Ločevanje odpadkov

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. nov 2018 18:52

Ja, saj tako delam. Se pa velikokrat vprašam, ali nisem bolj ko ne osamljena v svojem početju. Toliko ljudi poznam, ki se jim zdi brez veze ločevati že papir, steklo in embalažo, pa se človek vpraša, a bi taki še vrečke razstavljali.

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2018 19:22

naor je napisal/a:

Ja, saj tako delam. Se pa velikokrat vprašam, ali nisem bolj ko ne osamljena v svojem početju.

 

naor

Naor, skupaj z limnol smo že tri. Pa grem stavit, da nas je kar nekaj še takih. Mic po mic, pa bo!

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. nov 2018 19:36

Prav si to povedala.

 

naor

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. nov 2018 19:38

Mene so tisti "pri koritu" opozorili, da folija s Hoferjevih kruhovih vrečk gre v mešane odpadke, ker je neka vrsta celofana, ne pa, hm, kako naj se izrazim, plastika za recikliranje. Nekaj takega. Tako oni, nisem si jaz izmislila. Me pa ta zadeva zelo moti, ker sem pri ločevanju "bolestno dosledna", pravijo moji. Zato jim ne dovolim, da brkajo po mojih kantah, ampak morajo, če so  v dilemi,  pustiti smeti na pultu in  jih jaz potem blaženo ločujem. Vsako plastično vrečko porabim " do konca". Če se da, se jim izognem. Zdaj vendar dobimo v trgovinah neuničljive vreče, ki so venomer v prtljažniku , za manjše nakupe imam simpatične vrečkice iz blaga, ki jih zviješ v tak simpatičen mošnjiček- kupljene v Mercatorju in Mani.

Aja, plastenke gredo pa kolegici na kmetijo, ki vanje naliva domače mleko za prodajo. Pločevinke pa starejšemu gospodu, ki jih potem proda.

Živiva v 40m2 brez balkona... Sin se je odselil, ampak koristne smeti nosi k meni, ali jih  pa jaz spotoma iz službe pri njima poberem. Ogromno dela imam s smetmi in prav je tako..

marjja

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

9. nov 2018 19:54

Ja verjamem da je v bloku težko.Pri nas v centralni na drva pokurim vse vrečke od kruha,časopise,v trgovino pa nosim one veloke vrečke od mercatorja.Plastične vrečke porabim,da dam kruhv skrinjo,če jih sploh kaj imam.Kar ostane na krožnikih,dam živini,kosti pa ogloda maček.Imamo mešane odpadke,ki je skoraj prazna in odpadke za embalažo,ta je po večini polna,ker nam odvažajo samo enkrat na meec in ono črno tudi.Plastenk pač ne moreš pokuriti.Imam tudi krušno peč on tam noter sproti pokurim vse papirnate robce,serviete in kakšne papirnate škatle.LP

dvorana

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. nov 2018 21:02

Vrečke iz Hoferja mečem v mešane odpadke. Marjja pravilno ugotavlja, da tisto prozorno ni plastika ampak celofan. Papir sam  je  tudi nekam kilav in v reciklaži  ne doprinese kaj dosti.

Je pa dostikrat kar težko ločiti, kaj je celofan in kaj tanka folija.  Če ob mečkanju zašumi, že ne gre za folijo.  Kadar sem v dilemi, vržem med plastiko, ker je pri nas isti kontejner za pločevinke in plastenke in vem, da gredo ti odpadki na dodatno prebiranje.

Cila

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

9. nov 2018 22:13

Takih vrečk kot jih uporablja Hofer sploh ne bi smelo biti.

Sicer pa se pridružujem vsem zagretim ločevalkam odpadkov. In ja, sem ena tistih, ki ločuje plastiko od papirja v tistih 'dvojnih' embalažah. Žal pa sem edina v familiji, ki se 'buni' s tem :|

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 9. nov 2018 22:13

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

10. nov 2018 7:33

http://ko-cerod.si/o-podjetju-kocerod/

Tule mi Korošci izvemo vse o ločevanju, če nas zanima. Na desni je  okence s "pomočnikom za ločevanje odpadkov". Tam vtipkaš in izveš.

Res ni izgovorov, da ne bi ločevali!

 

marjja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. nov 2018 11:42

Preveč, veliko preveč je embalaže vsake vrste - ko prineseš špežo domov imaš eno vrečko samo odpadne embalaže. Veliko preveč je dvojne ali celo trojne embalaže - zunanja embalaže, potem pa še porcijska embalaža...Pri nekaterih izdelkih je več embalaže kot samega izdelka. Mislim, da bi tudi proizvajalce morali prisiliti v manj embalaže, bolj enostavne embalaže.

Sicer pa ločujemo odpadke, vendar je problem, kje to hraniti - mi moramo sami odpeljati smeti na ekološki otok v našem delu vasi in velikokrat je problem, ker so tudi tam kontejnerji polni in nimaš kam odložiti, potem odpelješ nazaj domov in nato čakaš, da spraznijo 1* tedensko konterjnerje, da potem takoj odpelješ.

tedyka

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

12. nov 2018 15:07

Slišala sem, da Snaga različne vrste odpadkov, ki jih pripeljejo na deponijo, stresejo na isti kup.

Mit ali resnica, kaj mislite?

sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti