Manj soli

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2011 11:58

Moj topli nasvet na to zasoljeno temo je naslednji: enkrat (recimo letos) se odločite za robinzonske počitnice (nadgradnja tega je ne najbolj komot jadranje, ampak pri tem lahko fašete še morsko bolezen). Po enem tednu robinzoniranja je vsakomur na svojem telesu čisto jasno naslednje:

- kaj pomeni "poslušanje svojega telesa"

- kako po treh dneh pitja povečane količine vode človek opazi, da je dehidriran

- kako po petih dneh razume, zakaj ima toliko hematomov, pa se ni tolikokrat udaril (glej tisto zgoraj o tem, kako piješ pet litrov vode na dan)

- kako je dobro imeti rehidracijsko sol vedno s sabo (ali pa vsaj isostarI

in kar je še takih. Ko se enkrat naučiš na svoji koži, znaš.

 

Sama se pri kuhi poskušam maksimalno izogniti soljenju in popranju. Nekako se mi zdi preveč trotlzihr kuhanje. Zato mi je večni izziv sol in poper zamenjati s čim drugim. Saj ne, da teh začimb ne uporabljam, ampak res v zelo redkih primerih.

Se pa spomnim, ko sva enkrat z darlimg mamamio naročili enako jed in je bila meni tista stvar na meji še dopustno slanega, darling je pa še solila



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 13. 2011 11:59

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2011 15:36

Vendelina jr. je napisal/a:

- kako po petih dneh razume, zakaj ima toliko hematomov, pa se ni tolikokrat udaril

-Vendelina jr.

Evo, tolk robinzonske so bile počitnice, da so skorbut fasal

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti