Eko, bio zelenjava in meso ter jajca

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

25. jan 2011 19:06

Sama sem absolutno za čimbolj bio hrano (bio, eko,... kakorkoli že) in čim manj predelano, če se le da. Nisem pa s tem obsedena. Je pa dejstvo, da če bi šli v pridelavo samo bio hrane, bi bila lakota še večja. Kje bi pridelali toliko bio hrane, da bi jo bilo dovolj za vse? In kot je že napisala Trixi, vsak si te hrane ne more privoščiti. Tudi ni vsak doma na podeželju, da bi lahko imel svoj vrt. Tako, da bi bilo malo strpnosti v smislu sprejemanja tega, da nekateri uživajo pa tudi običajno hrano, na mestu. Lep večer, Mateja p.s.: grem zdej na eno veliko kepico Planice, lahko da je iz slovenskega, lahko iz madžarskega mleka. Meni je super!

mrzlicar  

član od: 6.11.2009

sporočila: 1

25. jan 2011 21:44

če ima kmet ki prodaja res hrano EKO vam bo za to tudi rad pokazal dokument kaj on prideluje eko in kaj je v kontroli za eko- to pomeni nekaj kontrol, in nikoli nobene substance v živilu in šele potem mu imšpektorji dopolnijo njegov seznam o eko živilih. jaz osebno zaupam eko kmetiji porta, ki se nahaja na Ovsišah pri Podnartu. tudi kupujem tam, drugače pa vem da vozijo tudi v Ljubljano, vendar le določenim strankam, ki pri njih redno kupujejo. če te zanima koliko EKO je neka kmetija, se najavi in pojdi na obisk. včasih je dobro da otroka tudi izpostaviš kakšni m bakterijam. mrzlicar

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. jan 2011 21:51

Ljubljančani in okoličani imate že kar nekaj časa na voljo tudi tole možnost - naročilo "Zelenega zabojčka", tedensko dostavo sezonskega domačega eko sadja in zelenjave lokalnih pridelovalcev. Tule se predstavljajo: http://www.zeleni-zabojcek.si/zza/ Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti