Tefalov cvrtnik

kbrksm  

član od: 6.5.2012

sporočila: 10

22. okt 2012 20:22

Mi imamo tefalovo fritezo in smo z njo zelo zadovoljni, in sploh ni res, da je okus drugačen, pri pohanju vzameš ven lopatko in nato ravno tako lahko pohaš brez maščobe.



kbrksm

Sporočilo je spremenil(a) kbrksm dne 24.okt 2012 16:05

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

29. nov 2014 16:22

Pozdravljeni! 

 

Tudi jaz se odločam za nakup cvrtnika v katerem je poraba olja bistveno manjša, torej porabiš do ene žlice do maximalno treh. Vendar pa tudi sam nisem prepričan ali je potem okus v zaključku dober. 

Od zadnjega napisanega posta je minilo dve leti in me zanima ali so se sedaj te zadeve oziroma naprave kaj posodobile. Odločam se za nakup dveh. 

1.primer

https://www.mimovrste.com/cvrtniki/tefal-cvrtnik-ah-900

2.primer 

https://www.harveynorman.si/oddelki/gospodinjski-aparati/

 

Me pa zanima še slednje. 

Recimo, da kupim cvrtnik v katerem moram porabiti olja od cca litra pa do dveh litrov. Kako dolgo je potem olje uporaben in ko to olje stoji v cvrtniku nekaj časa ali se lahko kako obnovi z kakšnim sredstvom ? 

 

Hvala za vse odgovore, mnenja in priporočila v naprej. 

 

Lp! 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

29. nov 2014 16:53

Zadnja leta smo vse panirane stvari pripravljali bodisi v pečici ali v navadni posodi. Ker pa smo zadnje čase gostili precej gostov sem iz shrambe prinesla Moulinexovo fritezo( ah stara je že preko 15 let) s kondenzatorjem.  Se pa da posoda prati v pomivalcu in ohlajeno precejeno olje prelijem nazaj v plastenke in jih hranim v hladilniku. Ne kupujem olja za cvrtje- zelo dobro se obnese Lidlovo sončično olje, v njemu je vse okusno in pri crvrtju krofov se ne peni. Bo še za enkrat, dvakrat kaj več pa po moje ne bo.

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

30. nov 2014 9:20

Hvala za tvoje izkušnje... 

Že od parih prijateljev včeraj sem dobil podobno mnenje, kot ste povedali vi.... cvrtje v teh napravh je do dokaj podobno kot če daš pečico na ventilacijo in cvreš notri.. naj nebi bilo razlike..torej sem skeptičen ali vzeti ali ne, konec koncev zadeva ni ravno med pocenimi in imam pečico, katera ima ogromno funkcij... bom prvo probal kako se zadeve cvrejo z pomočjo pečico, pa bom potem videl. 

Hvala ša enkrat! 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. nov 2014 9:33

Je pa cvrtnik, ki dela z žlico ali dvema olja, veliko bolj varen od tistega, ki cvre v litru ali še več. Če pride do pregrevanja, se ti pri prvem kaj hudega ne more zgoditi, razen da dodobra usmradiš kuhinjo. Če pa nenadoma zagori liter olja, imaš pa ogenj do stropa (raje sploh ne pomisli na tistega, ki bi takrat slučajno stal zraven). Res se zgodi redko, ampak se je že in se še bo.

Sonja

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

30. nov 2014 12:02

Joj..najlepsa hvala za tako korekten odgovor in ja, naslednjic bom poizkusil z pecico in cvrtjem, drugace pa raje tako kot sem do zdaj..ponvica pa je

Enostavno vceraj, ko sem videl v trgovin te cvrtnike in pa zlico olje..se mi zdi skorajda popolnoma enako kot pa pecica..seveda tega ne bom nikoli ugotovil,ker 1oo% tega cvrtnika ne bom kupil..kar naj jih imajo :)

Hvala se enrkat za pomoc in mnenja

Lp

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

1. dec 2014 14:22

Joj..najlepsa hvala za tako korekten odgovor in ja, naslednjic bom poizkusil z pecico in cvrtjem, drugace pa raje tako kot sem do zdaj..ponvica pa je

Enostavno vceraj, ko sem videl v trgovin te cvrtnike in pa zlico olje..se mi zdi skorajda popolnoma enako kot pa pecica..seveda tega ne bom nikoli ugotovil,ker 1oo% tega cvrtnika ne bom kupil..kar naj jih imajo :)

Hvala se enrkat za pomoc in mnenja

Lp

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

1. dec 2014 14:39

Joj... dkrajnc24, ti ga ne bi... in to 2x...

Jaz bi ga pa imela... tako da moj že ve  kaj si želim od božička....

SMARTY1

Andrejmocnik  

član od: 3.7.2014

sporočila: 17

11. feb 2015 11:34

Mi smo bili na začeku skeptični, ker smo imeli enega pred leti. Sedaj smo pa kupilli novega (philips: http://www.bigbang.si/cvrtniki/hd6161-cvrtnik-inox-), ki je precej precej boljši in ga vsem priporočam, saj hrana ni tako mastna kot bi si človek misil. 

Andrejmocnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti