Grški jogurt z medom

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

tema odprta - 6. nov 2003 11:29 | ogledi: 22.762 | odgovori: 53

V Grčiji je značilna sladica "jogurt z medom". Njihov jogurt je malo gostejši od našega. Zanima me, če kdo ve, kako pretvoriti naš jogurt v gostejšega oziroma kje/kako dobiti prašek za tak "grški" jogurt.

Hvala

Janez Kadivec

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

6. nov 2003 11:45

Sama sem letos bila v Grciji in njihov jogurt je zakon. Sem pa dobila informacijo, da nas jogurt vsuj v gazo in pusti stati skoraj 24 ur, da odtece vsa voda. Potem pa je vsaj priblizno podobno, tako dobro pa ne bo

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. nov 2003 14:45

Grški jogurt je lahko iz ovčjega ali pa kravjega mleka (tudi jaz sem letos poleti uživala v njem). Poanta pa je v tem, da je bolj masten kot naš polnomastni jogurt, ki ima max. 3.5% maščobe, grški kravji pa okoli 9%, tisti iz ovčjega mleka pa vsebuje 5% maščob. Ne vem, poskusi z mešanico polnomastnega jogurta in kisle smetane, tako so svetovali meni, poskusila pa še nisem. Je pa Jamie Oliver pred kratkim kuharil jogurt iz polnomastnega mleka, je bilo govora o tem tudi na forumu... Čau, Loni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. nov 2003 15:36

Jaz pa navaden jogurt zmešam z malo pasirane skute - sicer ni enako je pa ravno tako dobro.

Janez66  

član od: 11.4.2003

sporočila: 11

10. nov 2003 9:29

Tkole je.. najprej hvala za vse nasvete. Mercatorjev jogurt sem vsul v gazo in pustil stati nekaj ur. PO nekaj urah je odteklo toliko vode, da se je jogurt zgostil. Na jogurt sem dodal žlico cvetličnega medu in obudili so se mi spomini na grčijo. Sladica je bila dobra a ne tako kot v grčiji.. tam je tudi drugo okolje in vse. Zadevo bom poskusil večkrat pripraviti. Janez Kadivec

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2004 11:20

Janez! Ne boš verjel, včeraj sem hodila po Intersparu, zavila do police s tofu sirom in zagledala grški jogurt. Prodajajo navadnega in takega z dodatkom medu. Je resnično iz Grčije, se ga spomnim iz njihovih trgovin. Čau, Loni

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. feb 2004 11:45

Janez, ne biti žalosten zaradi drugačnega okusa priljubljene sladice. Je pač tako, da je hrana odsev dežele in tesno povezana s pokrajino, podnebjem, ljudmi. Zato ima kitajska hrana najboljši okus na Kitajskem, grška v Grčiji in turška v Turčiji. Saj si lepo povedal, "tam je drugo okolje". Tako pač je. Zraven je še psihološki učinek. Običajno, ko smo v tuji deželi, smo na dopustu. Tudi če smo na službeni poti, sprememba vsakdanjega ritma naredi svoje. Smo bolj sproščeni, zadovoljni, pripravljeni na novosti... In tako ima hrana boljši okus (konec koncev imamo tudi več časa zanjo, pa še drugi kuhajo). Tudi sestavine so mnogo boljše. Banane, ananas in mango v tropskih deželah, paradižnik v Grčiji itd. niti od daleč niso podobni sadju in zelenjavi, ki ga kupimo tukaj. Tudi zato so potovanja nekaj tako lepega in poživljajočega. Mimika

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

3. feb 2004 21:19

Tudi sama sem ze zagledala v trgovini prave grske jogurte taksne kot sem jih kupovala vsak dan Tako da zdaj s tem ne bo vec tezav - edino se klimo bi nam lahko uvozili pa bi bilo popolno

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. nov 2004 9:58

Hm, kako dobra je kje hrana na dopustu, je odvisno tudi od tega kam potuješ:) Midva s fantom sva šla enkrat v Panamo in se vrnila precej lažja (on 8 kg, jaz pa 5 kg, čeprav sva tudi sicer bolj suha) in sva noro pogrešala svoje lonce in kuhinjo (pa jeva svašta, nisva zbirčna in si tut doma kuhava zlo raznoliko). Čeprav tropi, tam sadja skoraj nikjer ne dobiš. Ljudje jedo hrano iz konzerv! Groza, pa tako podnebje! Na Kubi pa tudi ni bilo dosti boljše, saj tudi Lonely planet navaja zanič hrano in mu dava kar prav. Nisva sicer toliko shujšala (v Panami so bili še drugi problemi), sva pa vseeno v tistem mesecu naredila jedilnike za par mesecev naprej:) Še sedaj nisva vseh naredila, pa je že eno leto od potovanja... Tak da ne se sekirat, če ti je ena kuhinja zelo všeč, lahko tudi tu narediš zelo zelo dobre približke... Naši paradižniki so bolj kisli in nimajo toliko okusa, to je res, zato vanje lahko damo žličko sladkorja, predno jih nadevamo in pečemo ali jih močneje začinimo... Kar pa se da shranit - razni pelati in paradižnikove omakce, je pa pametno naredit poleti, ko se tudi pri nas dobi super paradižnik. In tako za vsako hranico svoj čas... Tak da sva se zaklela, da greva naslednjič nekam, kjer slovijo po dobri hrani;) Mehika, Grčija, Italija,...:) Veri

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

11. nov 2004 10:21

V Sparu včasih kupim grški jogurt. Imajo navadnega polnomastnega ali z dodatkom timijanovega medu (z našim medom jogurt ni tako dober). Tudi lahka različica, z 2% maščobe je še kar v redu, tisti z 0% maščobe pa nima več pravega "grškega" okusa.

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

11. nov 2004 15:42

Tudi pri nas še vedno obujamo spomine na poletne počitnice v Kefaloniji, zato si večkrat pripravimo jogurt z medom in kosmiči. Čeprav naš jogurt ni podoben grškemu si ga malo priredimo s kislo smetano. Lejčy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti