Kolo ali tek

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

25. jan 2011 14:35

Saj ne gre za asfalt, pa tudi ne samo za kolena. Hude težave lahko predstavljajo vnetja sklepnih in obsklepnih tkiv in tetiv, recimo ahilove tetive, pa burze, pa plantarni fascitis itd; ti večinoma nastanejo zaradi dolgotrajnega nepravilnega obremenjevanja stopal in sklepov zaradi nepravilne tehnike teka in neprimernih copat in nimajo kake posebne zveze z asfaltom. Ta je enim všeč, drugi ga pa ne marajo, iz razlićnih razlogov. Nabijanje nima zveze s hitrostjo, je preprosto slaba tehnika. Lep pozdrav, Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jan 2011 14:57

Ok, ni treba fanta že takoj čisto prestrašiti. Če je pameten, bo znal poslušati svoje telo in bo kmalu ugotovil, kaj od miganja mu ustreza. Jaz sem danes po treh urah smučanja ugotovila, da sem čisto fuč in sem gladko malo odšla domov, preden sem uspela napraviti še kako neumnost. Ko so noge že težke in glava utrujena, hitro pride do česa. 

Drugače pa - teči navzdol se je treba naučiti. Tek navzdol po prstih in z večjo obremenitvijo stegenskih mišic je super izziv.

Loni Makaroni

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jan 2011 16:12

Haha, multi, ti si res en .

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jan 2011 17:36

In v sedmo je šlo, čestitam... Mimogrede, svojega sem spoznala na teku  

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

25. jan 2011 17:57

Ja, multivitamin, imaš čisto prav. Zaradi vnetih tetiv ali kolen ne moreš hodit, zaradi nesrečne ljubezni pa ne moreš čisto nič. Sploh ni primerjave. Edino, kar pomaga, je, da se poženeš v dir in si tako prezračiš možgane, za naprej pa glej Loni. Sonja Sonja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. jan 2011 15:59

multi, mon cheri, bova enkrat na Urbanu izmenjala izkušnje. Pri nas je že izbruhnila tekaška pomlad, po Tivoliju in Rožniku na veliko poganjajo mladci v pajkicah tudi že med tednom..... no, jaz sem pa malo nesrečna, ker je moj mousse au chocolat ratal nekam preveč pacast. Kaže, da se bom morala malo bolj fokusirat na bistvene stvari. Dober tek (da ne rečem dober ulov - me bodo še s kulinarike vrgli...)! Sonja

nina8  

član od: 21.2.2014

sporočila: 13

21. feb 2014 11:41

Meni bolj ustreza tek ali pa pozimi orbitrek, možu pa kolo oz. sobno kolo zaradi kolen :/

nina8

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

6. mar 2014 10:06

No, sonček že kuka izza oblakov, zunaj že diši po pomladi. Kakšni so načrti (in trendi) za pridobivanje kondicije (in ožanje "pisarniških zadnjic") to pomlad? ;)

Lopatka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2014 10:12

Če boš sedaj začela ožati pisarniško zadnjico, jo boš morebiti popravila do naslednjega poletja.

Takole sezonsko hujšati, ožati in kar je še tega....je samo eno ciklanje, s katerim se cilja nikoli ne doseže, ker ljudje po treh mesecih obupajo in potem spet šest mesecev kopičijo zaloge in je tega vsako leto več.

 

Vendelina jr.

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

6. mar 2014 12:50

Uf, jaz sem pa že kar lep čas pridna in skrbim za fizično zdravlje. Ne glede na sezono in vreme. Zaloge so lepo skopnele in sedaj sem nekje, kjer sem zadovoljna in se dobro počutim.

Tole sem načeli čisto tako, da malo poklepetamo. Sem se pa prejšnji mesec vpisala tudi na jogo in mi je prav všeč. Zanima me tudi kako kaj premagujete pomladansko utrujenost in kako se sproščate po (ob) stresnih obdobjih.

 

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti