj) kaj narobe.

Kako pečica sicer greje? Poskusi z roko, pa boš takoj vedela ali je kajnarobe s pečico ali s testom.

 

Mamamia

mamamia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

23. jan 2011 18:31

Pomembna je temperatura v pečici, problem pa je lahko tudi v pečici, v kolikor greje tako neenakomerno, da je toliko različna temperatura na rezličnih območjih v pečici. Je ventilatorska?

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

23. jan 2011 18:35

Kako sva usklajena.....

Najbolj se to vidi pri žemljah - moja zelo različno peče, na eni strani pečice so lepo zapečene, na drugi še čisto bele. Pri biskvitu je najbolj problem, ker ne smeš pečice odpirati in obračati pekača, dokler bi to še lahko uravnal, ko je skorja zapečena je pa prepozno.

peter

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2011 8:52

T3jchY je napisal/a:
Zdravo.

Ali bi jo mogoče morali bolj na pogosto čistiti?


T3jchY

 

Poslušaj, tako kot se štedilnik po vsaki kuhi očisti, se to isto naredi s pečico. Spada v bazično higieno kuhinje.

Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. jan 2011 9:02

Poizkusi z merilcem temperature, da preveriš delovanje pečice.

Jaz tudi pečice ne čistim po vsakem pečenju, izguba časa, nič drugega, kaj pa tako groznega preživi pri 250 stopinjah? Piroliza pa tudi traja ne vem koliko ur.

Commis débarrasseur

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

24. jan 2011 9:13

Jaz pa mislim, da je problem v receptu. Včasih v kakšnem ni predviden pecilni prašek pa ga jaz dodam ščepec, da lepše naraste. Predvsem pa starost sestavin, pa tudi način priprave, mešanja odigrajo svojo vlogo. Pa temperatura. .... Poskusi enkrat dat pečt v mrzlo, drugič v vročo pečico. Mogoče je tu vzrok?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2011 10:54

Zzak, a ti pečeš na 250?

Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. jan 2011 11:04

Velikokrat, predvsem na koncu pojačam. Še vedno me zanima zakaj jo je treba čistit vsak dan, vsaj meni dela kar redno in si ne predstavljam da vsak dan tudi po večkrat čistim pečico. Preden jo razstavim, našpricam z kakšnim razmaščevalcem potem le tega dobro očistim, obrišem, sestavne dele operem v stroju...

Če je pa ne očistim tako, je pa čisti vseeno če je sploh ne.

Commis débarrasseur

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2011 12:50

Jaz pečico čistim po uporabi. Zogleneli ostanki pečenja, pa zogleneli ostanki nečesa,kar je steklo ven....take stvari so mi preveč neapetitlih, da bi jih pustila vnemar.  In ker sproti čistim, ni frke, se stvar hitro očisti 

Ne uporabljam pa pečice pa čisto vsak dan.

 

Drugače pa ne morem pozabiti, ko sem morala nekoč poskusiti neko potico, ki je imela vonj po pečenem piščancu, ker so pred tem imeli v pečici eksadriljo. Gravž gravž gravž.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti