Mafini

caka  

član od: 6.3.2008

sporočila: 42

tema odprta - 6. jan 2011 20:15 | ogledi: 9.665 | odgovori: 8

prosim a mi lahko kdo pove kako naj spečem mafine ne da bi se prijeli. pekla sem jih v papirnatih modelčkih za mafine. lp

caka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

6. jan 2011 20:21

Meni so najbolj všeč silikonski pekači. Nič se ne prime nanje in zelo enostavno je mafine potem dobiti ven.

sara

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

6. jan 2011 20:49

če jih pečeš v papirnatih modelčkih potem je itak papirček del mafina, ga odlepiš, poješ, vržeš stran. druga opcija so silikonski modelčki, kot je napisala sara.vidmar. lahko pa navaden pekač premažeš z maslom/margarino in posuješ z moko/drobtinami. ampak jz bolj priporočam zgornji dve opciji, torej silikon ali pa papirčki. tunna http://titabota.blogspot.com/

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. jan 2011 7:18

Silikon je  super.

Imam tudi navadne pekače za mafine iz šparove akcije,tudi ti so super.

Pri papirnatih pa je takole.Če so kupjleni v Kiku in so ene xx firme se res vse prime,oziroma dobesedno prilima na papir.Ti so primerni samo za kakšne rafaelo kroglice gor postavit.

V papirčkih od PAP*STAR pa se mi to še ni zgodilo.Mafini gredo lepo ven.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

7. jan 2011 10:04

Maščobni sprej? Hm, morda pa bi šlo olje v kako pršilko, poskusi. Sweetie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. jan 2011 11:38

Silikonski modeli so super kar se tiče prijemanja (se ne prime - dobro je pa malo počakati, preden zvrneš pecivo iz njih, da se malo ohladi). Drugače pa - tudi če nimaš olja v spreju, se da pomagati: - malo olja vliješ na papir in potem z njim potegneš po pekaču; lahko se tudi igraš z maslom in drobtinami. Čisto moja oseba kaprica pa je, da papirček tako ali tako spada k mafinu - pa še lažje ga je prestavljati naokoli. Lep pozdrav, Sonja

ALENKA9  

član od: 1.8.2008

sporočila: 37

7. jan 2011 12:02

Maščobne spreje (sončnično in olivno olje) sem dobila v Leclercu in so res super za namastiti pekače. Olje v pršilko - kup neuspešnih poskusov z raznoraznimi pršilkami... LP Alenka ALENKA9

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jan 2011 13:21

mislila sem spray da našpricaš papirčke če so taki da se radi prilepijo.. barvasti pa so ponavadi takšni :S

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti