Limonovo žganje

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

tema odprta - 10. nov 2003 11:41 | ogledi: 13.645 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Izredno bi bil vesel, če bi mi kdo od vas lahko zaupal recept za limonovo žganje.

Lep pozdrav,

matevž

matevz704

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. nov 2003 11:16

Imam recept za limonin liker - če mogoče to iščeš: Sestavine: 10 limon 1l vode 3/4 kg sladkorja 1l domačega žganja Postopek: Limonam odstranimo olup, jih zrežemo na tanke rezance in vsujemo v steklenico s širokim grlom. Skuhamo vodo in sladkor ter še toplo vlijemo v žganje. Ko se tekočina ohladi, jo vlijemo na limonine lupine in steklenico dobro zamašimo. Liker naj bo najmanj pet tednov na toplem (poleti najboljše na soncu), nato ga precedimo v steklenice. Ta recept je prepisan iz priloge, ki je pred leti izšla v 7D (Pipravimo ozimnico). Lep dan! Silva

a1307  

član od: 28.5.2002

sporočila: 18

11. nov 2003 13:29

Jaz sem ga lani pozimi delala po tem receptu: 1l žganja 1/2 kg sladkorja 1kg limon 3dcl prevrete ohlajene vode Linome narežeš na kolobarje (seveda jih prej temeljito opereš). Vse sestavine zmešaš skupaj in daš v posodo da stojijo 48 ur, vmes večkrat premešaš. Po 48 urah precediš in naliješ v steklenice. Piješ lahko takoj. Ne vem kako dolgo je obsojno saj pri nas ni dočakalo konca zime. Lahko dodate tudi pomaranče. Prijateljica pa ga dela tako, da po 48 urah precedi in limone zmiksa in stisne skozi gazo in doda žganju, tako ima limonovc še več arome. andreja

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

11. nov 2003 16:06

Še en recept za Limonco: 1 l žganja (po možnosti jabolčnega) 2 kg limon 4 dl vode 20 dag sladkorja Vodo in sladkor zavremo, ohladimo, operemo limone in jih narežemo na polovice. Limone zalijemo z ohlajeno vodo in žganjem. Stati pustimo dva dni, nato limone ožamemo na ožemalnik in vse skupaj precedimo v steklenice, limonine olupke pa odvržemo. Dobimo približno dva litra pijače (odvisno od sočnosti limon). Tatjana Tatjana

matevz704  

član od: 2.6.2003

sporočila: 15

17. nov 2003 8:27

Hvala vsem in lep pozdrav! Matevž matevz704

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti