Grški jogurt z medom

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. jan 2006 21:27

A res? Moram torej tja pogledat, nikoli ne hodim na Rudnik! Hvala za informacijo. Lp, tjas

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

18. jan 2006 21:28

Smetanov grški jogurt? To pa nisem prepričana, da je prav iz Grčije Ene delajo v Nemčiji ter so bolj kremasti in pravim grškim niso podobni Sama kupujem v Šparu pravi grški jogurt in je uvožen iz Grčije sicer pa sem tega kupovala tudi v Grčiji. Res je da je cena malo zasoljena samo kaj ko pa je dober

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jan 2006 21:49

Tjas, majo ga v Sparu, se pravi, da verjetno tudi na Vicu. Loni Makaroni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. jan 2006 22:13

O, grem jutri v Špara, mi je bolj pri roki kot Rudnik! V Italiji jih sicer imajo - tiste prave grške, ampak ta mi je zadnje čase takooo daleč. Hvala Loni. tjas

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jan 2006 7:26

Tjas, kot si že izvedela, ga imajo v Šparu. Ne vem, ali je narejen v Grčiji ali v Nemčiji, ker nisem pogledala. Je pa sredi mrzle zime, ko so spomini na Grčijo že zbledeli, nadvse okusen. V primerjavi s pravim, bi bil verjetno le slab približek, tako je pa čisto dober. Mene je popolnoma zadovoljil. Večkrat bi ga kupila, če bi ga v trgovini, kjer kupujem, imeli. Zelo na hitro pripravljena sladica ali pa zajtrk. mimika

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

19. jan 2006 10:18

Ko sva z možem v Kopru, vedno greva še v Spar po grški jogurt (tistega kilogramskega, oni majhni niso tako grško dobri), vendar ga imajo zadnje čase vse redkeje - midva pa vsa nesrečna. Če kdo ve, kje od Kopra do Nove Gorice se ga še da dobiti, naj mi, prosim, sporoči. Sicer pa je poleg jogurta pomemben tudi pravi med. Midva sva ga lani prinesla kar nekaj posodic s Samosa in ko nama je pošel, sva našla podobnega v Sparu. Biti mora timijanov, sicer pa na njem tudi piše, da je grški. Poskusila sva tudi z našimi, pa so preveč močni. Vsekako je kar velika razlika med našim in njihovim medom.

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

21. jan 2006 20:52

Kaj pa eksperimetiranje z navadnim jogurtom (slovenskim) in našim medom? To ni tako dobro? Spomnem se, da so nam v vrtcu jogurt vedno sladkali, pa se mi zdi, da bi moglo biti to podobno temu ali pač? No, res pa je, da doda med tudi svoj okus... Sicer pa najbolje da sprobam pozdravček, Urša

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. nov 2008 7:18

Mene zanima s čim lahko (predvsem v Staninih) tortah nadomestim grški jogurt? Teka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2008 7:36

Teka je napisal/a:
Mene zanima s čim lahko (predvsem v Staninih) tortah nadomestim grški jogurt? Teka

 

Misliš v Vendelininih receptih 

Sama sem uporabila navadenjogurt, ki sem ga zmešala s kislo smetano. Drugače pa v Italiji prodajajo Totalov jogurt v precej večjih kiblah (kila) kot so tile miniaturni lončki, katere se da dobiti pri nas. Drugače je pa še mogoče dobiti kilski smetanast grški jogurt, tudi pri nas, samo je po okusu zelo daleč od Totala.

Loni Makaroni

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. nov 2008 7:38

Ja no Loni, v Vandelininih. V kakšnem razmerju pa mešaš z kislo smetano? Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti