Hujšanje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. jan 2011 19:01

Glej Vendelina, nobenih opravičil ne iščem za svojih nekaj dodatnih kil - to sem nehala pred mnogimi leti. Tudi o krivični naravi ne razmišljam, niti ko moja suha prijateljica na debelo maže maslo na belo žemljo. Z glavo pa sem nad vsakim krožnikom "na preži" in vsakič ko pojem kaj več, vem točno kaj me čaka. Ko se odrekam, se odrekam 100%, nobenega usmiljenja do same sebe. Od vseh prijateljic sem najbolj na čistem o zdravi prehrani, o GI, kalorijah. Prekrški? Malo, za praznike. Sem in tja v kakšni veseli družbi. Če bi se odrekla vsem OH razen zelenjavi, bi verjetno izgubila še tisto, kar je odveč. Le da mi v moji starosti to nekako ni več toliko vredno. Ampak čisto zares - največ nasvetov koliko mora kdo shujšati, sem slišala od suhic, s čokolade polnimi usti. Morda sem imela samo smolo, a od takrat ne prenašam prav dobro izjav v smislu- "veste, sem lepa, ker se ne bašem, sem zmerna, disciplinirana, Ona tamle je pa okrogla, zato ker se nažira s sladkorjem in mastno hrano." Morda, morda pa tudi ne. Lisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. jan 2011 19:42

Prijazno, Multivitamin! Zdaj sem pa dvojno "mehka". Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jan 2011 19:52

Lisa je napisal/a:
Ampak čisto zares - največ nasvetov koliko mora kdo shujšati, sem slišala od suhic, s čokolade polnimi usti. Morda sem imela samo smolo, a od takrat ne prenašam prav dobro izjav v smislu- "veste, sem lepa, ker se ne bašem, sem zmerna, disciplinirana, Ona tamle je pa okrogla, zato ker se nažira s sladkorjem in mastno hrano." Morda, morda pa tudi ne.

Lisa

 

Bogica, imela si smolo.

Vendelina jr.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. jan 2011 23:05

multivitamin je napisal/a:

Jaz pa kadim. Pa musko poslušam. Neka moderna - dalailala,there must be an angel playing in my heart. Tako vsaj pojejo.

multivitamin

Tale tvoj današnji prispevek je sicer iz druge teme ampak v kombinaciji s tvojimi nasveti okrog hujšanja me počasi že zanima, kaj neki si kadil...

@Mateya:), lahko je to že kdo pred mano predlagal (res nisem podrobno brala vsega)- mogoče bi ti Montignacov način prehranjevanja odgovarjal? Jedilnike/recepte imaš sicer na voljo tudi v knjigi, enostavneje pa je, da pregledaš temo na kulinariki http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1725 . Sodelavec je s prehranjevanjem na ta način v enem letu snel 20 kg in prepolovil vrednost holesterola.

LP, V.

Mateya :)  

član od: 7.2.2010

sporočila: 33

6. jan 2011 16:28

Včeraj sem pridno izpraznila vse omare, ker sem imela goro sladkarij..sem jih pa odnesla v službo sodelavkam :) sem rekla da je bil pozen dedek mraz hehe.drugače pa že kak teden na prečičševalni kuri, jem kar mi najbolj paše, jogurt, sadje, zelenjavo...pa moram povedat, da se počutim odlično :) tudi nekaj fajn receptov sem že odkrila. Je pa res kar ste napisali, jej zmerno in jej zdravo.pa mi pomaga! res:) se pa spravim tudi na sobno kolo za začetek slabe 30min. brezelj mislim, da ti fat burner najbolj pomaga pri intenzivni telovadbi, ima veliko vsebnost zelenega čaja, ki naj bi bil zelo dober pomagalec pri izgorevanju maščob..ampak seveda na tablete se ni lih najbolj zanesti?sicer pa kakor komu paše, moja teta jih je jedla, ko je hodila na aerobiko,vzela eno pred in se je fajn prešvicala..pa je rekla da ji malo že pomagajo..probaj pa boš videl/a..moje mnenje je da ji je do švicanja bolj pomagalo miganje kot pa tablete. Najbolje bo, da se obrneš na kakega nutricionista ali pa povprašaš v fitnesu oz. v trgovini kjer to prodajajo,ti bodo vedli najbolj svetovat. Mateya :)

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

6. jan 2011 16:50

multivitamin, če že res hočeš pisat v angleščini in bit grozno kul, se je najprej vsaj nauči. Ker verjetno nihče razen tebe ne ve, kaj si hotel povedat. Pa fajn bi bilo, če ne bi bil tako bruhajoče osladen. Nekako ti ne gre. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 06. 2011 16:51

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

6. jan 2011 21:25

Jaz pa verjamem v 90 dnevno ločevalno dieto (tak je tudi naslov knjige, kjer so predstavljene okusne jedi za vseh 90 dni). Pa sama nisem vzdržala celih 90 dni, ampak le 2 meseca, pa se mi je metabolizem vendarle toliko spremenil, da sem se po 4 letih, odkar sem jo preizkusila, zredila le za 5 kg. In tudi nisem kuhala po receptih, pač pa sem vso zadevo zelo poenostavila. Danes je že tretji dan diete, ko sem si pripravila testenine na drobtinah, prepraženih na maslu. Jutri pa je na vrsti sadni dan in se ga kar veselim. Želim vama, da bi našla sebi primerne recepte, ki vama bodo v veselje, hkrati pa bo to postal tudi zdrav način prehranjevanja oz. življenja samega. NETTY

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

7. jan 2011 14:27

Brezlj sam verjamem v različne prehranske dodatke za http://www.wellneo.si/hujsanje/, med katerimi pa je potrebno ločit zrno od plevela. Tu mislim, da je potrebno izbrati dodatke, ki so primerni točno zate, torej ne kupovati kar nekaj, kar je trenutno v "modi". Fat burner pa je, kot vem, namenjen izgubi maščobnih zalog. Upam, da je kaj pomagalo.

[url=http://www.pavza.com/zivali]živali[/url]

Sporočilo je spremenil(a) passi dne 06. 2013 16:08

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

7. jan 2011 14:45

Zagotovo uspešen fat burner je hoja, (še bolje tek) na hrib , kolo... v tem stilu so za mene edini uporabni dodatki.

lp

mzm

aloja  

član od: 13.1.2011

sporočila: 3

19. jan 2011 12:38

Draga Mateja, ko sem prebrala kar si napisala, sem se kar zamislila....moram priznati, da sva z možem imela podobne težave...od prekomerne teže naprej. In ravno tako sva sklenila, da je temu zadosti. Prej sva probala 1001 dieto, nasedala raznim reklamam po TV in drugje, in verjetno veš kako so bile učinkovite....dokler šteješ kalorije...se odrekaš najljubšim stvarem...umiraš od lakote...je vse ok, kilogrami grejo dol, ko pa popustiš pod pritiskom je vsega lepega konec in vsi kilogrami, ki si jih izgubil pridejo nazaj kr čez noč :( in seveda jih dobiš še nekaj zraven, tko za nagrado, ker si mučil telo... Ja na srečo sva midva temu rekla DOVOLJ JE, čas je da narediva nekaj dobrega zase. Srečala sva prijateljico, ki nama je razložila zakaj se nama to dogaja in kaj lahko spremeniva. Poslušala sva jo ... In končno se lahko z veseljem pogledam v ogledalo, oblečem stvari, ki sem jih vedno gledala samo na drugih, ja to je res zadovoljstvo...izgubila sem 34 kg in več kot 150 cm po vsem telesu, od tega 57 cm okrog pasu, mož 28kg, in to res brez stradanja, pa še izboljšujeva svoj rezultat in kar je pomembno...BREZ LAKOTE, STRESA, MUČENJA, ŠTETJA KALORIJ, ... in počutimo se vsi trije odlično! :o) Aja, še en pomemben podatek...končno sem se rešila glavobolov, ki so me mučili več kot 8 let in to samo 3 mesece po tem, ko sva se odločila za spremembo. Če te zanima ali pa koga drugega bom nesebično podelila kaj smo spremenili, ker vem kako je težko z kilogrami. jasna aloja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti