Kuhati brez pečice teden dni...

donika  

član od: 11.11.2008

sporočila: 9

tema odprta - 15. jan 2011 11:16 | ogledi: 9.142 | odgovori: 7

Ojla.

Rabim pomoč pri izbiri jedi za teden dni, v kuhinji, kjer ne bo pečice, mikrovalovke...

Hvala.

Lp.

donika

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

15. jan 2011 11:25

Priporočam ti rubriko 'Kaj jutri za kosilo', tam je nešteto idej. In ne skrbi, z možem sva več mesecev  preživela ob tabornem 'štedilniku' na plinske bombice.

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jan 2011 20:49

Pečica je med tistimi pripomočki v kuhinji, ki jih jaz najlažje pogrešam (izjema je peka peciva), mikrovalovka tudi. Vse, kar delaš v pečici, se lahko naredi tudi na štedilniku, le primerno posodo in temperaturo izbereš.

Pri meni včasih mine pomesec dni in več, da pečice sploh ne uporabim, pa kuham tudi za osem do deset ljudi. Piza pek je tudi lahko rešitev.

Mamamia

mamamia

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

15. jan 2011 23:56

 Brez pečice se da preživeti. Brez mikrovalovke tudi. Prakticiram že od avgusta. Juhe, testenine, rižote,... na tisoč in en način.

palalačinka*

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

16. jan 2011 20:58

Jaz pa bi pečico zares pogrešala, saj ni boljšega kot pečenka in zelenjava v pečici. Riž in testenine ne jemo pogosto, ker smo v moji sekundarni družini bolj mahnjeni na krompir. Poleg tega še ne kuham vsak dan jaz, samo kulinarične specialitete, te pa mi prepustijo. Moja mama pa v nasprotju od mene zelo redko uporablja pečico. Mogoče vsako drugo, tretjo nedeljo. Še dobro, da smo tako različni. Yulchi -.-

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

16. jan 2011 21:13

Ah ja: golaž in polenta, piščančji paprikaš, rižota, kruhovi cmoki, špinača in pire, kaj dunajskega ali pariškega, kakšni hamburgerji, čufti v omaki, razne juhe, omake h kuhanemu mesu, kus-kus, ribe pečene v ponvi, lignji isto v ponvi, testenine na tisoč in en način, kuhana jajčka, granadirmarš, lečo, krompir zmešan s kuhanimi jajčki, uf...še in še bi lahko naštevala :))) Yulchi -.-

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

17. jan 2011 10:17

Moji predlogi: -goveja juha z rezanci, popečeni kosi piščanca, v kosih kuhan krompir in popečen na teflonski ponvi, solata - blitvina juha z rižem, slivovi cmoki, kompot - porova juha, file ribe popečena na maslu in olivnem olju, krompirjeva solata - naravni zrezki, zelenjavni riž, mešana solata, puding - minjon juha, mesna omaka, testenine, solata - sirova omaka, tortelini, zelena solata - goveja juha z zdrobovimi cmoki, pražen krompir, pečeni kotleti, zeljna solata - fižolova juha, palačinke - popečen piščančji file, dušen grah, pire krompir, solata - telečja rižota z zelenjavo, rdeča pesa - puranji zrezki v omaki, široki rezanci, radič v solati - jota, kruh, - segedin golaž, v kosih kuhan krompir - kisla repa, matevž, pečenica ali krvavica - goveji zrezki v omaki, zdrobova klobasa (skuta, jajca, zdrob), solata - rdeče zelje z jabolki, pražen krompir, pečene perutke, solata - zdrobova juha z korenčkom, pražena jetrca, polenta ali kruh, zelena solata - čevapčiči ali pleskavica, nabodala, šobska solata, prebranec, ajvar, kruh ali pomfrit - pečena postrv ali file, krompir z blitvijo, solata - špinača, pire krompir, hrenovka - krompirjev golaž z hrenovko - puranji zrezki z sirom, endivija z krompirjem - paradižnikova omaka, svedrčki, parmezan, solata - obara z žličniki, kruh - jajčka z gobami, solata - sataraš, solata - omaka z jurčki, široki rezanci, solata - juha iz puranje krače, ko je kuhana se krača začini in popeče, krompir, paradižnikova solata - puranji golaž, njoki, solata - bogata gobova juha, omleta z zelenjavo, solata - dušeno kislo zelje, ajdovi žganci, pečenica ali kakšno drugo meso - zelenjavna rižota, pečene piščančje kračke, solata - bograč, kruh - madžarski golaž (goveje meso, svinjsko meso, šampinjoni, sveža paprika) in polenta - omaka iz melancan z paradižnikom, špageti, parmezan, mlada špinača z mocarelo v solati Ostaja še in še idej, ampak za en teden jih je kar dovolj...

donika  

član od: 11.11.2008

sporočila: 9

17. jan 2011 20:24

Hvala vam za pomoč... Sicer ni težko zdržati 1 teden ali več brez pečice in mikrovalovke, ker je res miljon verzij, kaj kuhati... Zanimala so me samo vaša mnenja in morebitne nove ideje za kuhanje... Se še priporočam. :) donika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti