Kvas

Mikser  

član od: 3.11.2010

sporočila: 19

tema odprta - 3. jan 2011 14:15 | ogledi: 11.038 | odgovori: 8

Mene pa zanima kateri kvas je najboljsi ali pa ga uporabljate za peko peciva in kruha. Opazil sem, da je razlika pri suhem ali svežem kvasu. Poznam le sveži fala kvas....še kakšen drugi?

Mikser

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

4. jan 2011 9:35

Poleti raje uporabljam suhi kvas, ker sem imela kar nekaj krat probleme s svežim. Verjetno zaredi previsokih temperatur, pravzaprav nihanj temperatur. Pozimi pa mi je skoraj vseeno, ne vidim nobene razlike med enim in drugim.

banana130

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

4. jan 2011 10:20

Prednost dajem svežemu in imam suhega samo kot rezervo. Nekako imam občutek, da svež hitreje 'spelje'. Za kilo moke porabim pol kocke. Drugo polovico zavijem v alu folijo in zamrznem.

Glede blagovnih znamk nisem opazil razlike in mi je zato vseeno.

Sergej

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

4. jan 2011 10:33

Praj sem uporabljala samo svež kvas.Kupovala sem fala kvasec pakovan po pol kg,narezala na kocke in zavila vsako posebej v folijo in dala v skrinjo.Zadnjič sem kupila pol kg suhega kvasa-digo,z njim mi je enostavneje ,dam ga direkt v moko in zdej uporabljam tega .

golubić

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. jan 2011 11:52

golubic, kje si pa dobila tako veliko pakungo?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

30. jan 2011 14:39

...da ne odpiram nove teme... Zanima me, kaj je "nutritional yeast"? Predvsem me zanima prevod v slovenščino. Kupila sem ga, ima okus po parmezanu. Na internetu sem zasledila, da je to kot nekakšen nadomestek sira za vegane. Kakršna koli informacija je dobrodošla! Lp slovinkita

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

30. jan 2011 15:08

Kvas vedno uporabljam ta svežega, suhega pa imam več ali manj na zalogi, če je kakšna sila, pa da , drugega ni doma, res pa je, da sama osebno sežem po ta svežem kvasu, mogoče pa zato, ker sem se tako navadila, ampak ni panike, z katerim koli bo uspelo kvašeno testo. Poskusi uporabit za peko kruha GARANT OD DR. ÖETKERJA, to pa ti bo ziher uspelo. Poskusi ne bo tižal. GOGICA

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

16. apr 2013 12:51

Pred enim tednom sem uporabila polovico svežega kvasa, ostalo pa pustila v hladilniku, slabo zavito. Rok uporabe ima še 14 dni, ampak je na eni strani postal rjav. Zanima me, če je še vedno uporaben?

_čebelica_

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

16. apr 2013 12:57

Čebelica, kvas se je samo posušil. Rjavo (trdo)daj proč in ga lahko brez skrbi porabiš. Če boš pa prej naredila kvasec (voda kvas in malo sladkorja in žlička moke)boš pa itak videla če se ti bo dvigoval.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti