Srna

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

tema odprta - 30. dec 2010 17:35 | ogledi: 19.173 | odgovori: 1

Dobila sem kos srne (srnin hrbet).Ker še nikoli nisem jedla srne kaj šele kuhala ali pekla , me

zanima kaj lahko naredim.Ali je to pečenka ali srnin golaž.

Lepo prosim , če mi svetujete in napišete tudi recepte.

Hvala lepa in vse lepo v novem letu 2011

Lp

mamazeljka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. dec 2010 19:15

Srnin hrbet lahko pečeš ali dušiš, za golaž je tega finega kosa mogoče kar škoda.

V vsakem primeru bo divjačina boljša, če jo boš marinirala.

Marinada:

pol steklenice rdečega vina, dve žlici olja, dve žlici konjaka, žlica kisa,nekaj žlic sesekljane čebule, zelene, korenja, dva stroka česna, poper v zrnju, brinove jagode, klinčki, piment, timijan, lovorov list, pol pomaranče.

Vse skupaj zavri, potem pa kar z vročo marinado zalij meso in ga daj na hladno (ne v hladilnik) za dan ali dva.

 

Srnina pečenka

Meso iz marinade dobro obriši, pretakni ali obloži s panceto in posoli. V vroči pečici jo prelij s stopljenim maslom in jo peči četrt ure na veliki vročini. Ko se opeče z vseh strani, znižaj temperaturo, zavri precejeno marinado in z njo zalij pečenko. Med pečenem jo večkrat oblij s sokom.

Ko je pečena, jo hrani na toplem, sok iz pekača pa pokuhaj in mu primešaj kislo smetano.

 

Dušena srna

Meso iz marinade osuši, povaljaj v moki in popeči na vročem maslu skupaj s koščki pršuta, nasekljano čebulo in korenjem. Zalij z marinado, dodaj narezana jabolka, sesekljan česen, peteršilj, timijan, lovorjev list, košček limonine lupine, sol in poper.

Ko zavre, pokrij in duši pri nizki temperaturi (120-130 stopinj) 4 - 6 ur, odvisno od velikosti kosa mesa.

Meso shrani na toplem, omako pa zmelji s paličnim mešalcem, dodaj malo konjaka in prevri.

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 30.dec 2010 19:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti