Mozzarella

Origano  

član od: 8.1.2011

sporočila: 1

tema odprta - 8. jan 2011 23:12 | ogledi: 14.808 | odgovori: 12

Živjo vsem skupaj

K vašemu znanju se zatekam iz preprostega razloga, zelo veliko uporabjam to stran in sem tudi že marsikaj prebral tukaj gor, tudi v zvezi mozzarelle ki me trenutno matra. In sicer rad bi da mi nekdo, ki mu je uspelo narediti ta sir doma pove kako hudiča ga je naredil.

Pa lep pozdrav z veliko žlico.

Origano

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jan 2011 2:23

Evo, takole: http://homecooking.about.com/od/cheeserecipes/r/bldairy22.  . Rennet tablets so tabletke sirila, pri nas se sirilo dobi menda v lekarnah (včasih so ga zagotovo imeli, zdaj pa ne vem).

lp

P. s. aja, doma mi ga še ni uspelo narediti, ker niti poizkusila še nisem.

cervus

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

9. jan 2011 8:55

To sem se spraševala tudi jaz. Zadnič sem videla, da so ga delali v tisti oddaji, ko Ramsay rešuje kuhinje.

katti

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. jan 2011 21:22

Vanja, povej no prosim za kakšno skuto gre. Ta s katero to dela se mi zdi zelo kompaktna. Pri nas skute ne jemo in nimam pojma kaj obstaja na tržišču. Če lahko katera druga pomaga z nasvetom ji bom zelo hvaležna. Me ima, da bi malo dročkala s prsti. lp Vesna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jan 2011 21:33

Tale skuta, imenovana curd, ni običajna skuta, se mi zdi, ampak nekaj kar je že zelo podobno mozzareli. Saj je komentar pod tistim videom na youtubu zelo luštkan.

http://en.wikipedia.org/wiki/Curd

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jan 2011 22:11

Elaphus, v prvem stavku povejo, kaj je skuta oz. curds:

Curds are a dairy product obtained by curdling (coagulating) milk with rennet or an edible acidic substance such as lemon juice or vinegar, and then draining off the liquid portion (called whey)

Spodnja slika na Wiki linku ima za predstavo tudi merilo, 1cm. (kaj več nisem prečitala, si bom pa vzela čas za to )

Drugače se je pri nas v eni trgovini občasno dobila slana skuta, ki jo prodajajo pod imenom farmer's cheese. Ampak, odkar je mene ena prijateljica iz LJubljane naučila, kako enostavno se pripravi odlična skuta, tega sira ne kupujem več. Cottage cheese in ricotta nista vedno dobro nadomestilo za skuto.

 

Aja, zdaj grem pa še komentar pod video gledat.

 

In Reca, mozzarelle še nisem nikoli delala. Verjetno mora biti skuta primerno suha in ne preveč mokra.

 

Tale video je dosti boljši:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7vymXC0Cnxw&featu

 



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 09. 2011 23:35

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jan 2011 14:56

Ni uspelo, bom probala iz domače skute, kupljena očitno ni dobra. lp Vesna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2011 15:33

reca, če se lahko vtaknem vmes: skuta se naredi tako, da v mleko vmešaš kislino, sir pa tako, da v mleko vmešaš sirišče, ki ga kupiš v lekarni (vsaj včasih se je to dalo). Če s kupljeno skuto ni uspelo, dvomim, da z domačo bo. Raje kupi sirišče in ga dodaj mleku, potem pa iz tiste mase delaj mozzarelo.

Ampak govorim na pamet, ne iz lastnih izkušenj (oz. sem delala že sir, pa vem, da je tisto sesirjeno mleko veliko bolj elastično kot pa kadar delam skuto).

lp

cervus

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jan 2011 16:27

Bom probala naslednji teden in bom sporočila. Vsekakor pa je vsaka pripomba dobrodošla. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti