Kokosovi....

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

tema odprta - 19. jan 2011 7:39 | ogledi: 7.078 | odgovori: 9

pozdravljene,

imam eno vprašanje: moja tašča dobi vsako leto, (za božič) po ne vem kaki poti, ene take mini piškotke različnih vrst, med njimi so tudi takšni mini kokosovi kupčki, vidi se da so brizgani in so taki mehki! Zalo rada bi jih nardila ker so božanski! Včeraj sem poskusila nardit kokosve poljubčke iz baze, ki so zelo podobni po izgledu le, da so tisti manjši!

Sledilo je razočaranje, saj se ti moji niti niso dali brizgat, ker je masa pretrda, pa tudi okus ni bil niti malo podoben, to so bolj "beljakovi vetrci s kokosom", če se lahko tako izrazim, tisto so pa taki mehki brizgančki??

Mogoče ve katera za kaj gre in ima recept??

valikaben

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

19. jan 2011 9:32

Pozdravljena, spodnji recept je prav tak, kot jih opisuješ, mehki in sploh zelo zelo dobri, ne smejo manjkati med piškoti...res prav nič niso trdi, lahko narediš manjše - niso brizgani. http://www.kulinarika.net/recepti/10741/sladice/kokosov Letos sem v pomanjkanju časa kupila za preizkus tudi mešanico za kokosove poljubčke v škatli in so bili prav tako zelo dobri in mehki. Za drugo pa ne vem :) EvaLuna

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

19. jan 2011 13:00

Hvala EvaLuna, ja saj take sem delel (sicer brez limone), ampak meni niso prišli mehki...?? ampak kot sem napisala kot "posušeni" beljaki, le da z dodatkom kokosa.. Sicer so zelooo dooobri ampak ni to to kaj sem hotla... ;) Hvala! valikaben

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

20. jan 2011 7:08

s0ncek*, hvala ti! danes probam, jutri poročam... saj vsi ti kokosvi karkoli že, ki jih probam nardit spravim v promet, ker je vse dobro, obožujem namreč kokos... :)) mogoče pa naletim na ta pravi recept... Hvala, lp valikaben

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. jan 2011 12:20

Upam, da bodo to, kar si iskala. Meni so zelo zelo dobri. Enostavno jih je narediti, še bolj enostavno pa pojesti ;) s0ncek*

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

20. jan 2011 12:41

Mogoče je pa to pravi recept: Sestavine 250 g moke 120 g kokosove moke 190 g margarine 1 jajčka noževa konica pecilnega marmelada Vse sestavine zmešaš skupaj razen marmelade.Potem oblikuješ male kroglice (mogoče kot mali oreh ) s kuhalnico na sredini narediš luknjico in to zapolniš z marmelado (marelična).Lahko pa je tudi brez marmelade.Pečeš na 200° približno 12 min. Jaz sem jih prvič predolgo pekla in so bile malo bolj trde, ampak vseeno dobre.Prvo dobiš občutek, da niso pečene ampak ko se ohladijo so ravno prave. LP mamazeljka

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

20. jan 2011 19:44

Recept Mamezeljke se odlicno bere,je ze prepisan,havla zanj.Sem ljubiteljica kokosa in rada poskusam nove recepte. Pri kokosovih poljubckih je tako,da ce je v njih veliko kokosa se ne dajo brzgat.Poskusi z manj kokosa,gre lazje. Samo potem nimajo toliko okusa po kokosu. Pozdravcel! daabul

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

21. jan 2011 7:44

S0ncek, poskusla, odlični so! Lahko rečem zelo podobni tistim, ampak niso pravi.. So pa res dobri in ziher jih bom še kdaj naredila, tako, da hvala, da si me opozorila na njih. Mamazeljka, hvala tudi tebi, tudi te bom nardila in javim kako in kaj... :)) še sreča, da so vsi ti recepti tako enostavni za pripravo - hip-hop in že so dobrote na mizi ;)) Hvala vsem! Lp valikaben

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

31. jan 2011 7:46

poskusila nardit po receptu mamezeljke, žal so romali v koš, med pripravo testa mi namreč ni vklopilo, da v receptu ni sladkorja. sem delala brez marmelade, tako da ne vem ali marmelada naredi toliko sladko, ali je sladkor pomotoma izpuščen... Sicer pa so od vseh receptov tile od S0nčka najboljši in najbolj identični tistim... Hvala vsem! valikaben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti