Mama kokoš in piščančki

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

13. jan 2011 22:07

Rimljanka, tega pa res nisem vedela! Nazadnje sem bila v ljubljanskem ZOO pred nekaj leti, brez otrok, in sem si zaželela preveriti, če so kače res mrzle in sluzaste (čeprav ne vem, kje sem to pobrala!). Brez problemov sem dobila eno kačo v roke in odšla bogatejša za spoznanje, da je njihova koža prijetno topla (saj vem, odvisno od okoliščin) in nasploh prijetna na dotik. Na hitro sem pogledala link ZOO in vidim, da bodo imeli ravno zdaj ogled valjenja. Trenutno imamo doma virozo, ampak mislim, da se ti dogodki ponavljajo in ne glede na to, ali bom našla to svojo kuro ali ne, si bomo to v prihodnosti definitvno ogledali. Hvala. Sergej C, načrt imam že izdelan. "Moje" kokoši bodo dobile dom na manjši kmetiji pri sorodnikih, kjer jih nekaj že imajo. Zaradi pridobivanja svežih, domačih jajc, pa potem za kurjo juhico, se mi zdi. Kakor mi je rečeno, za piščančke pa niso primerne. LP Gabi

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

13. jan 2011 23:10

Gabriela, kolikor mi je znano iz pripovedi znancev, rabi otrok neko potrdilo, da lahko z vami prestopa mejo. Mislim, da bi moralo zadostovati, če se z vašo hčerko odpravita na upravno enoto, mislim, da ni potrebno več kot par podpisov, podatko in štempljev. Morda pooblastilo velja tudi dlje časa pa pride prav še za kako morje poleti? Viva Meier

bfemc4  

član od: 4.2.2013

sporočila: 6

17. avg 2013 14:15

lepo pozdravljeni imam vprašanje in prosim če lagko nanj odgovorite. Kje bi se dalo dobiti dan stare petelinčke po čim nižji ceni imel bi jeh za nadaljno vzrejo. Že vmaprej hvala vsem za odgovor

bfemc4

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

17. avg 2013 14:42

En dan stare petelinčke so mi rekli da ne prodajajo -zakaj-zato ker bi pol najverjetneje vsi prej kupili petelinčke .En dan stare piščance kupiš http://www.jata-emona.si/maloprodaja.html,

cena je bila v marcu  69 centov .LP

golubić

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

17. avg 2013 19:42

Odvisno od kje si moj brat jih ima zase pa bi imel mogoče katerega viška...

testeninca

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

17. avg 2013 22:12

Gabriela, ko so bili moji sinovi še majhni smo imeli kokoši. Gledala sem, da sem na vsake toliko časa imela kakšno koklo. Kokli, ki je pridno sedela sem zvečer, v temi podtaknila dan-dva stare kupljene piščančke. Ko sem jih ji podstavila pa sem gledala, da niso bili vznemirjeni. Namreč, da so se piščančki oglasili, ko so malo že bili pod kokljo. In tako mi je koklja vsakič sprejela podstavljene piščančke, za svoje.
Lp

slivovi cmoki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. avg 2013 7:56

Slivovi cmoki, Gabriela je tole pisala 2 leti in pol nazaj, zdaj so aktualni petelinčki.

Drugače ima pa mama "mojega" mehanika trenutno zelo veliko dela z 11 piščančki, ki mislijo, da so enakovredni njihovim trem psom in hodijo za vsemi in povsod. Prav fletna pernata familija, pa tudi njihova mama prav zvesto čaka, da bo kje kaj padlo od mize.

Loni Makaroni

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

19. avg 2013 18:19

Loni, kar sem napisala Gabrieli v odgovor, lahko tudi še komu drugemu pride prav, kajne. Če le ima prostor in željo imeti družinico, s putko in kupljenimi piščančki. Mali piščanči, ki so s putko, niso ogroženi s strani mačk ali psa in krokarjev. Drugače pa jih je potrebno ogradit in jim z lučko nudit toploto.
Verjamem, da je fletna družinica.

slivovi cmoki

bfemc4  

član od: 4.2.2013

sporočila: 6

6. sep 2013 19:55

malo pozen odgovor pa vseeno.

hvala vsem za odgovore. Za petelinčke sem pa spraševal zato da če bi bili poceni do max. 40 centov bi jih kupil in vzredil nato pa zaklal.

bfemc4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti