Svečani oblačilni report 2011

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2011 17:56

Ah, saj sem vedela, da se bo tudi tale tema razživela Grem malo odgovarjati:

@jade in Desanka: Jade, komplet moder kostim, ki ga navaja Desanka, ni slaba izbira. Tisto rjavo stvar, ki si jo kupila, boš pa letos v toplem maju in juniju lahko super kombinirala z dodatki lešnikove ali zlate barve in bo tudi za službo super in še tvojim deklicam bo všeč.

Desanka, načela si zanimivo temo in bom sedaj nekaj povedala o temnomodrih hlačnih kostimih. Sicer sem o tem mislila nekaj povedati v pomladnem oblačilnem reportu (ga pripravljam, sem zbrala toliko materiala, da sploh ne vem, kako vse dozirati...), ampak lahko tole že sedaj. Temnomoder hlačni kostim je nekaj, kar spada v oblačilno bazo. Je izvrstno oblačilo za poslovno oblačenje (ker vse rase na svetu, oba spola itd...) v modrem vzbujamo zaupanje in spoštovanje (tega istega efekta npr. temnorjava ne naredi). Takisto je temnomoder hlačni kostim nekaj, kar asocira na uniforme (mornarica, letalstvo) blazno resnih in rešpektabilnih vej. Skratka, v temnomodrem kostimu (hlačni ali s krilom) bomo vedno dosegli, da se nas spoštuje. In zato lahko s temnomodrim kostimo počnemo marsikaj. Recimo, lahko smo stevardesasto seksi s kombinacijami kakšnih šalčkov (če jih znamo nositi, če ne, odsvetujem) ali brošk na reverjih.  Lahko kombiniramo z majčkami različnih barv - do fuksija roza do jabolčno zelene, temnomodro prenese vse. Kje se dobijo te majčke - v čisto vsaki trgovini imate štenderje z majčkami s kratimi rokavi in z majčkami brez rokavov in to se kupuje sproti (ker ne stane veliko) in to toliko časa, dokler jih nimate toliko, kot je barvic v kakšnem blazno širokem Jollyjevem setu. Poleg tega lahko nosite zraven še zelo simpl oprijete bluzice. Ali pa svetleče majčke brez kakšnih naborkov in našivov in kar je še tega (to se vedno najde pri majčkah od Lisce). Ampak pozor: ne pod take kostime nositi kakšne bluice, kjer je masa komplicrianih zapenjanj, naborkov, okraskov....skratka bluzica tipo naracamice se ne kombinira dobro z modrim kostimom, to pa zato, ker ima taka bluzica na sebi toliko informacije, da se je ne sme pokrivati z blazerjem. Bluzice tipo naracamice nosimo v kombinaciji s pencilskirtom  in ne s kostimom.

Skratka, v vsakem primeru je super, da imate v bazi temnomoder hlačni kostim. Z njim ste dopoldne v majčkasi izvedbi v službi. Od 17h naprej imate pa zraven majhno zlato torbico ali pa zlate čeveljce, majčko temne barve (najbolje enako temnomodre), temnomodro linžerijo, ali pa nekaj z ameriškimi naramnicami in golim hrbtom....in ste na slovesnih izvedbi.

Zdaj bom pa povedala še nekaj o kostimih, kjer se pojavljajo črte: Desanka je omenila temnomoder hlačni kostim z belimi črtami in rdečo bluzo za kombinacijo. To je super kombinacija. Ampak (punce, tole je pomembno) kostime iz materiala, kjer se pojavlja tanke črte, in sicer

- temno moder z belimi črtami

- črn z belimi črtami, siv z belimi/bež črtami (to se pojavlja v zimskem času)

- bel s črnimi črtami (precej pogosta kombiancija poleti)

- bež s temno rjavaimi črtami...

To so kostimi, ki si ga omislimo po tem, ko že imamo osnovni kostim v enobarvni izvedbi. Zakaj? Bom razložila na modrem ekzemplu: temnomoder kostim se lepo kombinira z vsemi barvami od fuksije, turkizne, rdeče, zelene, zlate...ni-da ni. Iz zraven imamo pač modro bouvalo in po možnosti modro torbico, se pa da zvoziti tudi sezono z zlato veliko trobico.  Medtem ko pa kombianciaj mordo-z-belimi črtami, ta kombinacija pa nedvoumno asocira na moranarico in k modro-belem lahko oblečemo samo še živo rdeče ali pa zlato. Tretje možnosti ni več. In da se razume - pri dveh barvah v kostimu se je že pokurila možnost, da bi imela torbico v eni barvi, čevlje pa v drugi - za dobro kombiniranje ostaneta samo še rdeča ali pa zlata barva. In to je super komibnacija, ampak si jo privoščimo takrat, ko v omari že imamo modro brez črt in kar nekaj kombinacij.

Glede zlatega hlačnega kostima mislim, da letos ne bo frke. Namreč, v vseh kolekcijah za pomlad 2011 sta se pojavila dva kosa in to sta

- mala oblekica v barvi od bež do bele kave

- hlačen kostim v barvi bele kave v svetlečih materialih in veliko zlatega.

In če je to v vseh dizajnerskih kolekcijah, bo smiselno tudi v smrtnikom dostopni konfekciji.

@Vilma: dokler človek nima svečane oblekice, pač ne hodi na take evente, kot so: sprejemi za poslovne partnerje ob 17h, povabila na odprtje razstav, nima premiernega abonmaja, na sprejeme, ki jih združenja organizirajo v Portorožih (stara finta, da vsi pridejo)....Potem, ko pa se opremiš s tem, potem se ti pa začnejo tudi take stvari dogajati. Glede na to, da vem, kaj ti delaš...in glede na to, da že dobivaš vabila za evente, je to signal, da si omisliš eno malo svetlečo temnomodro za začetek... Pa, ko imaš enkrat večerno obleko, imaš vsaj šanso, da greš na silvestrovanje, na katerem prepeva Zdravko Čolić, ne? Dokler je nimaš, itak ne moreš....

Glede čipk in linžerije: tudi v linžeriji obstajajo sezone in ponavadi je tako, da so zimske kolekcije linžerije bolj opremeljene s satenom in manj s čipkami, medtem ko je več čipkastih zadev v pomladhin kolekcijah.  Predpostavka je naslednja: Pod npr belimi bluzicami se itak vidi linžerija in naj bi se tudi malo slutile čipke. Ne videle, temveč slutile.  In kot je rekla že Maria Calaa, se vsak vojak bori s svojim orožjem in punce, z diskretnimi čipkami pod bluzico imate zelo zelo močno orožje, Medtem ko čipke zunaj - to je pa hitro dizaster, kar nam je pokazala tudi Julia Roberts.

In je res, bolje bi bilo, če bi imela samo spodnji del obleke, kot je Vilma že lepo ugotovila. Tisti "trebušček" je, kar se mene tiče, blazno seksi. Če ima katera od vas tako seksi trebušček, ga kar ponosno namestite v pencil skirt in malo migajte z njim. Če ne znate, pojdite na tečaj trebušnega plesa.

Kamor bi, če bi me vprašala, poslala tudi Julio. Spada v eat-love-pray doktrino. Namreč, naša draga Julia se tako, kot njen karatker Čednega dekleta še sedaj drži zgrbljeno (kako ji je Gereov karakter v filmu ves čas govoril, da se naj ne drži puklasto), kar se prav tako vidi iz pričujočih fotografij. Punce, zravnajte se. Je ni obleke, ki bi na zgrbljeni drži dobro funkcionirala.

 

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2011 18:22

Mimogrede, Desanka, kakšna silna višina pa si ti v centijih?

Sama sem se naposlušala nekih stokanj v smislu "ah, vi ste pa tako visoki, jaz se počutim še bolj majhnega/majhno"... In najprej nisem čisto razumela, zakaj mi mora vsak tretji človek povedati, da sem visoka (hudiča, a misliš, da tega ne vem ali kaj?) in sem mislila, da je to pač stavek, ki ga eni uporabljajo, da se pogovajramo (ali to ali pa diskusija o vremenu).  Potem sem enkrat v trgovini, ko sem iskala hlače (hlače in škornje moram pač dlje časa iskati, božemoj) in je bilo kar nekaj parov prekratkih in je rekla trgovka, ja vi ste pa tako visoki..... rekla, da z mano ni popolnoma nič narobe, da pa tega ne bi mogla reči za njihovo ponudbo

 .... Z leti sem ugotovila, da večina ljudi, ki ima hudo potrebo da ob srečanju z nekom, ki ima nekaj več centi višine, pojamrajo, kako majhni da so....da imajo ti ljudje v resnici prav. So res majhni. Ampak ne v centimetrih, temveč v svoji sampodobi. Njim tudi tistih pet centi več ne bi čisto nič pomagalo - centiji so samo izgovor. In če se nekdo sekira zaradi tega, ker "je tako visok", potem so mu pač ljudje z nizko samopodobo uspeli prenesti svojo nizko samopodobo nanj.  Temu se v psihologiji reče transfer.

 

Glede karirastih srajc, džinsa, superg v službi - recimo, če bi bila to oprava nekoga, ki v resnici dela na terenu (recimo, da je v službi v Triglavskem narodnem parku, ali pa v solinah v Sečovljah in kar je še tega...) in da v pisarni zaide recimo za dve uri na teden - potem je to okej službena oprava.  Pa recimo pri kakšnih programerjih je tudi tak carelles attitude glede oblačil zelo pogost. Ampak stvar je taka: v trenutku, ko mora človek nekoga prepričati v nekaj, ga bo bistveno lažje prepričal z nečim bolj resnim kot pa s karirasto srajca. Karirasta srajca in kežual sta avtogol, če hoče kdorkoli v službi doseči kaj v smislu prepričati ostale za svojo idejo, sporočati, da ima neko strokovno avtoritetgo... Saj ne rečem, se da - ampka mnogo težje, kot bi se to naredilo magari z enobarvno srajco in čez tvidastim sakojem/blazerjem (ženska). Skratka s karirasto srajco se vse težje proda. In tega ne pravim zaradi tega, da bi uveljavljala svoje mnenje - to mi je že pred nekaj leti potrdil kolega, ki je blazno toleranten in moda ravno ni v fokusu njegovega zanimanja - ampak je sam pri sebi ugotovil, da se mora prisiliti, da bi ljudi v karo srajcah v službi jemal s potrebno resnostjo. Pa vsi niso taki. Nekateri se ne prisilijo, temveč preprosto prečrtajo karo srajco.

Ki mimogrede, je samo za Brokeback mountain in za nikamor drugam....

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2011 18:25

Mimogrede, darling mamamia je lani  s takim guštom polnila svojo svečano garderobo, da sem prav uživala, ko je to počela

Vendelina jr.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. jan 2011 19:09

Vendelina jaz bi te še prosila za kakšno slikico kakšen kostimček bi bil primeren, pa računaj, da nisem glih pri tasuhih.

Ne moreš verjamet (bi rekel en moj prijatelj), ampak jaz sploh nimam nobenega kostima.

jade

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

30. jan 2011 19:15

Ene parkrat sem si ogledala oddajo stilski vodič Tima Gunna. Eno leto nazaj bi prestavila na drug program, zdaj jo z veseljem gledam

Vendelina, a mogoče obstaja v Ljubljani kakšna taka trgovinica, kjer imajo samo take svečane, dolge, večerne in koktail obleke? Se mi zdi, da če bi si vzela čas in obrnila na glavo eno tako trgovino, da bi mi naredilo klik v glavi. Tako kot v tej oddaji naredi večini žensk, ko jih gospod Gunn pelje h kakšnemu znanemu oblikovalcu in potem te gospe in gospodične merijo samo oblekice, eno lepšo od druge.

Ker to, da grem v Emporium ali Maxi  in v gori tistih cunj najdem eno temno modro oblekico... To že zdaj vem, da mi ne bo uspelo. Ker jih enostavno ne vidim.  

Vanja tisti link s oblekami je izvrsten! Same prelepe obleke, me je zamikalo, da bi kakšno pomerila  Glede čevljev se pa tudi strinjam s teboj.

 

 

Vilma

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. jan 2011 19:47

Evo, tole sicer ne spada v svečani, ampak ker sem prebrala vse o modrem kostimu, bi se semkaj stlačila še z enim vprašanjem o (prosim, brez ) svetlo-sivem hlačnem kostimu z belimi, roza in temno-sivimi črtami - ozkimi (dekleta, pa sem rekla, brez - saj veste česa, jaz ).

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2011 21:07

Elaphus, pri vseh kostimih, ki so v konceptu: barva in potem tenke črte v drugi barvi, velja to, da jih lahko kombiniraš samo tako, da imaš dodatke v

aI obeh barvah kostima: to pomeni, če imaš sivo s črtami, imaš zraven potem dodatke v barvi, črte ali pa dodatke v glavni barvi, skratka dve barvi

b) dodaš lahko kvečjemu še eno kontrastno barvo, samo to pomeni, da moraš imeti kontrasto tako tisto, kar nosiš na zgornjem delu (majčka, bluzica) in čevlje in torbico.

 In če potem iz tega delaš ekonomijo, vidiš, da je treba kar veliko vložiti v vse skupaj, če nimaš že od prej. Recimo, v sivo-sivi zadevi se zadeva dobro kombiira z bodro, vijola in kobalt modro . In če imaš od prej čevlje, torbico, pulije, majčke v eni od teh barvh, potem kupiš kostim za to, da lahko še na en način nosiš to barvo. Če pa še nimaš sivega kostima, si pa najprej kupiš sivega in šele naslednji je dvobarvno siv.

Upam, da ni preveč zakomplicirano

 

Slikice in drug info pa jutri, si grem sedaj naredi masko za bjutislip



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 30. 2011 21:10

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. jan 2011 21:11

Men je vse v zvezi z oblačenjem zakomplicirano . Sicer pa - hvala.

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jan 2011 21:38

Vendelina jr. je napisal/a:

Mimogrede, darling mamamia je lani  s takim guštom polnila svojo svečano garderobo, da sem prav uživala, ko je to počela



Vendelina jr.

 

Se je splačalo, res.

Pa potem si tudi uživala, ko si slikice videla, kajne?

 

Mamamia

 

mamamia

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

30. jan 2011 22:32

Vanja, obleke s tvojega linka bi oblekla celo jaz, ki oblek ne prebavljam - na sebi, na drugih so mi super. A se jih dobi tudi kje v bližini SLO? Sporočilo je spremenil(a) andrejka dne 30. 2011 22:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti