Vzgajanje solate pozimi

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. jan 2011 16:34

Btw, da se ne bi kdo v sli po donosnem biznisu lotil tovrstne hidroponike na veliko, opozarjam, da vsaj ameriška zvezna policija že več kot desetletje med drugim sistematično spremlja vzorce porabe električne energije in poskuša zaslediti tiste, ki se skladajo z rastnim ciklusom kanabisa; njihovi slovenski (in evropski) kolegi se ponavadi hitro naučijo uspešnih taktik, čeprav jih za razliko od svojih ameriških kolegov ne tako radi obešajo na veliki zvon. lp, proxima

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

3. jan 2011 17:22

rimljanka je napisal/a:

Včasih so pozimi jedli kislo zelje, repo, repne cime (ko je repa v temačni kleti počasi odganjala zelene (bolj rumenkaste sicer) liste.....

rimljanka

 

Uf... komaj čakam, da bojo ... še mičkeno pa bojo ravno prav veliki listi... pa vroč krompir zraven ... pa kuhana krača al pa rebra za mesojede, meni je že solata dovolj....

Petya

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jan 2011 17:47

proxima je napisal/a:
(in evropski) kolegi se ponavadi hitro naučijo uspešnih taktik, čeprav jih za razliko od svojih ameriških kolegov ne tako radi obešajo na veliki zvon.

lp, proxima

 Vdova Grace je tole obvladala v nulo, se mi zdi

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jan 2011 3:34

Zimsko vzgojo solate v naših običajnih razmerah sem preizkusila sama - neuspešno. Sicer za vzgojo sadik, ampak je isto. Na najsvetlejši okenski polici so zrasle le pretegnjene, slabotne rastline, ki tudi za solato ne bi bile primerne.  Na stopnišču mi  trenutno raste in cvete regrat, ki se je prisejal k večji lončnici - tudi bled in pretegnjen, pa bo vseeno končal na krožniku, da preverim okus

Vrtnarski neučakanci se pa sejanja že kmalu lahko lotite po sistemu zimskega sejanja . Pod winter sowing se o tej tehniki najde na internetu kar nekaj informacij, tudi v slovenščini.

Cila

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

4. jan 2011 8:56

Pred prvim snegom , sem iz firbca nabral nekaj regrata za solato, moram rečt, da je bil boljšega okusa kot spomlad. Tko, da sedaj, ko je povečini sneg skopnel, nabiram regrat in je odlična solata. Kot so eni že rekli, pod umetno svetlobo se solate ne splača gojit tko na malo, so preveliki stroški za tako ceno kot jo ima solata trenutno na trgu. Ko bo cena primerljiva z kanabisom, bo to druga zgodba........ Zato pa, malo rekreacije in po vitamine na polje. janko1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jan 2011 9:31

Janko1, naša polja so bela, kamorkoli pogledaš, vsenaokoli sneg in sneg...... Regrat pa je bil, jeseni, preverjeno, dober. In motovilec čaka pod snegom, pa radič, pa ene 2 sorti ohrovta, blitva, če je ne bo pobralo......

rimljanka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

4. jan 2011 19:04

No saj na našem koncu je tud še sneg, mogoče 5-6 cm, kar je pa višje nad kotlinami in tereni obrnjeni proti soncu , je pa kopno in tam se da nabirat regrat (doma sem na cca 800 mnm). Vsako jesen naredim toplo gredo za čez radič in zelje in potem lahko celo zimo pobiram kar je zrastlo do jeseni. Solate ovakve in onakve se nabere. janko1

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

15. dec 2014 16:04

Najbolj drobne repe sem razporedila v gajbice in dala v temo, zdaj pa mi veselo poganjajo svetlo zelene listke. Tu je kar nekajkrat napisano, da se pozimi za solato uporabi repne cime. Ali lahkokdo pove bolj natančen recept?

Katrca11

TP_Kuhar  

član od: 12.10.2011

sporočila: 108

15. dec 2014 16:28

Katrca11 ko bo dovolj listkov za solato jih poreži (jaz debelejša stebelca prerežem na pol), operem in dodam vroč krompir. Začinim pa kot vsako solato, kis in bučno olje, sol in poper.

 

Pa dober tek 

 

Lp,

TP_Kuhar

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

15. dec 2014 17:04

 Hvala za recept! Bom poskusila.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti