Kolo ali tek

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jan 2011 14:52

mamamia je napisal/a:

Še nekajmi je prišlona misel, Mikser, ko si v dvomih ali kolo ali tek. Kot je enkrat rekla moja draga Vendelina jr., ko sem mečkala med dvema različnima stavrema in s enisem mogla odločit. Namreč: Darling, če se ne moreš odločit, vzami obe ... Ti torej teči in kolasari.

Mamamia



mamamia

Ja, mamamia, kaj je zdej to, saj vsak ve da je Vendy,  mia querida amiga, pa mi ja ne boš še v zelje hodila..

Drugač, se mi zdi, da bi mixer najrajši ostal pri načrtovanju. Mixer, če misliš resno, pol je najboljše spremenit način življenja, kot je opisala mamaF, čeprav jaz nisem za ta način kot ga ona priporoča, jaz bi priporočal, da posnemaš moj način življenja, več na ZS, če te zanima ( ne gre da tukaj javno zagovarjam razvrat )

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jan 2011 15:42

Citat: Ja, mamamia, kaj je zdej to, saj vsak ve da je Vendy,  mia querida amiga, pa mi ja ne boš še v zelje hodila.

 

He, he, ežoj, moj mož pravi: Če si nismo favš, je za vse dovolj, tako da ...

 

Od tvojega razvratnega življenja, se bojim, mon corazon, bo pa misker še težje migal

A si delal kaj baklave zadnje čase?

Mamamia

mamamia

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

23. jan 2011 15:42

Tale naslov me spomni na nekega berača, domačina, hodi on od vrat do vrat in prosi, pa mu naša mama ponudi na izbiro, al bo kruh ali mleko, nakar možakar, da on bi pa najraje podrobil. Torej Mixer, podrobi in začni kolesarit in tečt. janko1

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. jan 2011 21:27

Meni osebno bolj znese tek kot kolo. Zakaj? Ker pri teku lahko v slabi uri narediš enako dober trening kot s kolesom v 2-3 krat daljšem času (računajoč pripravo in tuširanje).

Seveda pa, ko še nisem imela otrok, sem najmanj 2 krat tedensko kolesarila, 3 krat pa tekla. Zdaj pa mi, žal, časovno tak tempo več ne znese.

Anja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jan 2011 17:13

mamamia,

na baklave imam sodno prepoved ( no skoraj ), včasih naredim v strogi ilegali en majhen pekač s šestimi baklavami.

ežoj

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. jan 2011 23:23

Anja27, veljalo bi naj, da 1km teka = 7 do 9 km kolesarjenja. Tako vsaj pravi kolega, ki je aktivno treniral kolesarstvo. Mikser: Kot je pa že predhodnica omenila, prvo kot prvo, nabavi si dobre tekaške copate, da si ne narediš kakšne nepotrebne škode. Številka copat naj bo vsaj številko večja od tvoje običajne. Če se pa že pogovarjamo, kaj je strup za noge oz kolena, je največji strup dol po bregu v stilu, kolko gre, gre, saj gre kao samo od sebe. Asfalt pa kakor za koga. Ob počasnem teku in z dobrimi copati, do poškodbe skoraj ne more priti. lp Vlado

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

25. jan 2011 9:39

Vlado, vsekakor je spoštujem tvoj dobri namen, ampak zadnji stavek pa ne bo čisto držal, sploh pri tistih s poznim štartom, ki se teka lotijo (lotimo) šele v drugi mladosti. Za kolena imaš čisto prav: raje teci po hribu navzgor, dol pa peš (se pravi hodi, ne teci). Nekajčisto drugega so pa poškodbe, ki si jih pridobiš z napačno tehniko teka in neprimernimi copati; te se nabirajo počasi, prvi mesec se nič ne opazi, pa drugi tudi ne, potem te pa zagrabi, da tečeš vsak ali skoraj vsak dan uro ali še več, in nekega dne ne moreč več hoditi stopiti na nogo. Te stvari so neprimerno bolj pogoste, kot bi si človek mislil. Mikser, če torej misliš resno s tekom, investiraj v tekaški tečaj, ki jih je kar veliko (da ne bomo tu delali reklame - vtipkaj v google tekaški tečaj in jih boš dobil kar nekaj). Tam ti bo res pravi strokovnjak povedal, kako se stvari streže: naučiš se vse, kar moraš vedeti o ogrevanju in raztezanju (kdaj, kaj, kako, koliko) in o tehniki teka - kako postavljati stopala, kaj z rokami itd, pa kako trenirati, če misliš resno. Še posebej vredno pa je, da te bodo med tekom posneli od strani in od zadaj in ti natančno povedali, kaj delaš prav in kaj narobe, kako to popraviti in predvsem kakšne tekaške copate kupiti. Pa seveda še dober nasvet - ne pretiravaj, raje napreduj malo počasneje, pa zato toliko bolj temeljito. Veliko užitka! Sonja

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

25. jan 2011 13:34

Limnol ni problema. Saj sem napisal, kakor za koga in pod pogojem, da gre za POČASEN tek, kjer ne "nabijamo". Če sva že pri poškodbah, poškodba, ki se "nabira" je tekaško koleno, ki pa nikakor ni posledica asfalta. Nekaj malega se sicer da prebrati o škodljivost asfalta za obrabo sklepov, vendar nič konkretnega in podkrepljenega s kakšno statistiko in relevantnimi podatki. Je pa res, da bo vsak ne-tekač vedel povedati, kako je asfalt škodljiv. Seveda je tek po brezpotjih zanimivejši in "lepši" od teka po kolesarskih stezah in cestah. Pri slabše treniranem tekaču se bodo, pri daljšem teku, bolečine v mišicah na mehki podlagi, pojavila kasneje, kot če bi tekel na asfaltu. Je pa po neutrjenih poteh potrebno biti "ekstra" pozoren na teren in paziti na zvin gležnja. lp Vlado

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

25. jan 2011 13:45

meni se večji problem kar se tiče asfalta zdi to, da asfalt ponavadi pomeni tek ob prometnih cestah. učinki takega teka so prej, kot na bolečinah v kolenih oz. v nogah zaradi teka, vidni na pljučih oz. občutno hitrejši utrujenosti, ker se ob cestah diha zrak, poln izpuhov. nekoč sem brala biografijo nekega slovenskega tekača, ne spomnim se imena, oz. maratonca, ki je večkrat pretekel tudi iron man na havajih - v dologčetni karieri ni staknil nobene kolenske poškodbe, pa imam občutek, da je kar precej tekel po asfaltu. treba je ločiti med tem, ali si je posameznik sklepe poškodoval (nevede) že prej, pri drugih športih, kot so npr. smučanje, tenis in podobno, kjer sklepi niso deležni enakomernega gibanja ampak sunkovitih premikov. tam se sklepi poškodujejo in ta poškodba je potem vidna med tekom, čeprav tek sam po sebi ni naredil nič. tako da se meni zdi, da se kolena, če tečemo pametno, pri teku nikakor ne morejo tako zelo drastično poškodovati, razen, če je posameznik k temu nagnjen ali ima poškodbe že od prej ... tunna http://titabota.blogspot.com/

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

25. jan 2011 13:51

še to bi dodala: na tej povezavi http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=5897 je lepo napisano, da če je tekač na asfalt navajen, potem ni težav. pred lanskim lj. maratonom, kjer sem tekla 10km, sem 2 meseca 4x na teden tekla v fitnesu na stezi in sem občutila, kaj pomeni iz mehke podlage priti na asfalt .. točno to, kar opisujejo na zgornjem linku - bolečine v nogah. ampak to je posledica tega, ker noga na tako podlago ni navajena. če oseba teče iz čistega užitka, pač malo rekreacije in sprostitev in narava, potem je kakšna gozna pot ali makedan super. jaz osebno, ki se spogledujem z daljšimi razdaljami, pa nekako nimam časa gledat na to, kje je kakšna luknja ali luža, tako da mi je asfalt bolj enostaven, da se koncentriram na dihanje in na motivacijo, ki me vodi naprej. tunna http://titabota.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti