Cosa nostra omaka s tartufi

lonko  

član od: 29.9.2009

sporočila: 1

tema odprta - 10. jan 2011 13:30 | ogledi: 9.900 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

sicer ne jem veliko tartufov ampak v cosanostri v areni v lj mi naredijo pa tako dobro omako iz tartufov da ce neb bil v restavraciji bi kroznik polizal :D

Torej jem 2 jedi ali siroke rezance s tartufi ali pa siroke rezance s tartufi govedino in sparglji.

A mi zna kdo povedat kako v piko prblizno nardit tako omako doma !?!?

Hvala,

l.p.

lonko

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

10. jan 2011 15:05

Mmmm tam majo pa res najboljšo omako s tartufi, ja. Tut jst bi najraj krožnik polizala :)))) Itak sm totalno nora na tartufe. Po moje neke grozne znanosti ni, sam ne šparajo tok s tartufi kot drugje. Jst doma ko delam omako s tartufi, jo naredim tako: kupim Zigante črne mlete tartufe. Sladko smetano za kuhanje dam počasi gret, dve žlički jo prišparam. 2 (ali 1, če vam je z 2 preveč holesterola) rumenjaka dobro stepem s tistima žličkama smetane in vlijem v sladko smetano. Posolim. Tartufe dam v sladko smetano malo pred koncem, ne rabijo se kuhat, samo segrejejo se. Dodam tudi malo muškatnega oreščka in popopram, poper menda ojača okus tartufov. In to je to nike

kimiliza  

član od: 10.1.2008

sporočila: 5

12. jan 2011 20:02

Tudi jaz sem že poskusila več receptov za pripravo omake s tartufi, pa mi je nekako najbolj všeč tista, ki jo pri pripravi zalijem s kakovostnim suhim belim vinom. Zraven dodam nekj narezanih šampinjonov, ki jih zalije z vinom, počakam, da tekočina izpari, nato pa nadaljujem z dodajenjem ostalih sestavin (ne uporabim pa jajce), rdeč poper in ostalo. Poskusi, ni slabo! Dober tek! kimiliza

bober12  

član od: 21.2.2011

sporočila: 1

21. feb 2011 21:48

Odlično italijansko tartufato se da naročt tudi preko spletne strani bentura.si Samo pika na i: na koncu dodam malo popra, malo parmezana in par kapljic tartufovega oljčnega olja. Dober tek. Bober bober12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti