Kašnat zelje

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 6. jan 2011 11:14 | ogledi: 11.369 | odgovori: 6

Hojla!

Kot otrok sem pri babici velikokrat jedla "kašnato zelje"

Mi prosim lahko kdo pomaga pri pripravi te jedi, zelo rada bi jo pripravila sama.

L.P.

mijamarija

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

6. jan 2011 11:22

Sem napisala na google "kašnato zelje", pa mi je vrglo vn par strani-npr. revija Anja - zelje s proseno kašo, in nekaj forumov. Lakica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jan 2011 11:22

Za prvo silo tole. Sama naredim tako, da dam kislo zelje kuhat, dodam lovorov list, rezino čebule, zrno česna. Ko je zelje napol kuhano, dodam žlico prosene kaše na osebo, počasi kuham, da se kaša nakuha, zabelim z ocvirki. Enako dobra je kašnata repa.

Zraven beri: In večno bodo cvetele lipe, Ivana Sivca, o Petru Pavlu Glavarju, se splača, Komenda in okolica - to je domovina te jedi. Dober tek!

rimljanka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

6. jan 2011 11:35

Hojla! SUPER - Rimljanka mislim da je to to kar si napisala,ker imam danes za kosilo kislo zelje krvavice in pečenice bom za sebe v že napol pripravljeno zelje dodala oprano kašo in do mehkega skuhala, in na koncu zabelila z ocvirki.Komaj čakam da bo kosilo. Rimljanka naj hvala.Jutri sporočim kako je uspelo. L.P. mijamarija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2011 12:43

Pri nas temu rečemo "zakrehan zele" - ne sprašujte me, zakaj, pojma nimam! Ampak stara mama in teta sta mu tako rekli in tako mu tudi jaz rečem. Samo, da ima moje zakrehano zelje več tekočine kot ono v rimljankinem članku - mu dodam še mičken podmeta.

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jan 2011 15:49

Mi je všeč Rimljankin recept, ob prvi priliki naredim tako. Edino podmeta pa ne bi, ker je že kaša.Sicer ti pa verjamem Elaphus, imaš tak recept in ti je tako dobro. Se pa dobro sliši - zakrehan zele. Bogve, od kod mu ime?

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2011 18:20

Hehe, naor, tisti podmet je čist moja muha - mi je tako pač bolj všeč

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti