Mama kokoš in piščančki

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

tema odprta - 7. jan 2011 19:19 | ogledi: 19.321 | odgovori: 20

Pozdrav vsem!

Upam na vaš pomoč, čeprav iščem nekaj nenavadnega in ne vem, v katero temo naj uvrstim tole pisanje. Gre namreč za to, da sem moji mali vnukinji obljubila srečanje iz oči v oči s čisto tapravimi, živimi piščančki, ki brezskrbno skakljajo po travniku za svojo mamo kokljo. Zdaj pa sem naletela na problem, kajti videti je, kot da to ne obstaja več!!! Tisti, ki jih poznam in imajo kokoši, in sem jih povprašala kako je s piščančki, so mi razložili, da njihove kokoši »ne morejo imeti piščančkov«, ker so to odsluženi farmski piščanci. Ne spoznam se na to, vem samo, da bi z veseljem kupila eno ali dve kokoši, pa zraven še petelina (če že mora biti), da bi le v bližnji prihodnosti imeli doma srečno kurjo družino.

Ve kdo od vas, kje bi lahko dobila takšne kokoši?

Hvala za vsak namig in srečno novo leto! – menda veljajo lepe želje še cel januar…

Gabi

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. jan 2011 19:52

Mogoče poveš še iz katerega konca si? Bo malce lažje odgovoriti... Sicer pa mali namig za piščančke: na piščančjih farmah talajo zastonj dan stare petelinčke. Ko namreč izvalijo jajca, poberejo ven samo kokoške-nesnice, petelinčke pa utopijo. Vsaj kolikor jaz vem. Moja sestra namreč reši letno po kakih 50-100 petelinčkov, ki jih otroci in starši na njenih predavanjih razgrabijo in nesejo domov... tudi v blok. :))) Aja, doma pa jih moraš dati pod lučko. Za dva petelinčka vem, da so dobila gnezdece kar na pisalni mizi drugošolčka pod njegovo namizno lučko. LP Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 07. 2011 19:54

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

7. jan 2011 20:58

Če si kje s posavskega konca priporočam obisk bolšjaka v Samoboru. Poleg tekstilne in prehrambene robe, ki pritiče takemu kraju, imajo še manjši živinski sejem. Kupi piščančkov, račk, zajčki, pujsi, pasji mladički in podobno. Ker je tam pač vse bolj na horuk, se da živalice po mili volji božat in se jih dodobra naužiti. Prodajalci so zelo prijazni, tako da se z njimi človek takoj v debato zaplete, živaljcoljubi pa vmes uživajo ob ogledu mladičkov vseh vrst . In čeprav nisem več "mala", me iz tam še vedno komaj človek ven dobi. Viva Meier

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. jan 2011 15:12

Za kokoši res ne vem.

Ampak moji otroci so bili hudo navdušeni,ko so v ZOO opazovali kako se jajčna lupina odpre,oziroma poči.

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

10. jan 2011 8:31

Mi smo tudi nekega dne postali nostalgični, spomnili smo se kmečkih dvorišč in malih družin različnih živali. In smo se odločili za kurjo familijo, da bodo otroci v živo videli to, kar je očitno že zdavnaj mimo in se vidi le v ZOO. Pa smo kupili par kokoši in petelina in potem je ena od njih pričela delati gnezdece ter postala koklja. Z nestrpnostjo smo čakali na veliki dogodek, ko bo počila prva lupina... Pa ojoj, vse so bile prazne. Prav zgrozili smo se, tu smo se "v živo " soočili s posegom človeka v naravo. Te živali in očitno še mnoge druge, so umetne, plodne le, če tako želi človek. Predaleč gre vse skupaj in če razmisliš, ničesar več ni, kar bi še ustavilo ta divji tempo poseganja v nekaj, kar ni lastnina človeka - narave. Cena je že sedaj visoka, kmalu je ne bomo več mogli plačati. kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. jan 2011 14:26

Čas ni ravno pravi, ko pa pride, pa morda lahko združiš prijetno s koristnim in si hkrati ogledaš še kaj. Tule. pa prej se najavi. Kolikor vem, imajo tudi "nebeške kokoške". Da o dobrem siru in še čem ne rečem nič.

rimljanka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

10. jan 2011 15:37

Ohhhh rimljanka... bogi moji doma. Sem prec sporočila, kam bodo morali ob prvem poštene pomladnem soncu peljati velikega otroka Hvala za link, bo preizkušeno čimprej Viva Meier

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. jan 2011 19:59

Ne vem sicer kaj se dogaja, vendar smo pri nas imeli kokljo s pišeki vedno poleti, vem , da se niso smeli zvaliti junija, ker so bili "keršaki" ali drugače povedano, nikakor niso hoteli napredovati, veliko jih je poginilo. Da pa bi kurjo družino gledala pozimi, se ne spomnim.

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

13. jan 2011 20:18

Vse lepo pozdravljene! Se opravičujem, ker nekaj dni nisem imela možnosti, da bi si pogledala odgovore in se vam zahvalila. Res sem prijetno presenečena, saj sem v sebi že obupala, zdaj pa imam kar nekaj različnih namigov in nasvetov. Hčerko je navdušila možnost, da dobi malega piščančka za domov, za pod lučko, če bo treba. Hvala, Stasafrank.Tako bi lahko vnukinja dnevno prisostvovala njegovi rasti. Ampak jaz se še živo spominjam iz svojega otroštva kokošjih družin, ki so tekale po travnikih. To je bil tako čudovit prizor. Nostalgični spomini, kot je rekla Kara. Zato bi še vedno rada dobila kakšni dve kokoški. Rekli so mi, da ena ni dovolj, pa da petelina rabimo. (Logično ). Saj ne mislim, da bodo piščančki sredi zime, ampak začela sem z iskanjem. Vem samo to, da tiste kokoši, ki so odslužile svoje na farmah in jih ljudje vzamejo domov, niso sposobne imeti naraščaja. (Rajši ne razmišljam zakaj tako ). Vikica, saj bomo počakali do poletja, samo teren pripravljam. Tudi druge možnosti so odlične, za toplejše dni si bomo zapomnili naslov za obisk kmetije. Se zahvaljujem, Rimljanka. AnaEva, vi ste imeli posebno, redko srečo, če ste to videli na lastne oči! Kaj takega si ne drznem niti upati! Viva Meier, smo iz notranjosti Slovenije, dobro uro do hrvaške meje in zame to ni ovira, so pa verjetno težave s prehodom čez mejo, ker je punčka moja vnukinja. Sicer ima potni list, ampak ne vem, če je treba še kaj. Sama bom pa gotovo kmalu šla na oglede. Ko se mi bo kaj konkretnega posrečilo realizirati, javim! Lp, G Gabi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jan 2011 20:39

Gabriela, pa vseeno načrtuj še ogled ZOO, saj ga ne moreš imeti daleč. Vsaj, ko sem bila nazadnje tam, so imeli množico jajc v valilnici in se je videlo različne stopnje razvoja, različnih vrst. Pozanimaj se prej, če jih imajo zdaj oz. kdaj jih bodo imeli. Sploh se tam vedno veliko dogaja, za otroke res kup doživetij, če marsikaj še mene očara.

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

13. jan 2011 21:00

Gabrijela!

Počasi tudi razmisli, kam boš potem s kuro. Ko lep puhast piščanček odraste, postane prav zoprna in smrdeča zadeva za v stanovanje. Hočem ti povedat, da to ni 'zajček', ki hodi v kot kakat. Kokoš se ti podela kjerkoli in to pošteno smrdi.

Mogoče katera ve, če so petelini iz valilnice še vedno tako napadalni?

LP

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti