Kolo ali tek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2014 13:04

Lopatka je napisal/a:

. Zanima me tudi kako kaj premagujete pomladansko utrujenost in kako se sproščate po (ob) stresnih obdobjih.
Lopatka

Okej, da malo chatamo

- pomladansko utrujenost oziroma utrujenost vobče popravljam tako, da spim.  Nikoli nisem čisto razumela raznoraznih ljudi, ki so imeli nek imperativ, da je "treba čez vikend nekaj početi, kaj boste počeli čez vikend, kam greste čez vikend....", so vikendi ko nazarensko paše spati.  Neodvisno od letnega časa.

- kako se sproščam ob stresnih obdobjih: Človek ima naslednje stresne situacije: bolezen in smrt v familiji. Tega se ne da preprečiti in se ne da izogniti. Vse ostale stvari tipo: konflikti v familiji, težave na delovnem mestu itd itd itd .... spada pa v poglavje zadev, ki se jim da izogniti, če človek uporablja pamet in se na temelju preteklih izkušenj odloči, kaj funkcionira in kaj ne. Večini težavam iz drugega dela zgodbe se da čisto lepo izogniti, če ugotovimo, kje smo zamočili prešnjikrat. Ampak, ker človek ponavlja vzorce in zlasti tiste vzorce, ki garantirano ne vodijo v uspeh, se mu non-stop pojavljajo reciklirane stresne situacije. Ergo, ko se človek nauči funkcionirati drugače in se odpove slabim vzorce, gre bolje.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. mar 2014 13:36

Pri meni spomladanska utrujenost zvezno prehaja v poletno lenobnost, jesensko melanholijo in zimsko spanje. Z ničemer od tega se zadjih 10 let več ne spopadam, pač pa vzamem na znanje in se trudim imeti čim bolj fino (ker se lahko imaš fino tudi, če si spomladansko utrujen). Od vsega sproščanja mi daleč najbolj pomagata dve stvari, in sicer se dobro naspati in čimbolj redno dobro prevertriti možgane. Joga pri meni deluje samo proti bolečinam v križu, ker se je izkazalo, da sem na duhovne komponente tega početja povsem imuna, ampak so fizične koristi tudi spoštovanja vredne. Pri meni torej kombinacija spanja in miganja na svežem zraku najbolj zažge. Dobra družba in smeh so pa samo še dodaten plus. Križe in težave v službi je pa najbolje vzeti tako kot slabo vreme - preprečiti ga ne moreš, na tebi pa je, kako si ga narediš čim bolj prijetnega.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. mar 2014 5:28

Kaj je to "pomladanska utrujenost"? 

Seveda hvala za razlago. :)

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. mar 2014 8:19

To je vprašanje za milijon dolarjev, pa en milijon najbrž ne bi bilo dovolj. Spada namreč med mračne sile hormonskih motenj in tu so bitke ponavadi vnaprej izgubljene. So pa domača zdravila in uroki za popravljanje hormonov, seveda, za začetk poskusiš z novimi čeveljci.

 

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2014 8:25

No, po 15ih tednih je moja poškodba notranjih kolenskih vezi sanirana, zraven še enomesečna viroza in ena mini operacija, pa je bil hočeš nočeš moraš zimski počitek .

V skladu s tem se je v momentu popravilo tudi vreme v glavi in adijo pamet. Že sanjam o maratonu, sicer s tistim v Trstu maja ne bo nič, ampak je v začetku julija en krasen gorski na hrvaškem Slemenu, po TV seriji ima ime "Kuda idu divlje svinje", letos bo že 15i po vrsti.

 

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2014 8:39

Bi rekla, da je spomladanska utrujenost na našem geografskem prostrou, dejstvo. In tudi, bolj ko se gre proti severu, je tovrstna utrujenost še močnejša. http://www.iri-lj.si/index.php/zanimivo/novi

Narava nas je naredila za to, da bi pozimi hibernirali, mi pa tega ne počnemo in potem se zaloge vitaminov in koristnega v telesu do tega časa precej porabijo in posledično pridejo prehladi in druge bolezni in organizmi so utrujeni.

Kar se mene tiče, je najboljše za premgovanje spomladanske utrujenosti veika doza ljubezni in ko serotonin in dopomanin delujeta......

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. mar 2014 8:42

Vendelina jr. je napisal/a:
 dopomanin delujeta...... .

Dopamin..............

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. mar 2014 9:47

ups, ko prsti plešejo po tipokovnici...dopamin, jasno

Vendelina jr.

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

7. mar 2014 11:34

Mene poleg vsega še alergije fino zmatrajo. A ima katera negativne izkušnje s Claretin tabletami? Jaz namreč že drugo leto opažam, da se mi malo "moti" po njih. Zdaj jih že 3 dni ne jemljem in se mi zdi, da sem se malo "zbudila". Ali pa je vse to le posledica petka in super sončnega vikenda, ki je pred nami.

Hm, ja ljubezen in crkljanje :)

Lopatka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

7. mar 2014 12:00

Zmagovalna kombinacija je ljubezen v naravi

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti