Helio bakterija

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

tema odprta - 8. jan 2011 17:52 | ogledi: 28.575 | odgovori: 5

Sestra se že tretjič sooča s to vrsto bakterije v želodcu.Ima ponovno terapijo z antibiotiki,a ni nič bolje.Zanima me ali se je kdo med vami z njo že srečal,kako si je razen antibiotične terapije tudi sam pomagal.Dobila sem tudi nasvet naj uživa čim več jugurtov,a to ji ne pride v upoštev,ker ji mlečno najbolj škoduje.Morda kdo med vami pozna kakšno naravno zdravilo,ki bi ji bilo v pomoč.Naj bolj me skrbi,ker je v najnevarnejših letih za nastanek raka,če se to ne pozdravi.Precej je shujšala,postaja brez volje,apatična.Prosim za nasvet,če le kdo ve karkoli koristnega.

chappy

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

8. jan 2011 21:17

Bioresonanca je zelo pomagala moji hčeri in nič drugega. Bila je res boga in takrat poskusiš vse. Res je pomagalo.

irena66

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. jan 2011 11:29

Bakteriji se reče Helicobacter pylori. Z njo je okuženo kar precej ljudi, vendar večina nima simptomov. Pri približno 10 do 20% se razvije ulkus, pri kakem procentu ali dveh pa še kaj hujšega. Zato je seveda na prvem mestu smiselno zdravljene z antibiotiki, vendar ti včasih odpovedo, ker so bakterije lahko tudi rezistentne nanje- lahko da ima take tudi tvoja sorodnica. Ne vem, kako je s tem pri nas - v takem primeru se uporablja zdravljenje z bizmutom v koloidni obliki. Japonci so ugotovili, da se da aktivnost bakterije zelo zmanjšati z brokolijem - vsak dan 70 g brokolija naj bi po dveh mesecih zmanjšalo kolonije bakterij za 40%, vendar pa se po prenehanju uživanja zelenega čudesa simptomi spet pojavijo. Korejci prisegajo na fermentirano zelje, pa tudi redno uživanje zelenega čaja naj bi pomagalo. Vendar pa nič od tega ne nadomesti osnovnega zdravljenja. Kako na bakterije vpliva bioresonanca, pa ne vem. Želim veliko uspeha pri zdravljenju! Sonja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

10. jan 2011 0:48

Jao, ta bakterija je zelo neprijetna stvar. Mi2 s partnerjem imava na vsake tolko časa gastritis, bakterija pa kljub močnim antibiotikom ostaja. Predvsem pri njem. Pojavlja se na vsako leto, predvsem na spomlad. Prav zares se mi smili ta tvoja sestra, ker vem kako neznosne bolečine so to. Nikoli si jih več ne želim imeti. Trpiš v vsakem primeru... Zdravnik je priporočal zelo rahlo sladkan jabolčni kompot, nič drugega. ZARES nič drugega. Jabolka ne smejo biti kisla! Antibiotiki pa pomagajo, vendar je potreben čas. In disciplina. Moj je jemal Cyprobay v eni kuri po štiri škatle, bolečina ga je nehala matrat po kakih dva do treh mescih. Pomembno je, da se sestra ne pregreši. Nič sladkega, slanega, kislega, nič začimb... samo rahlo sladkan kompot. yulchi

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

10. jan 2011 17:30

Pred 8 leti sem imela to bakterijo, posledica katere so bili trije ulkosi na želodcu.Pozdravila sem se na naslednji način.Obvezno naj upošteva vse zdravnikove nasvete in naj redno in disciplinirano jemlje predpisana zdravila. Vsak dan sem spila, zjutraj dva deci in zvečer 2 dcl, rmanovega čaja.Kar se pa hrane tiče pa ti bom lažje napisala kaj sme kot pa česa ne sme. Tri mesece sem jedla strogo in samo kuhano nobene sveže zelenjave in nobenega svežega sadja.Od mesa teletino, piščančje, puranje,ribo skuhano na vodi, ko zavre vodo odliješ in daš svežo vodo.Zelo pomaga, da kuhaš riž in meso skupaj, dodaš malo korenčka in brokolija in to poješ skupaj na riževi vodi.Od solat je edini luksuz rdeča pesa in od sadja sem jaz dobivala v bolnici jabolčno čežano,doma sem pa velikokrat jabolka samo skuhala in pila tudi vodo v kateri so se kuhale. Pri meni je bila stvar res kritična in sem rabila 3 mesece take prehrane, da sem se pozdravila.Zdaj jem vse res pa je, da vedno moram malo pazit,da ne pretiravam, ker se mi to takoj obrestuje.Mogoče bo pa tvoji sestri dovolj že mesec dni tega prehranjevanja in bo ozdravela.Res ni lušno in se je zelo težko disciplinirat sam, ko te boli ko hudič vztrajaš.Meni so ogromno s svojo podporo pomagali najbližji, zato ji pomagaj in nikar ne dovoli sama sebi, da se ti bo samo smilila, ker, če še sama nima volje ti bo hitro obupala in ko se ta bolezen zažre vate, tako kot se je vame je zelo zelo težko najti pot nazaj.Pa veliko sreče sensia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

10. jan 2011 21:00

Pozabila napisat: jaz sem še jedla zmečkano laneno seme, da sem imela kao nekakšno zaščitno sluz v želodcu. V DM-u se dobi, drugje nisem zasledila. In vse kar je napisala sensia, je res. Nič svežega, samo kuhano. Yulchi -.-

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti