Pogostitev sorodnikov

Cama  

član od: 1.10.2010

sporočila: 5

tema odprta - 8. jan 2011 15:13 | ogledi: 16.610 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Ker ste tukaj vedno polni idej, vas prosim za pomoč. Vsako leto me za moj rojstni dan obiščejo sorodniki in seveda jih moram z nečim pogostit. Kaj naj dam letos na mizo, da se ne bom vsako leto ponavljala. Rada bi pripravila nekaj izvirnega in ne preveč kompliciranega. Gre za popoldansko druženje, ki se zavleče v noč. Povabljenih je 16 ljudi, zato bi prosila za kakšno idejo. Karkoli bo dobrodošlo.

Pa Srečno v letu 2011.

Cama

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. jan 2011 17:31

S čim si pa do zdaj postregla?

Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. jan 2011 18:16

Lani sem se lotila tega in ponudila več vrst 'polnila' - gostje so bile presenečene, izgledalo je super. Vse sem pripravila vnaprej in potem večer res uživala s prijatelji, namesto da bi hitela sem ter tja in stregla na vseh koncih.

http://www.kulinarika.net/recepti/12041/kruh/carobni-kr

tulka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jan 2011 21:20

http://www.kulinarika.net/recepti/14569/mesne-jedi/giga

tole sem delala dvakrat, obakrat za obiske sorodnikov, in vedno večer prej. Enkrat sem od mesa naredila poleg še puranje medaljone v gobovi omaki, enkrat pa polnjena telečja prsa. gratinirano cvetačo: en dan prej cvetačo skuhaš, v steklenico pa si pripraviš preliv za gratiniranje, naslednji dan samo hop v pečico. ne vem kako se obnese če dvoje naenrkat v pečici pečeš, jaz sem eno v šporhetu. potem quiche z brokolijem je odličen. zelenjavna musaka, restan krompir s kakšnim dodatkom.

 

če se zavleče v noč, je dobra tudi pečenka, da se lahko je še kasneje, če ostane. ali pa kakšne fine klobase. ali pa za kosilo restan krompir/svaljki, za večerjo pa potem krompirjeva solata s kislimi kumarami in čebulo, če si nekaj krompirja prihraniš, kuhaš pa le enkrat.



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 08. 2011 21:20

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jan 2011 10:12

Preden bi ti karkoli predlagala, bi me zanimalo, kakšno pogostitev si imela v mislih: celoten obrok kot pozno kosilo ali zgodnja večerja, torej z več hodi, ali več jedi, ki jih daš istočasno namizo, pa vsak vzame, ko mu odgovarja, ali morda za začetek kak konkreten obrok pa potem nekaj različnih jedi na mizo, da je pri roki vedno nekaj, vse dokler so gostje.

 

Tudi ni nepomembno, kaj imajo radi oziroma kako so pri tebi vajeni jesti. Namreč, če ste doslej ubirali bolj preproste variante, potem se verjetno ni nujno potruditi za kak kulinarični dosežek ali presežek,če si jih pa doslej razvajal, pa bo verejtno treba tudi tokrat na plano dati nekaj, da bodo gostje zadovoljni.

Pa tudi ni nepomembno, kaj si doslej pripravljala, da sploh vemo, kaj bi lahko bilo presenečenje.

 

Pri meni so nekateri gostje vajeni hrane iz bolj eksotičnih držav, običajno je hrana ob druženju vezana na minulo potovanje. Zato je bilo enkrat totalno presenečenje, ko se je popotniška druščina znova zbrala, na mizo sem pa znosila same prleške in prekmurske jedi - zadetek v polno je bil to, še posebej, ker je bila ena od gostij Prlečka. In jedi so mi v nulo uspele.

 

Torej, kak podatek več, pa ti natresemo še več idej. Aja, pa pomemben je podatek, koliko si se sploh pripravljena angažirati in koliko si v kuhinji sicer spretna. Ker nekdo tudi za 16 ljudi pripravi obroke v enem dopoldnevu (s predpripravo prejšnji dan seveda), za nekoga je pa to že bolj zahteven projekt.

Pri nas je pogostitev za 16 ljudi skorajda običajna, ko se za družinske praznike zbere malce širša družina.

 

Pozdrav, mamamia

 

Pozdrav, mamamia

mamamia

Cama  

član od: 1.10.2010

sporočila: 5

9. jan 2011 13:02

Vsem hvala za ideje. Kaj sem pripravljala do zdaj? Same preproste stvari. Lansko leto smo imeli klasično kosilo, ker smo se zbrali v nedeljo in sem pripravila govejo juhco, puranje zrezke in zdrobove krokete, solato in sladico: sadno kupo. Predlani smo se zbrali proti večeru in sem pripravila narezke, nekaj vrst salame, tri različne solate, biftek in nekaj različnega sira. Letos pa bi rada pripravila nekaj posebnega in sicer da bo primerno za popoldne, okrog štirih. Nekaj za kar ne bom potrebovala znanja Jamie Oliverja in nekaj, kar ne bom rabila delat tri dni, hahahha. Rada kuham in pripravljam najrazličnejše jedi, vendar najraje za največ 6 ljudi, kar je že več,mi že včasih predstavlja problem, saj pripravljam jedi za toliko ljudi le 5-krat na leto, zato bi prosila za kaj enostavnega in kar mi bo zagotovo uspelo. Mišzmoke si mi dala idejo kaj bomo jedli jutri za kosilo, ker mi vedno predstavlja v ponedeljek govedina problem, kako jo spravit v promet. Lep pozdrav vsem in še enkrat hvala vsem za nasvete. Cama

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jan 2011 22:04

Ko pripravljam hrano za večkot 10 ljudi, večinoma vsaj eno jed pripravljam v pečici, tako da je na štedilniku dovolj prostora za pripravo druge jedi, prilog in morda še česa. Ob dobrih predprivaha gre v tudi v enem dopoldnevu zlahka pripraviti hrano za 16 ljudi, brez da gospodinja utrujena obtiči v kuhinji.

Cama, na zasebni pošti imaš sporočilo. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti