Začetnik - makaroni in sir

J0ni  

član od: 9.1.2011

sporočila: 2

tema odprta - 13. jan 2011 23:09 | ogledi: 10.291 | odgovori: 8

Pozdravljeni! Sem mlad fant, ki bi se rad naučil skuhat določene stvari. Neke osnovne stvari že vem (spečt meso, pico, palačinke...), sedaj pa bi rad še npr. makarone in sir (al kako se pravilno reče tej jedi).

Na youtube sem našel tale video ki se mi zelo dopade, tale moški zelo lepo vse pokaže in razloži, zelo easy varianta:

http://www.youtube.com/watch?v=3PuzjruQEfY

Od vas bi samo rad zvedel kaj tole vlije noter na 1:35 in kateri sir naj uporabim. Čeprav moram rečt da mi zgledajo slike iz recepta tukaj na kulinariki boljše, ampak je postopek preveč zakompliciran zame hehe

J0ni

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jan 2011 23:16

Smetana. Za mac N cheese se tradicionalno uporablja Cheddar. Če ga ne najdeš, uporabi kak dober topljiv sir. Gruyere bo dal preveč okusa, zato ti ga odsvetujem. Prav tako Emmentaler ni najboljši za take zadeve.

 

 

Vanja

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

13. jan 2011 23:26

Tisto ob 1:35 obrazlozi par sekund prej: 500 ml smetane :) Za sir je (mislim da) je priporočljiv Chedar. Izberi enega bolj aromatičnega. Poglej si še tale recept: http://www.kulinarika.net/recepti/12299/testenine/makar mogoče se bere komplicirano, ampak ni hudega :) Tako je tudi z večino ostalih receptov na kulinariki. Če ima dobre ocene in komentarje, moraš samo še sledit navodilom in vspeh je zagotovljen! kutikula

J0ni  

član od: 9.1.2011

sporočila: 2

13. jan 2011 23:34

Ravno tega sem mislil ja. Ampak ni mi jasno kaj sploh pomeni temperirati jajce oz. kako se to naredi, niti nimam metlice te. Pravtako mi ni jasno če res vliješ 7 dc mleka v ponev al samo malo... J0ni

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jan 2011 0:04

Če beljake ali cela jajca kar naenkrat preliješ z vrelo tekočino, bodo le ta zakrknila (jaz ečem, da dobiš vmešana jajca)

Če pa jajce žvrkljaš ali penasto vmešaš, in mu dodajaš vročo tekočino po žlicah (torej, 1 žlica, pa premešaš, 2. žlica, pa premešaš, 3. žlica pa premešaš itd.), se bo jajce lepo vmešalo med tekočino.  Temu procesu se reče temperiranje.

 

Joni, v posodo je vlil 500 ml smetane in pol skodelice mleka, kar je približno 1,25dl.

 

 

Vanja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

14. jan 2011 0:10

Ehhhh J0ni za eno metlco pa že menda bo par evrov. S čim pa testo za palačinke zmešaš potem? Greš lepo do prvega pošteno velikega soseda (saj veš katera trgovina je to ane? ), lepo greš do polico s posode & co. in tam majo metlice. Ali pa Nama-nadstropje z opremo za dom oz. Muller. Mislim, da jajca temperiraš tako, da jih zelo POČASI/PO MALEM vlivaš v vročo zmes, sicer ti zakrknejo. Skratka najprej jajce malo umešaj, potem ga pa s tankim curkom vlij v vročo reč. Če se motim naj me kdo popravi ;) Viva Meier

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jan 2011 0:12

Vivamayer, meni je bolj ziher, če delam obratno: Vročo tekočino počasi v jajca. Nič pa ni narobe, če delap tako kot ti praviš.

Vanja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

14. jan 2011 0:30

Ma js sem na pol na blef to rekla. Sem vedela, da gre nekako takole, mislim, da sem celo od tebe prvič brala kako se to dela, samo potem je malo zafuzlalo se vse v glavi pa sem malo obrnila postopek Viva Meier

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jan 2011 4:50

Če beljake ali cela jajca kar naenkrat preliješ z vrelo tekočino, bodo le ta zakrknila (jaz ečem, da dobiš vmešana jajca)

Če pa jajce žvrkljaš ali penasto vmešaš, in mu dodajaš vročo tekočino po žlicah (torej, 1 žlica, pa premešaš, 2. žlica, pa premešaš, 3. žlica pa premešaš itd.), se bo jajce lepo vmešalo med tekočino.  Temu procesu se reče temperiranje.

 

Joni, v posodo je vlil 500 ml smetane in pol skodelice mleka, kar je približno 1,25dl.

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti