Eko, bio zelenjava in meso ter jajca

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

tema odprta - 13. jan 2011 12:08 | ogledi: 14.809 | odgovori: 43

Pozdravljeni!

Naši dojenčici sem začela uvajati gosto hrano in rada bi ji seveda pripravljala čim bolj zdrave obroke, tudi zato, ker imamo v družini kar nekaj alergij. Ali morda kdo ve za kakšnega kmeta, ki prideluje bolj zase, ne toliko za prodajo, čim bolj naravno in bi bil pripravljen prodati manjše količine zelenjave, mesa in jajc? Zanima me za področje Domžal in Kamnika. Saj sem si že ogledala sezname eko kmetij a sem brez priporočil vseeno skeptična o kakovosti … Če ima kdo kakšno dobro izkušnjo, bom zelo vesela pomoči. Hvala!

lunacka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. jan 2011 12:36

Obrni se na Združenje ekoloških kmetij Zdravo Življenje iz Lukovice. Tam imajo kar zajeten spisek kmetij, ki so pod stalnim nadzorom in imajo certifikat o eko pridelavi. lp hedonist

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

13. jan 2011 12:39

Draga moja, priporočam ti, da dojenčico pripravljaš za ta naš "kruti" planet. Zato lepo pojdi na tržnico in kupi zelenjavo ter otročku pripravljaj hrano. Vsi mi želimo pripravljati čim bolj zdrave obroke.

Ni treba že v naprej vabit in živeti v strahu pred alergijami.

 

Pozdravček!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. jan 2011 12:44

V Domžalah ob mlekomatu imaš tržnico, kjer lahko ob torkih, sredah, petkih in sobotah kupiš doma pridelano zelenjavo, sadje, skuto, zelje, repo in jajca. Gospa, ki prodaja najbolj ob cesti (Maxima) ima doma tudi kokoši in bi ti lahko kdaj prodala kakšno kokoš. Je pa cenejše kot na ljubljanski tržnici. O ostalem mesu pa ti ne vem povedati. Jaz hodim piščance kupovat na tržnico v Ljubljano (btc). Namreč moj sinček obožuje juhe in večkrat naredim kar piščančjo. Če pa bi rada kupovala eko z nalepko dobiš takšno zelenjavo in sadje v Sadnem vrtu v Mengšu. Cene so temu primerne (recimo jajca so 4 eur), medtem, ko jih imajo kmetice v Domžalah od 2-2,5 evra, pa so domača in sveža. Meni eko nalepka ne pomeni nič, zato že nekaj let nakupujem v Domžalah na tržnici in sem zadovoljna z kvaliteto. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 13. 2011 12:48

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

13. jan 2011 13:40

Vsi kmetje, ki imajo eko certifikat, so si ga morali prislužiti in ga tudi vzdrževati, tako da ti kar se tega tiče, ni potrebno biti skeptična. Sama kupujem večinoma ekološko pridelano hrano in opazim veliko razliko (tako v okusu kot včasih tudi v strukturi živila). Tudi kakšnemu kmetu brez tega zaupam, ampak samo, če res vem, kaj in kako dela in kakšna so njegova prepričanja. Sem namreč videla tudi precej "packov" med kmeti - pa upam, da ne bom zdaj dregnila v kakšen osir... strelka

tinnna  

član od: 18.4.2010

sporočila: 83

13. jan 2011 13:54

sama pa sem skeptična glede tega... sem namreč slišala, da tudi kmetje z "eko" kmetijo uporabljajo razne pesticide in podobne stvari, ki niso namenjene eko izdelkom... Le da ti kmetje skrivajo te pesticide pred inšpekcijo pri sosedih... Tako da preden greš h kr enemu "random" "eko" kmetu, poizkusi iz prve roke najdt kkšnga neprevaranta ;) LP http://www.facebook.com/fizzimizzi

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. jan 2011 14:22

tinna, grdo je natolcevati, kot si ti v svojem postu. Si bila morda kdaj na kakšni ekološki kmetiji, da upaš kaj takšnega pisariti? Si se morda kdaj pogovarjala s kakšnim inšpektorjem, pristojnim za te zadeve? Lahko kar jaz odgovorim, da ne. Le kako upaš na osnovi "sem nekaj slišala..." bluzit??? Si morda slišala tudi, da pride inšpekcija npr. ob nedeljah ob petih popoldne? Si slišala tudi, da vzamejo vzorce zemlje, pridelkov, izdelkov? Očitno nisi, zato razpravljaj o zadevah, ki jih poznaš! Ker, če je morda v naši ljubi deželici res par goljufov na račun eko in bio ne moreš tega trditi na splošno za vse. Ognjič

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. jan 2011 14:30

Ognjič, !!!

lp

mzm

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. jan 2011 14:46

Če želiš svoji malčici dobro, stori, kar so ti zgoraj svetovale - kupuj hrano iz domačega okolja, ki je, bolj ali manj, povsod vsaj malo onesnaženo. A tudi otroško telo se mora na to navadit, čez leto bo šla v vrtec in mirno jedla lumpi jogurt iz madžarskega mleka (kaj je in kaj ni v njem pust'mo stat) in čisto nič ne boš mogla za to. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinnna  

član od: 18.4.2010

sporočila: 83

13. jan 2011 14:48

js sm povedala samo svoje mnenje... dokler nisem tega slišala, sama niti nisem pomislila na nepristnost eko izdelkov. sem pa namerno rekla "da sem to slišala" ker vem, kako je s temi govoricami. In niti slučajno s tem nisem hotla posploševat na vse kmete, ker verjamem, da je takih, ki si upajo tvegati pred inšekcijo, malo. Hotela sem samo rečt, da če je možnost, da dobi od nekoga priporočilo, zakaj pa ne... Upam, da nisem še koga užalila.. res nisem hotla bit "pametna" ker vem, da to ni moja stroka... Lp ;) http://www.facebook.com/fizzimizzi

tikica  

član od: 8.11.2009

sporočila: 50

13. jan 2011 14:53

Moje mnenje pa je da je zelenjava in sadje, ki zraste na naših slovenskih njivah še vedno bol ekološka kot vsa uvožena zelenjava pod "bio in eko" znamkami. Zato draga Lunacka hitro do najbližje sosede ki ima "kevder" po kakšno kolerabo, svinjski koren,,,... tikica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti