Obama v arizoni, 12. 1. 2011

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2011 23:03

 

Citat:

"Ne zato, ker ne vemo, kaj je pomembno. Zato, ker nismo pripravljeni narediti nič, da bi vedeli. "

E to, sploh zadnji stavek. Pa še naor za povrh.

Vendy je pa itak spet ogledalo nastavila.

 

Mamamia

mamamia

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

14. jan 2011 23:35

Morda smo naveličani.Človek doma med štirimi stenami pričakuje mir, da se odpočijeta telo in duša, ob tv se ne moreš. Poročila se začnejo z slabimi novicami, mi kot krokarji čakamo kje se godi slabše kot nam, mrtvo hladni . Tragične novice (poplave ,ujme, plazovi,vojne ) so stvari ki te ne ganejo več, ker je to dnevno na sporedu, le tu in tam posveti sonček na naš kavč z veselo športno novico in takrat smo čisto preč od čustev, kot da smo tam z kavča kaj pripomogli k temu. Resnično, ljudje božji, kaj je z nami? Ko se tako vprašuješ in premišljuješ veš, da je z nami nekaj hudo narobe. Ne znamo ločiti kaj je prav, kaj narobe.Spominjam ko sem pred desetimi leti študenta prava vprašala zakaj si vsak pravnik razlaga svoj zakon drugače mi še sam ni vedel povedati. In vse na tem svetu nam je tako blizu, hkrati tako zelo oddaljeno. To je preveč težko razmišljanje.Se spominjam leta 88 ko se je juga začela prebujati, kako smo spremljali novice, sedeli dolgo v noč, da ne bi kaj zamudili. Navdušeno smo se odločili za samostojnost( mimo grede enžoj, do kapitalizma bi tudi brez našega referenduma prišlo saj se je prebujal vzhod in v kolesje se je upregla tudi juga, eni bolj eni manj uspešno).Komu zaupati,razočarana nad politiko,mediji sama sebi ne znam biti več zvesta.Kje so tisti biseri ki se svetijo v moji domovini,podjetja, kultura,šport,dejanja malega človeka, zakaj to ne vidimo, pa se dogaja.Vem to ne bo povečalo prodaje časopisov, ne pritegnilo povprečneža.Poiščimo jih in pomagajmo po svojih močeh, da zasvetijo v moji in tvoji domovini. Zdaj pa lahko noč. adalbert

neznan uporabnik

14. jan 2011 23:38

Uuuu, tole se je pa v en sadomazo hepening sprevrglo, a?

 

Piiiiiiiiiiiiiip.......(avtocenzura KVAK)

 

In Obama je govoril nekaj popolnoma drugega

 

 

japaja

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

16. jan 2011 11:38

Čuj, Vendelina, a se da za začetek kompleten nabor slovenskih politikov, tako levih kot desnih, pa še peščico sredinskih (kolikor jih je ostalo??) naenkrat odpikat? Jih odrezat od oblasti? Brez milosti! Nastane pa, na žalost, problem, kje najti zamenjavo? Ne, ne, ... Kaj pa če bi bilo treba začeti pri zakonih in predpisih? Na kakšen način se dajo zamenjati zakoni, ki tistim, ki si upajo, dopuščajo, da jih izkoristijo na najrazličnejše načine v lastno korist? Ežoj predlaga revolucijo, ampak še vsako revolucijo so itak izkoristili pokvarjenci in so se sprevrgle v lastno nasprotje. Torej, kje in na kakšen način začeti? Državljanska nepokorščina? Na kakšen način? Ne mi reč, da kričanje pred parlamentom kaj zaleže. Začeti učiti otroke v šoli? Pa saj jih učimo! Potem pa pridejo domov, pa vidijo fotra, ki se čoha s pivom v roki in ... da ne ponavljam predhodnikov. Ugasniti televizorje? Ne bo šlo! Preklopiti na "pametnejše" programe? Tudi to bo težko, jih praktično ni, razen če se ne ukvarjajo izklučno z zgodovino, naravoslovjem ali čim podobnim. Žal ne vem odgovorov, obljubim pa, da bom sledila pametnim predlogom! sonci

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. jan 2011 12:55

Sonči, kje ti je pa uspelo dobiti televizor brez gumba za izklop? Malo poišči naokoli, zanesljivo mora biti nekje. Še celo na RTV SLO se najdejo dobre oddaje, je pa treba malo selektivnosti. Če se sprehodiš malo po satelistksih kanalih, jih pa sploh ni malo. Celo veliko več, kot ima človek dnevnih kapacitet za gledanje televizije. Tole z zgodovino je pa takole: upam, da ne pričakuješ, da te bo ena enourna oddaja razsvetlila o čisto vsem vsepovprek. Daj čisto eksperimentalno poglej kako zgodovinsko pa kako jezikoslovno pa kako naravolsovno oddajo (in to do konca), pa potem v glavi sama poskusi skombinirati, kaj se da potegniti iz vseh treh. Mogoče se bo pa kaj izcimilo iz tega. Veliko zgage, ki jo imamo zdaj pri nas, je namreč ravno posledica nepoznavanja osnovnih zgodovinskih dejstev in osnovnih naravnih zakonov (če se recimo spomnimo samo nekaterih prostorskih planov in poplavnih con). Tito je rekel "učiti se, učiti se in še enkrat učiti se". Ja, prav tisti, ki mu na nekaterih drugih področjih humanizem in humanitarnost nista šla ravno dobro od rok. Kar seveda ne spremeni dejstva, da je imel prav (seveda s figo v žepu, ker je dobro vedel, da ga ljudje ne bodo poslušali, saj bi ga sicer še za časa življenja odneslo). Verjetno ti je kristalno jasno, da česa takega recimo kakšem Branko Grims en bi izustil niti na natezalnici (pa da ne bom krivična: tudi zelo veliko drugih vseh barv), ker če bi si ljudstvo to vzelo k srcu, bi njegov gostilniški cinizem preprosto nehal delovati, tako pa najde obilo hvaležnega odziva v kimanju vse poprek, češ, "....ja, dobro jim je povedal, komunajzarjem", pri tem pa nihče niti v najbolj blodnih sanjah ne pomisli, ali je za tem cinizmom kaj substance ali nič. Primerov na nasprotni strani politične scene ne manjka. Zmagovalec med Darwinom in Ježkom je seveda znan: pri nas imamo definitivno dva človeka, enega, ki ima, in enega, ki plača. Kaj torej? Edino državljanska nepokroščina, ampak ne tista z jajci in paradajzi, ampak tista najhujša, taka, da začnemo razmišljati s svojo glavo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2011 17:14

Tako kot pravi limnol.

Plus, je tega še ogromno. Pa saj se svet ne začne in končna s tevejko (čeprav, jaz sem sem vseh tujih jezikov naučila ob obilni pomoči televizije, ker sem pač tam slišala, kako naj bi tuj jezik zvenel.. in mi je ta medij okej).

Saj je še kaj drugega. Recimo, tule se je nekaj časa konstatno pojavljalo vprašanje v stilu: Mi gremo s familijo tja in tja (neka regija v Sloveniji), kje se tam dobro je? In jaz sem na takšna vprašanja vedno odgovarjala, da je fazon družinskega izleta v tem, da se kaj ogleda, da se s plemenom pogovarjamo, ne pa, da se človek pelje 120 km za to, da bo nekaj pojedel.....

Hočem reči, dajte si malo organizirajte življenje drugače. Ni treba čisto vse vikende viseti v nakupovalnih centrih (mislim, pa a je treba fasungo kupovati pet ur ali kaj?). Kdaj ste pa bili zadnjič v kakšnem muzeju? Kdaj ste tja peljali - na voden ogled - svojega otroka? Ker, neverjetno, ampak resnično, otroci so navdušeni, ko poslušajo razlage in zlasti so veseli, če kaj od tega, kar slišijo, povežejo s tistim, kar so že slišali v šoli. In potem to lahko razlagajo staršem. S tem, da nobenemu staršu čisto nič ne škodi, če gre na voden ogled. Pa galerije - ob nedeljah so super vodeni ogledi - pa ne mi reči, da je vse tako blazno zaposleno ob nedeljah, ker, kolikor zmorem presoditi po zasedenih parkingih pred hipermarketi....ni tako. 

Pa recimo, resni časopisi imajo ob sobotah kvalitetne priloge s super intervjuji? Dajte, berite raje to, ne pa metati stran denarja za časopise, kjer so vse novice na svetu ubedesene s 500 znaki.

To so čisto solidni načini za to, da človek pride nazaj v kondicijo, ko začne spet razmišljati con su propria cabeza.  Priznam, se ne pride v kondicijo takoj, ampak z nekaj treninga se potem le pride. Šele s kondicijo razmišljanja, s kondicijo branja in kondicijo abstrahiranja se potem človek kvalificira za to, da je razmišljujoč posamzenik.  Brez tega je pa samo eden iz mase za kanonfuter.

 

Vendelina jr.

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. jan 2011 12:34

Limnol in Vendelina, se z vsem strinjam, ampak jaz razmišljam že malo naprej, kaj pa potem, ko bomo končno dojeli, da nas imajo za kanonfuter? Kako se znebiti razno raznih elit, ki si to ne zaslužijo biti??? Meni gre pač že grozno na živce, da me imajo za norca! sonci

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jan 2011 13:02

Sonci, jaz nisem noben kanonfuter. Tudi toplo odsvetujem komurkoli, da bi me slučajno po nemarni pomoti tja uvrščal oziroma imel v svojih planih kakšne igre s kanoni.

In veš zaradi česa nisem kanonfuter in to tudi vem?

Ker že dolgo časa vem (zahvaljujoč domači vzgoji), da se nobena stvar ne dobi zlahka, da je treba za vsako stvar in za vsako spoznanje vložiti določen napor. Ampak da po drugi strani ni čisto nič nedosegljivega. Pa je čisto vseeno, za katero stvar in področje gre. A misliš, da sem znala peči torte iz prve? Naka, zeznila sem jih dvomestno število. Pa sem vztrajala in se učila na napakah. Pa če gledam nazaj, za reševeanj enačb v šoli - za to moraš tudi naredit toliko in toliko vaj, da potem vidiš vzorce reševanja. Pa tujega jezika se tudi ne da naučiti brez drilanja in preprariranja in izpisovanja in pisanja po nareku.... Niti angleškega valčka se človek ne nauči zgolj ob gledanju tistih, ki plešejo. Pa za risanje tudi ni talent zadosti, je treba toliko in toliko vaditi, da se potem celo kaj izcimi.  Človek ni dober govorec, dokler se tega ne nauči in še tisti, ki to znajo, redno trenirajo (a misliš, mimogrede, da Obama ne vadi vsakega svojega govora - hudičevo dolgo ga vadi).  In seveda, tudi misliti se človek nauči ob rednem treningu možganov. Branje, branje, branje. Po možnosti daljših tekstov.  Ker čez nekaj časa se pokažejo učinki na možganih (si celo kaj zapomnijo).  Posledično se pokaže tudi večja sposobnost artikuliranja svojih misli. 

Zakaj pa misliš, da ljudje tako zbrano poslušajo npr. Jurija Gustinčiča že kake pol stoletja - zaradi tega, ker gospod, ki zna ogromno, ostaja v mentalni in delovni kondiciji in se pripravi na čisto vse, kar naredi (ker nič ne pade z lufta)? Zakaj pa misliš, da je toliko ogledov Žižkovih predvanj na youtubeu - pa verjetno ne zaradi Žižkovega tika z usekovnajem - temveč zaradi tega, ker človek bruha zabavne ideje zaradi tega, ker se na njih pripravi..... Hočem reči, tudi tisti, ki res znajo in jih imamo za avtoritete, to ne bi bili več, če se ne bi ves čas ohranjali v kondiciji.

Skratka, jenjaj z jamranjem o tem, "kako te imajo za norca".  Ker si v osnovi pametna punca in ti je kristalno jasno, da človek vedno projecira videnje sebe na ostale. Kdor se pač ne jemlje dovolj resno, to svoje videnje projecira na druge in potem to uporablja kot izgovor (tipo, ne jemljejo me resno).  Namesto stokanja in smiljenja se sami sebi in postavljanja retoričnih vprašanj v stilu "kaj naj storim", raje treniraj mišljenje. To je potrebno, če hoče človek imeti mnenje.  Če nimaš mnenja, potem tudi "proti" ne moreš biti, ne? Da ne govorim, da se potem sploh ne da biti "za" karkokoli.. Biti "za" nekaj predpostavlja, da je tak odnos posledica nekega kreativnega razmišljanja in soočenja možnosti za določeno rešitev - za to slednje je pa treba imeti možgančke v redni vadbi.

S tem, da je ni boljše anti-ageing terapije, kot je razmišljanje. Pa še seksi je.

Medtem ko jamranje, nerganje,opravljanje in kar je še takih neproduktivnih mentalnih vzorcev, ki možganov ne naučijo ničesar, to pa s pospeškom stara.

Vendelina jr.

neznan uporabnik

17. jan 2011 16:35

Evo, jaz sem se pripravljena učiti.

Ali mi lahko kdo pove, kaj je to BDP?

Kaj je davčna politika?

Kaj je to fiskalna politika?

 

Pač dostikrat ne razumem, o čem govorijo na TV.

Potem destruktivno kritiziram. Ali zgolj retorično kritiziram.

Jambram.

 

Všeč mi je bil eden od aktualnih županov, ki je za časa kampanije na kritike odgovarjal z:

"Okej, če ima kdo boljšo rešitev, naj izvoli. Takoj mu prepustim reševanje problema."

In potem vse tiho je bilo...

 

Namreč, nekdo me lahko ne premaga zato, ker je nevemkako brilijantno " pameten", ampak me dostikrat  premaga zato, ker imam jaz premalo znanja.

japaja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jan 2011 16:58

No, evo, prva lekcija o učenju: nehaj čakati, da ti kar nekdo kar nekaj pove. V google vtipkaš BDP in dobiš v 0,16 sekunde preko 100.000 zadetkov. Potem ponovi vajo s fiskalno in davčno politiko. Trajalo bo mogoče naslednjih 20 ali 30 desetik sekunde. Česa takega ti ne nudi nobena kulinarika. Seveda moraš potem odgovor sama prebrati in poskusiti razumeti. Saj vem, da nisem avtorizirana, ampak če si vseeno lahko drznem prevajati Vendelino: znanje je hudičevo trdo delo - ki pa zna biti velikokrat prav razburljivo in zabavno. Pa veliko zabave! Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti