Mlinci

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 6. nov 2003 12:58 | ogledi: 11.422 | odgovori: 8

PROSIM RECEPT ZA PRIPRAVO MLINCEV.

HVALA

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

6. nov 2003 15:40

Mlince nalomiš na manjše kose, vodo zavreš in jih preliješ s vročo vodo (da je čez), potem jih po 3-5 minutah odcediš in dodaš sok pečenke in premešaš, ter dosoliš po potrebi. Druga verzija : namesto soka pečenke, piščanca, račke lahko dodaš nekoliko masla ali margarine in malce vegete.....

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

6. nov 2003 16:01

Jaz pa mlince nalomim, dodam malo vrele goveje juhe, ter malo vrele sladke smetane. Posodo pokrijem za 10 minut, toliko, da mlinci popijejo vso tekočino. Na koncu dam še malo masla ter probam. Dosolim po potrebi. Lp Saša Saša-Aleksandra Venturini

moni  

član od: 20.9.2001

sporočila: 14

7. nov 2003 9:22

Jaz pa sem mislila, da bo kdo napisal recept za peko mlincev. Tisti doma spečeni so veliko boljši, kot kupljeni. Simona Leskovec

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

7. nov 2003 11:05

MLINCI Mlinci so nadomeščali današnje testenine. Bili so preprosti, napravljeni samo iz moke in vode in seveda slani. Le včasih so jim dodali tudi kako jajce, vendar šele pozneje, ko so že bolj uporabljali belo moko. MLINCI IZ DOMAČE PŠENIČNE MOKE Sestavine : 50 dag moke mlačna slana voda sol Moki dodamo toliko mlačne vode, da umesimo srednje gosto testo, ki se ne prijemlje sklede in rok. Testo razdelimo na 3 dele, vsakega posebaj še enkrat obdelamo in jih damo za pol ure počivat. Počivajo pokriti s prtičem. Nato jih razvaljamo za noževo rob na debelo in spečemo. Mlinci so kmečke gospodinje pekle na ognjišču, lepo pa se spečejo v pečici. Preden damo mlince v pečico, jo segrejemo. ŠTAJERSKI MLINCI Sestavine : 60 dag pšenične moke 2 dcl mčane vode 1 jajce 10 dag ocvirkov z mastjo 2 dcl k. smetane sol Mlinci so najbolj okusni, če jih spečemo v krušni peči ali na ognjišču. Iz moke, vode, soli in jajca zamesimo malo bolj gosto (trdo) testo ko za vlečeno testo. Mlinci, ki jih pripravimo brez jajc, so mehkejši, zato svežih ni treba poparjati z vodo. Testo, ki smo ga umesili, razdelimo na več delov, vsak del posebaj še enkrat premesimo in damo hlebčke počivat za pol ure. Nato vsak hlebček posebaj razvaljamo in spečemo. Pečene mlince še mehke raztrgamo v majhne krpe in jih stresemo v skledo. Posebaj spražimo ocvirke z mastjo, jih zalijemo s kislo smetano, dolijemo še nekoliko vode in prevremo.

moni  

član od: 20.9.2001

sporočila: 14

7. nov 2003 13:48

Hvala za recepte! Res mi bodo sedaj prišli prav, ko je Martinovo tako blizu. Simona Leskovec

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

10. nov 2003 10:22

Na kakšni temperaturi pa se pečejo mlinci v pečici? Ali jih pečete v pekaču ali kar na mreži? Lep dan! Silva Sporočilo je spremenil(a) silva dne 11. nov 2003 10:10:48

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. nov 2003 10:16

Lepo, lepo prosim... Na kakšni temperaturi se pečejo? Mi lahko kdo pomaga? Moja babica je namreč mlince pekla na plošči štedilnika (na drva) in ko so bili pečeni, jih je premazala z zaseko in zvila v nekakšno palačinko. Spomini, spomini... Ne vem pa na kakšni temperaturi se pečejo v pečici... Prosim, prosim; Pa en lep Martinov dan vsem skupaj! Silva

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. nov 2003 13:23

No, takole... Zdaj sem jih pa kar brez navodil spekla. Kroki hvala za recepte! Temperaturo pa sem nastavila na 220 C in pekač (obložen s peki papirjem) dala na najvišjo rešetko. Lep dan še 1x! Silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti